Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Hiç öyle düşünme bazı gebeliklerde olabiliyor ki şansımıza bu sene en sıcak yaşlara denk geldik ister istemez sıcak da etkiliyor stres oluyoruz benim bebekler iki hafta önden gidiyorlar hatta birinin suyu fazlaydı başlarda Dr ondan şüphelendi 24 e gelmeden seker yüklemesi yapalım eğer şu seviyesi yüksek devam ederse erken doğumu tetikler demişti insulinle çok şükür normale döndü su seviyesi her zaman iri ya da zayıf bebek olacak diye Bi kural da yok suyu da arttirabiliyor insulinle dengelenince Bi sıkıntın kalmaz ins bende neler neler çıktı 8. Haftadan beri perinatalog takibindeyim ve neredeyse o haftadan beri kontrollerin her hafta 4 kere de hastane de yattım Bi şekerden Bi tansiyondan Bi rahim ağzı kisaligindan Bi gebelik zehirlenmesinden bu hafta dogum olacaktı sözde çok şükür hersey normale dönmüş cuma kontrol verdi Dr bakalım cuma ne diyecek hem artık riskli haftaları geçtik bu haftalarda tek duamız Bi gün fazladan kalsın icerde... stres olmamaya çalış film izle kitap oku yapabiliyorsan ben kizlarima oyuncak ördüm bu süreçte belki de o iyi geldi bilmiyorum
Ayy Allah'ım korusun yavrularını. Senin çektiğin sıkıntılar da kötüymüş Rabbim şifa versin yardım etsin inşallah. Beni endişe konusunda en kötü etkileyen şey o özeldeki sezaryenci doktorun beni uzun süre korkutması, manipüle etmiş olması oldu. Hala üstümden atamadım onun stresini. Bugün doktoruma hocam erken doğum ihtimalim falan var mı diye sordum gayri ihtiyari, doktor direkt şey dedi, bunu sormanı gerektirecek bişey mi oldu, kim korkuttu seni bu kadar dedi. O an farkettim meğer ne kadar tedirgin edilmiş olduğumu. Kendime uğraş ediniyorum ben de bu süreçte yoksa gerçekten saatler bile geçecek gibi değil

Kuzum ben diyetisyenin yanında çalışıyorum listene uyman lazım kendini zorla. Bebeğin için. Muz da karbonhidrat. Başarırsın halledersin hiç merak etme yapıcam de konuş bebeğinle. Biz sana güveniyoruz ❣️
Yaaa iyi ki varsınız ama 🥹♥️♥️ teşekkür ederim ♥️ midemi ağrıtsa da bulandırsa da reflümü azdırsa da, diyete uymak için gerçekten uğraşıcam 🥰

Kızlar é bebekte tekstil ürünleri de yüzde 40 indirim var.Pijama takımı aldım epey uyguna geldi bilginize

Ayy Allah'ım korusun yavrularını. Senin çektiğin sıkıntılar da kötüymüş Rabbim şifa versin yardım etsin inşallah. Beni endişe konusunda en kötü etkileyen şey o özeldeki sezaryenci doktorun beni uzun süre korkutması, manipüle etmiş olması oldu. Hala üstümden atamadım onun stresini. Bugün doktoruma hocam erken doğum ihtimalim falan var mı diye sordum gayri ihtiyari, doktor direkt şey dedi, bunu sormanı gerektirecek bişey mi oldu, kim korkuttu seni bu kadar dedi. O an farkettim meğer ne kadar tedirgin edilmiş olduğumu. Kendime uğraş ediniyorum ben de bu süreçte yoksa gerçekten saatler bile geçecek gibi değil
Gerçekten Dr çok önemli bu konuda ben gebelik zehirlenmesinden yattığımda ciger gelistirici falan vuruldum ama gebelik zehirlenmesinden yattigimi bilmiyordum ikizlerde erken doğum riskine karşı ciger gelistirici vuracağız diye yatırdı Dr um iyiki de öyle yapmış şu 3 4 gündür yaşadığım stres tansiyonumu fırlattı gene sonra kendi kendimi sakinlestirdim bugün iyiyim çok şükür Rabbım herkesi iyi Dr larla karşılaştırsın gercekten

