Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Kızlar ben bugün 35+0’ım. Hastane çantama aldıklarımı koydum ama baya bi yoruldum 😅 Erken yapın diyen arkadaşlar çok haklıymış gerçekten. Ben her yerde gördüklerimden karışık bi liste yapmıştım da farklı olarak gördüğüm bi dudak nemlendiricisi yazılmıştı. Genelde yazılanlara da ek olarak powerbank, şarj aleti, eşim ve benim kimlik fotokopilerim, fotoğraf makinesi, sezaryen olursam diye Nescafé Classic ve süt arttırıcı etkisi olduğu için kimyon koydum. Akla gelmeyeceği için size de yazayım dedim. Önerileriniz varsa alırım 😇 Bir de pilates yapan arkadaşlar haftada kaç kez yapıyorsunuz?
Ben de tam 35 im bebeğimin kıyafetlerini erkenden yıkayanlardan biriyim ama valizi hala hazırlayamadım bir türlü kendimde o gücü bulamıyorum 😁 içine ne koyacağımı küçük hurclara hazırladım oyle üstün koru ama hala valize tam yerleştirip netleştirmedim. Bebek bezi vs eksik onları almam gerekiyor 🥹 pilates evde yapmaya çalışıyorum çok düzenli yaptığımı söyleyemem canım topu sürekli gözümün önünde bırakıyorum aklıma gelsin diye. Bugun akşam dizi izlerken Tv karşısında öyle bir kaç hareket yaptım mesela 🥲

Ben de tam 35 im bebeğimin kıyafetlerini erkenden yıkayanlardan biriyim ama valizi hala hazırlayamadım bir türlü kendimde o gücü bulamıyorum 😁 içine ne koyacağımı küçük hurclara hazırladım oyle üstün koru ama hala valize tam yerleştirip netleştirmedim. Bebek bezi vs eksik onları almam gerekiyor 🥹 pilates evde yapmaya çalışıyorum çok düzenli yaptığımı söyleyemem canım topu sürekli gözümün önünde bırakıyorum aklıma gelsin diye. Bugun akşam dizi izlerken Tv karşısında öyle bir kaç hareket yaptım mesela 🥲
Sorma ben de kaç haftadır valiz yapıcam diye diye bugün başladım sonunda 😅 eksiği görmek için yerleştirmek iyi oluyormuş. Ben de haftada bir yoga yapıyorum ama Simge Duman’a niyetlendim. Bakalım ne kadar yapabileceğim 🫠 Normal doğum olsun çok istiyorum da hareketlenmeye mecalim yok 🙃

Kişisel bilgiler modülü👉🏼İzin İşlemleri👉🏼Mazeret İzni👉🏼Analık izni (doğum öncesi) şeklinde görünür canım.
Ben 32. Haftaya henüz gelmedim. 7 Ağustos’ta 32+3 iken gideceğim doktora. Ona göre yine kontrol ederim ekran resmini de çekerim ama almasak ta olur aslında bizim; çünkü süre eklenmeyecek. Yine de dursun.
Sen kaçıncı haftadasın, aldıysan bu işlemlerle ekran görüntüsünü çekersen kontrol edelim.
Ya benim de 10 Ağustos’ta 32. hafta ama ben eylülde seminere gideceğim o bir haftalık süreyi doğum sonrasına aktarmak için çalışabilir raporu almam gerekiyor mecburen

Kızlar ben bugün 35+0’ım. Hastane çantama aldıklarımı koydum ama baya bi yoruldum 😅 Erken yapın diyen arkadaşlar çok haklıymış gerçekten. Ben her yerde gördüklerimden karışık bi liste yapmıştım da farklı olarak gördüğüm bi dudak nemlendiricisi yazılmıştı. Genelde yazılanlara da ek olarak powerbank, şarj aleti, eşim ve benim kimlik fotokopilerim, fotoğraf makinesi, sezaryen olursam diye Nescafé Classic ve süt arttırıcı etkisi olduğu için kimyon koydum. Akla gelmeyeceği için size de yazayım dedim. Önerileriniz varsa alırım 😇 Bir de pilates yapan arkadaşlar haftada kaç kez yapıyorsunuz?
Haftada 3 diyor canım yaptıran kişi

