Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Teşekkür ederim inşallah artmaz ya 😞
Hiç telaşlanmayın. Bende de her idrar tahlilinde çıkıyor protein. Protein-kreatinin oranına bakıyorlar, belli bir değerin üstündeyse 24 saatlik idrar istiyorlar. 24 saatlik idrarda da yine belli bir değerin altındaysa sorun yok diyorlar. İki defa 24 saatlik idrar verdim bugüne kadar.
Son tahlilimde yine çıkmıştı protein, doktora sordum önemli değil o çok düşük demişti. Bu defa 24 saatlik idrar istemesine gerek yoktu yani protein kaçağı olsa da.
Gelibelikte bazen böyle çok az miktar protein kaçağı olabiliyormuş.
Yine de tansiyonumu sabah uyanınca ve akşam yatmadan ölçüyorum. Takip etmek beni de rahatlatıyor.

Bendeki de optima. Bırak iki dakika sonrayı, 10 saniye sonra bile çok farklı sonuç veriyor. Sırf cihaz yüzünden korkup şeker yükleme testi yaptım
Ben önce şeker yüklemesi yaptırdım, yüksek çıktığı için ölçüm cihazıyla ilerledik.
Gerçekten yanıltıcı.
Evde ilk ölçüm 123
Ikinci ölçüm 104
Sağlık ocağı tahlil sonucunda ise 84 🙄
Hangisi doğru bilemiyorum.Şeker yuklemesine de güvenim kalmadı zaten..
Kendi vücudunuzu kendimiz dinlemekten başka secenek yok gibi 🤭😅

Hiç telaşlanmayın. Bende de her idrar tahlilinde çıkıyor protein. Protein-kreatinin oranına bakıyorlar, belli bir değerin üstündeyse 24 saatlik idrar istiyorlar. 24 saatlik idrarda da yine belli bir değerin altındaysa sorun yok diyorlar. İki defa 24 saatlik idrar verdim bugüne kadar.
Son tahlilimde yine çıkmıştı protein, doktora sordum önemli değil o çok düşük demişti. Bu defa 24 saatlik idrar istemesine gerek yoktu yani protein kaçağı olsa da.
Yine de tansiyonumu sabah uyanınca ve akşam yatmadan ölçüyorum. Takip etmek beni de rahatlatıyor.
Çok çok teşekkür ederim doktor tahlil sonuçlarımı değerlendiricek öğleden sonra ama içim içimi yiyip duruyor zaman geçemedi bi türlü. Bide yeni bir doktor geçici olarak geldim şehir değiştirdiğim için sinir sistemim bozuldu resmen 😔 inşallah dediğiniz gibidir benimde

Kızlar fikirlerinize ihtiyacım var. Yatak odam çok küçük. Yatak ve gardolap yanyana arada 15 cm filan bir boşluk var. Karşı tarafta makyaj masası var. İlk başta anne yanı küçük sallanırlardan alayım diyorum ama onlar bile en olarak 50 60 cm olduğu için yine yatağın yanına sığmıyor. Karşıya park yatak alsam da doğduğunda da reflü yatağında yanımda mı yatsa? Napsam bilemedimm kii çok kararsız kaldım. Maalesefki İstanbulun mükemmel küçük evlerinde böyle işte sığmaya çalışıyoruz bir yerlere. Kiracıyız belki çocuk büyüyünce taşınırız bilemiyorum. Oda zorlaştı iyice gerçide. Bir beşik kararı veremedim hala 😅 tecrübeli anneler ne yapıyım sizceee 😶

Kızlar gebeligi tüp bebek olup kan sulandirici iğne vurulmaya devam eden var mı? Bana herhangi bi test yapılmadan tüp bebek yapan doktorum tüp bebek olduğu için 9 ay vurulacaksin demisti. Şimdi kontrole gittiğim doktorum da sorumluluk alamam, bırak diyemem şu aşamada ama gerek yoktu bu kadar kullanmana dedi. Dolayısıyla devam ediyorum. Ama bu durumda normal doğum yapma şansım olur mu sonuçta kanamaya sebep veren bi şey

Kızlar gebeligi tüp bebek olup kan sulandirici iğne vurulmaya devam eden var mı? Bana herhangi bi test yapılmadan tüp bebek yapan doktorum tüp bebek olduğu için 9 ay vurulacaksin demisti. Şimdi kontrole gittiğim doktorum da sorumluluk alamam, bırak diyemem şu aşamada ama gerek yoktu bu kadar kullanmana dedi. Dolayısıyla devam ediyorum. Ama bu durumda normal doğum yapma şansım olur mu sonuçta kanamaya sebep veren bi şey
Benim doktorumda şey demişti bir ara. Çok böyle aşırı kanamaya yol açıcak dozlar değil. Bir kaç gün öncesinden kesildiğinde sorun olmuyor vs demişti. Bence kullanman daha iyi olur. Yani benim bildiğim iğne doğuma kadar aspirinide 32 den sonra kesiyorlar ama doktor daha iyi bilir tabi.

Benim öyle ve iğne yapıyorum ama düşük oranlı bir pıhtı sorunum var. 32'de coraspini, 37 gibi de oksaparı keseceğiz dedi doktorum. Normal doğumla ilgili bir sorun olmuyor. Kanama dediğiniz şey sezaryende de normal doğumda da kanamadır zaten. Uygun haftalarda kesiyorlar kan sulandırıcıları.