Ben kefir, muz, ceviz ve özellikle kaşar peynirinden çok fayda gördüm. Bir de bence sek kırmızı et. Bayaa kavurma ya da ızgara etler. Yani kuşum yağdan ve proteinden bol karbonhidrattan az beslenmeyle fayda görmüştüm ben geçtiğimiz hafta.
Muzu dikkatli yemelisin. Ufak yerli muzlardan seçmelisin ve yanında mutlaka yoğurt ya da kefir tüketmelisin. Şekeri dengeliyor böylece. Bende de gebelik şekeri var. Kontrol altında tutuyorum kaçırmayınca. muz+üstüne organik tahin+ceviz ufalayınca da harika oluyor. Tatlı ihtiyacım kalmıyor böylece. Kaşar, ara ara avokado, et/kıyma, yeşillik, siyez bulguru (süte de iyi geliyormuş) çok tüketmeye çalışıyorum. Kefir haftada bir kaç gün mutlaka. Sade yenemiyorsa az şekerli meyve ve kuruyemişle tatlandırılıyor. Turna yemişi de koyuyorum idrar yolu enfeksiyonu önlemi için. Pirinç çok canım çekerse basmatiden yapıyorum. Öncesinde mutlaka sıcak suda bekleterek glisemik indeksi düşürülerek tabi. Ekmeğim tam buğday ekmeği ve şeker ilavesiz. Türk kahvesi garip şekilde benim şekerimi biraz yükseltiyor ama vazgeçemiyorum ondan, günde iki sefer maden suyuna limon sıkarak eşlik ederek tüketiyorum. Aklıma gelenler bunlar. Umarım yardımcı olur bunlar.

Kızlar 32.hafta çalışır raporu aldım.Öğretöenim tatilde olduğumuz için bilmiyorum işe yarar mı idare al dedi belli olmaz.Bunu mebbise mi işliyorlardı canım Brcmommy Brcmommy
Evet mebbis’de görünecek ama ne yazık ki fiilen çalışılmadığında doğum sonrasına aktarılmıyor. Yaz tatiline denk geldi bizlerin. Sağlık olsun yeter ki.

Karbonhidrat olarak sadece cips yiyorum kuzum. Zaten sıkıntımız şu, ben de kilo alamıyorum. 77 ile hamile kaldım. Bugün tartıldım 81 olmuşum. Çocuk geçen ay 1250 civarıydı ben 80.8 dim. Çocuk bugün 1925. Ben 81. Ben kilo alamadığım gibi kilo veriyorum. Birşeyler yiyorum bu sefer şekerim fırlıyor. Şekerim çıkıp bebeğe zarar vermesin diye yemek yemiyorum bu sefer de şimdiki gibi kilo kaybı yaşıyoruz herşey karmakarışık bi hal aldı yani. Şimdi insüline başlicam ya inşallah o şekilde toparlarız diye dua ediyorum. Kefir ve avokadoyu deniyim bakalım bi
Bu arada korkumuzdan yemek yememek daha fazla şekeri fırlatıyormuş. Aç kalınca şeker çok çok yükseliyor. Sabah bir iki kere sıcaktan çok geç kahvaltı yaptım, saat 13.00-14.00 gibi. Açlık 96 çıkmıştı. Bu yüzden az ve sık yiyin diyor ya zaten diyetisyenlerimiz. Bir de yumurta. Hem bebek için mucizevi ürün. İstisnasız her gün yiyorum ben. Haşlamayı her gün içim almıyor, az bir sade yağa kırıyorum. Bulunabiliyorsa organik yumurta olursa çok iyi tabii. Yumurta kadar tok tutan başka bir besin yok hayatımda.
Bir de şunu farkettim ki sahiden karbonhidrat tatlı yiyeceklerden bile daha fazla şeker yükseltiyor. Az biraz daha gayret edeceğiz bebişlerimiz için, olacak inşallah 🙏🏽🌸