Ya benim de 10 Ağustos’ta 32. hafta ama ben eylülde seminere gideceğim o bir haftalık süreyi doğum sonrasına aktarmak için çalışabilir raporu almam gerekiyor mecburen
1 hafta 1 haftadır kesinlikle öyle yap.
Aslında benim de Sat’a göre doğum Eylül sonu.
Seminer haftası da 36. Haftama denk geliyor. 37 tam 8 Eylül benim. Ama aynı zamanda uyum haftasına da denk geldiğinden derse girmem mümkün değil. Bu sebeple başlatırım ben izni.

Kızlar bu kıl tüy işini de yorumlamak isterim 🤭🤣
Yaklaşık 20 yıldır asla jilet vurmadım, her ay adet öncesi düzenli kuaföre ağdaya giderim. Ama bildiğim ve hijyenine güvendiğim yere tabi ki ☺️
Hamile kalınca da öyle yapmaya devam ettim. İlk zamanlar karın küçük olduğu için aynı zaten. Sadece yanımda küçücük bir kavanozda zeytinyağı götürüyorum, onu sürdürüyorum işlem sonrası. Onların ki organik değildir diye.
Kanama geçirdiğim 10. Haftadan bir müddet sonra evde jiletle alayım dedim korkumdan. Aman Allahım bu eziyete nasıl dayanıyorsunuz 😱 hem 2. Gün uzamaya başladı, hem uyuz gibi kaşındı, tahriş oldu yandı. Ve hemen o ay bile kalınlaştı tüylerim.
Bir daha mı, mecbur ve acil bir durum olmadığı sürece asla jilet yapmam. Ki zaten mümkün değil her bölgeye tek başıma da ulaşamadım. Kaldı bazı yerlerde haliyle.
Kuaförde şuan karnım büyüdüğü için yüz üstü yatıramıyor, ancak uygun pozisyonda tertemiz alıyor tüyleri. Tek bir tüy bile kalmıyor ve uzama süresi çok çok uzun. Benin nerdeyse 1 buçuk 2 aya düştü artık kıl kökleri yumuşak ve seyrek olduğu için. Ve bugüne kadar hiç enfeksiyon da kapmadım, yıllardır gittiğim hijyen kurallarına uyan bir kuaför.
İlk gidince insan epey utanıyor kabul ediyorum 🙈 ama inanın gidince anlıyorsunuz ki günde onlarca kişiyi görüyorlar. Kadın doğum gibi, seni görmüyor bile aslında, işini yapıyor geçiyor. Ne muhabbetler dönüyor anlamıyorsun bile bitiyor yarım saat içinde. Ki sen de kısa zaman sonra alışıyorsun bu duruma🤭 Ben de tam tersi yakınıma/eşime açıp temizletemem o bölgemi o şekilde utanırım. Yakınım olmasın, profesyonel olsun farkı göreceksiniz.
Doğumdan önce de son bir kez daha gideceğim aksi bir durum olmazsa umarım :)
Kılın tütün de amma muhabbetini yaptım ama umarım işinize yarar 😅
Kadınlar Kulübü'nde yapılabilecek bütüm muhabbetleri yapmış bulunuyoruz 😂😂 Ağzına sağlık arkadaşım güzel tespitlerin olmuş şaka bi yana ☺️ Açıkası doğum öncesi ben de ağda yaptırmak istiyorum, ebelere görüntü açısından ayıp olmasın diye değil hani o da bi etmen ama daha çok hijyen açısından daha iyi olur diye düşünüyorum hem dikiş vs olursa diye Allah korusun tabi. Ama ben şimdi yaşadığım şehirde hiç kuaföre gitmedim bi araştırayım da öyle gideyim diyorum. Şimdi jilete alışınca kolay oluyor evde hemen kendin hallediyorsun ama kökten alınmayınca hemen geri uzuyorlar doğal olarak. Ağda daha rahat olacak gibi, ne zaman gitsem daha iyi olur ki ya? Normal doğum gözüküyor o yüzden ağda zamanını tespit edemiyorum şuan 😂😂