Benim doktorumda şey demişti bir ara. Çok böyle aşırı kanamaya yol açıcak dozlar değil. Bir kaç gün öncesinden kesildiğinde sorun olmuyor vs demişti. Bence kullanman daha iyi olur. Yani benim bildiğim iğne doğuma kadar aspirinide 32 den sonra kesiyorlar ama doktor daha iyi bilir tabi.
Evet ben de kullanıyorum ve normal doğuma zararı olan bir şey değil. Belli bir haftada hapı kesiyolar, iğnenin de zararı olmuyor.

Bana dün magnezyum verdi doktor. Zaten gruptaki çoğu kişi kullanıyor yanlış bilmiyorsam. Benim diz ağrım yok ama ayaklarım şişiyor akşamları.

bende kullanıyorum magnezyum. ayak şişmelerim baya azaldı benim. çok oturursam eğer şişiyor.
Hangi magnezyumu kullanıyosunuz ben magnesium quatro kullanıyodum da çiğnenebilir tablet benimki, artık tadı çok kötü gelmeye başladı düzenli alamıyorum. Haftaya randevuda doktora sorcam yine ama sizinkiler ne bi onlara da bakayım

Bende de ilk hamileliğimden çatlaklar var. Tamamen cilt yapısıyla ilgili, karnına bir şey sürmeyen ve karnı benimkinden çok büyüyen arkadaşımda hiç olmamıştı mesela. Doğumdan sonra geçmedi ama rahatsız edici bir görüntü de kalmadı, o da ciltle alakalı herhalde. Yani doğum çatlaklarım olduğu dışarıdan anlaşılmaz.
Çatlaklar nerde oluşmuştu. Benimde alt karnımda var şuan ve yayılıyor göbiş büyüdükçe. Alanda geniş olunca moralim bozuluyor iyice:KK43:

Hangi magnezyumu kullanıyosunuz ben magnesium quatro kullanıyodum da çiğnenebilir tablet benimki, artık tadı çok kötü gelmeye başladı düzenli alamıyorum. Haftaya randevuda doktora sorcam yine ama sizinkiler ne bi onlara da bakayım
magnimore benim ilacım. gayet memnunum. kullanmaya başladıktan sonra hiç kramp girmedi bacaklarıma. yutmalı tablet, çiğnenmiyor.

Ben hemşireyim, erişkin yogun bakım ve cocuk onkoloji servislerinde çalıştım. Mental anlamda büyük dirayet gerektiren alanlar. Çalışma koşullarının ağırlığı, bırakın hamilelik sürecinde ve annelikte devam etmeyi sanırım hamile kalmamı bile engelliyordu. Ovulasyon testi yapıp ihtimali yüksek günlerimi nöbette geçirdigimi farkettikce tamamen sogumaya başladım. Evde oldugum zamanlarda da depresif, yorgun, kaygılı bir ruh halindeydim zaten. Evliligimin huzurunun, mental ve fiziksel sağlığımın devamı için beklenmedik bir şekilde istifa ettim. Son çalışma günümün üstünden 1 ay geçmişti ki 2 haftalık hamile olduğumu öğrendim. O istifa imzasının bana dogacak kızımı, esimi, huzurumu, mental sağlığımı, sosyal iliskilerimi geri verdiğini düşünüyorum. Doğum sonrasındaki süreçte de yaşadığım sehirde bebek konusunda destek alabilecegim hicbir yakınım olmadığından yeniden devlet ya da ozel farketmeksizin hastane bünyesinde, nöbetli ve bu kadar yoğun birimlerde hemşire olarak çalışmaya devam edeceğimi hic sanmıyorum. Düzenli, mesai saati kavramı olan, tatil günlerinin belli olduğu bir sektörde bir fırsat yakalarsam degerlendirmeyi düşünüyorum.
Bunları okuduğuma ve doğru seçimi yapmış olmanın karşılığını böyle güzel almış olmanıza çok sevindim. Umuyorum hepimizin kararları böyle güzel sonuçlanır🩷

Kızlar az önce kontrolden çıktım 25+3 900 gr 35 cm dedi ben çok kilo almışım bir ayda 4 kilo şeker yükleme istedi yarın sabah gideceğim aç mı gitmem gerekiyor doktor hiçbir şey söylemedi kilosu boyu normal mi acaba bu haftada sizlerin kaçtı

Kızlar az önce kontrolden çıktım 25+3 900 gr 35 cm dedi ben çok kilo almışım bir ayda 4 kilo şeker yükleme istedi yarın sabah gideceğim aç mı gitmem gerekiyor doktor hiçbir şey söylemedi kilosu boyu normal mi acaba bu haftada sizlerin kaçtı
Doktor aksini söylemediyse normaldir. Anne babanın fiziksel özellikleri de etkili bence bebeğin boyunda kilosunda.
Bana hastanede yatarken yaptılar şeker yüklemesini, gece 12den sonra su bile içme dediler, sabah 7de açken kan aldılar. Sonra içeceği içtim, birer saat arayla iki defa daha kan aldılar. İçecekten sonraki ikinci kanı da verdikten sonra normal yiyip içmeye başladım.

Doktor arayıp normal olduğunu söyledi. Özellikle söyledim protein bu şekilde çıkmış diye normal dedi. Sizin dediğiniz gibi başka bir tahlil de istemedi. Kreatinin testi de yapılmamış sonuçlarıma baktım da. Doktorda önemli değil diyor.

X