Amiiin inşallah inşallah hepimiz için duam bu benim de 🙏🏻🙏🏻 genetik yatkınlık demek ki 🙁 inşallah doğumdan sonra geçer hepsi. Bugün endokrin doktorum diyo, gebelikte oluşabilecek bütün endokrinlik rahatsızlıkları toplamışsın (diyabetin yanında hipotiroidim de var) 😅😅
+1 ben 🤦🏼‍♀️ 50 mg’a çıkarttı tiroit hapımı.
Sağlıkla bitirebilelim yeter ki 🫶🙏🏽

Gerçekten Dr çok önemli bu konuda ben gebelik zehirlenmesinden yattığımda ciger gelistirici falan vuruldum ama gebelik zehirlenmesinden yattigimi bilmiyordum ikizlerde erken doğum riskine karşı ciger gelistirici vuracağız diye yatırdı Dr um iyiki de öyle yapmış şu 3 4 gündür yaşadığım stres tansiyonumu fırlattı gene sonra kendi kendimi sakinlestirdim bugün iyiyim çok şükür Rabbım herkesi iyi Dr larla karşılaştırsın gercekten
Amin canım benim amin 🙏🏻 şey sen şu an evde misin hastanede misin kuzum

Bu arada korkumuzdan yemek yememek daha fazla şekeri fırlatıyormuş. Aç kalınca şeker çok çok yükseliyor. Sabah bir iki kere sıcaktan çok geç kahvaltı yaptım, saat 13.00-14.00 gibi. Açlık 96 çıkmıştı. Bu yüzden az ve sık yiyin diyor ya zaten diyetisyenlerimiz. Bir de yumurta. Hem bebek için mucizevi ürün. İstisnasız her gün yiyorum ben. Haşlamayı her gün içim almıyor, az bir sade yağa kırıyorum. Bulunabiliyorsa organik yumurta olursa çok iyi tabii. Yumurta kadar tok tutan başka bir besin yok hayatımda.
Bir de şunu farkettim ki sahiden karbonhidrat tatlı yiyeceklerden bile daha fazla şeker yükseltiyor. Az biraz daha gayret edeceğiz bebişlerimiz için, olacak inşallah 🙏🏽🌸
Evet ya sahiden, düzensiz yemek mahvediyor şekeri falan. Benim bu sıcaklardan öncesinde özellikle diyetime çok güzel uyuyordum şeker değerlerim de çiçek gibi ilerliyordu. Ama gerçi şu da vardı ya, endokrin doktorum, gebelik ilerledikçe şeker yükselebilir, çok yükselirse insülin başlarız öyle kontrol ederiz hiç merak etme için rahat olsun demişti geçen ay. Bu sefer de dediği gibi oldu. Hem düzenim bozuldu hem de azıcık yesem şekerim fırlar oldu. Şekersiz şeylerde bile şekerim saçma yüksekliklerde çıkıyordu. Bundan sonrasına bakıcaz artık. Hepimiz için sağlık olsun inşallah ya 🙏🏻🙏🏻🙏🏻 sizler de iyi ki varsınız, desteğiniz mükemmel ♥️

IMG_6193.png
Teyzeleri şuna bakın yaa 😅😅 burnu yüzüm kadar neredeyse 😅😅

Evet evet dün tesadüfen buldum ben de kendisini. Salı günü kendi doktoruma bi gidicem kontrolüm var, 1 aydır gitmiyorum. Kendi doktoruma bu doğumda hanımefendinin dediği gibi yalnız bırakılacak mıyım prosedür böyle mi falan diye sorucam, ha eğer derse ki evet prosedür böyle yalnız kalırsın, o zaman Yasin beye gidicem. Ya o değil de sen bi de araştırdın mı benim için 🥰🥰🥰🥰 çok iyi insanlarsınız ya yemin ediyorum çok teşekkür ederim ♥️♥️♥️
Kuzu doktor işini naptın. Dogum falan

X