Son Eksiklerimi sipariş verdim artık kargolar gelince ütüleme yıkama işine girişicem bir şey soracağım bebeğin kıyafetlerini yıkarken hangi programda kaç derece ve sıkmada yıkadınız ? Bide yıkamadan önce çamaşır makinesi temizleyici alıp bi tur çalıştırayım makinenin içi temizlensin diyorum
Ben elde yıkama 20 derecede yıkadım canım. Bebek deterjanı ve bebek yumuşatıcısı kullandım.

kızlar iç rahatlığınız ve konforunuz için her şeyi yanınıza alın elbette ama ben spinalle sezaryen doğum yapmış biri olarak, götürdüğüm diş fırçasını bile kullanamadım 😅 şimdi dudak nemlendiricisini görünce burada bir gülümsedim. tarak, toka falan koymuştum yanıma fkfjf tokayı başıma iliştirip birkaç foto çekmişler. hastanede sadece 1 gün kaldım onda da bir gecelik takımı kullandım. eşya hazırlama olayını çok stres yapmayın, ilk akla gelen şeyleri mümkün mertebe yanınıza alın yeterli olur 🌸🌸

kızlar iç rahatlığınız ve konforunuz için her şeyi yanınıza alın elbette ama ben spinalle sezaryen doğum yapmış biri olarak, götürdüğüm diş fırçasını bile kullanamadım 😅 şimdi dudak nemlendiricisini görünce burada bir gülümsedim. tarak, toka falan koymuştum yanıma fkfjf tokayı başıma iliştirip birkaç foto çekmişler. hastanede sadece 1 gün kaldım onda da bir gecelik takımı kullandım. eşya hazırlama olayını çok stres yapmayın, ilk akla gelen şeyleri mümkün mertebe yanınıza alın yeterli olur 🌸🌸
Aynı şeyi ben de dusundum diş fırçalamak mı?!?!?😂😂😂😂 eksikligini en cok hissettigim depend ve ıslak mendildi. Dependi sürekli sordular var mı die. Islak mendil de kolum bacagım kan ilaç falan oluyodu sürekli

Kızlar bu arada nst ye gittim düzEnli sancı yok düzensiz şükür. Doktorum aktif görmedi. Bebiş biraz sakindi dün zaten aklımı oynatıyodu sakinligiyle. Bugun gene hareket basladı allahtan. Nst cekildigim hastanede doktora nidicartı sorduk gelişim geriliği yapıyor die hayır oyle bişey yok dedi hatta 36 ya kadar kullanıcaz dedi. Yarın 33 bitiyor artık. İçin rahat etmezse 37 de alırız bebegi dedi. 36 dan sonra her dogum bizim için risksiz dedi. Yani 36-40 aynı dedi risk olarak. Nolur nolmaz ciger geliştirici yapalım dierinin etkisi bitmiştir dedi ama kendi doktorumuz gerek yok bosuna kortizol steroid yuklemeye gerek yok dedi. 1-2 gune dogum beklenirse yapıyoruz biz dedi. Şuan oyle bi durum görmüyorum dedi. Ultrasondada rahüm agzı kapalı ölçüsü güzel dedi.

Dün ben de kontrole gittim bu ağrıları kasılmaları sordum doktoruma. Bel ağrılarım için osteocare kullan dedi bi de kasılmalarını progestan fitil rahatlatır geceleri alırsın dedi yazdı. Kasılma düzenli olmadıkça günde 30 tane bile olur merak etme dedi😂 çok rahatız hadi bakalım

Bunu 37.haftayı doldurunca öneriyorlar bilginize
Yok canım 12.haftadan itibaren videoları var Simge Duman'ın ki kendisi de hamileydi bu video serisine başladığında. Annem de ebe benim ne kadar erken hareketlenirsen o kadar iyi demişti ben de hemen başladım o yüzden şükür erken doğum riskim de yok. Hatta 23.haftada rahim ağzı uzunluğum sınırdaydı yine de devam ettim ve uzadı sorun olmadı yani

X