Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Şuanda kullanıyor musun kuzum?
Abla senin yazdığını da şimdi okudum. Öncelikle içini ferah tut Benim ablam 1 ay boyunca kullandı ve bir sorun olmadı şükür. Zeki ve gayet sağlıklı bir yeğenim var maşallah. Ben 2 kez o iğneden oldum. Bir etkisini görmedim aksine yan etki yaptı. Zira bir hormonu çok yüksek oranla kasa veriyoruz. Yan etki yapması normal. Baş ağrısı, kaşıntı falan yapıyordu. Sonra fitile geçtim. Aynı etkiler devam etti ama daha azdı. Akıntımı çok arttırınca onu da bıraktım. İğneyi yapmadan önce yan etkilerine bakmıştım. Bir sürü vardı evet ama daha çok kadın hastalıklarının artmasıyla ilgiliydi galiba. 100 mg fitilin etkili olduğu yazıyor makalelerde ama o iğnenin birkaç ülkede üretimi durdurulmuş galiba. Ayrıca bazı doktorlar gereksiz buluyor. Fakat çok zararlı demesi de garip olmuş. Hangi hormonu o miktarda kasa versek bazı yan etkileri olabilir ama çok zararlı da denemez bence çünkğ gebelikte progesteron çok artıyor zaten. Şu an kendi isteğim ve doktorun da onayıyla hem iğneyi hem fitili bıraktım. Zararlı olduğunu düşündüğüm için değil, boş yere ekstra yüksek miktarda hormon alımını gereksiz bulduğum için bıraktım. Kullansam da kullanmasam da kasılmalar aynı. Burada gerçek sancı çeken arkadaşlar olmuş, rahim ağzı kısalanlar olmuş. Onların kullanması gayet normal. Sen niye kullanıyordun abla?

Çok geçmiş olsun Sebebini buldular mı acaba?

Benim de bazen aşağıda oluyor hatta çok canımı yakıyor ama bebek aşağıda olduğu için hareketleri aşağıda diye düşünme. Bazen bacağını kafasının yanına kadar çekiyor. O pozisyonda tekmeler atınca hareketler aşağıda oluyor işte. Benim özellikle geceleri aşağıda oluyor hele ki çok yemek yemişsem. Şu hareketlerini bazen az hissetme meselesi bende de var. O gün yorgunsam, çok iyi beslenmemişsem veya bebek ters dönmüşse olabiliyor. Bence senin bebiş çok güçlü maşallah Hiç korkma lütfen ve yerinde olsam başka bir perinatologa da görünürdüm. Bana bir doktor sırf onunla sıkı takibe devaö etmem için bir ton şey söylemişti. Perinatologun da öyledir demiyorum ama yine de başka bir doktora görünsen nolcak ki

Nasıl sorucam bilmiyorum ama meme ucunda beyazlasmaya başladı ovunca cikiyo bide bi damla sut geldi gibi oldu erken doğum belirtisi mi sut gelmesi
Erken doğum belirtisi değil ama ovunca oksitosin salgılıyormuşuz ve erken doğum tetiklenebiliyormuş. Hiç korkma sadece oynama

Nasıl yaaa benim doktorum şeker yükleme bile yapmayan doktor ilk etapta açlık tokluk baktı ona göre yükleme yapıyor pimpiriktir bende ona güvenerek oldum şuan çok moralim bozuldu bitti benim iğnelerim başka olmiycam ama of kafama takildi

Mesela ben en son geçen hafta oldum olduğu yer şişti ve kasinti yanma yaptı hala kaşınıyor vuran hemşireye sataşmamak için zor duruyorum okadar moralimi bozdu. Neyse ki bidaha olmayacağım. İnşallah bisey olmaz bu ignelerden

Benimde yüksek çıktı canım yarın tekrar çağırdılar diyet filan bisekilde halledicez inşallah. Bende anlamıştım tatlı bisey yedikten sonra ayak tabanları aşırı yaniyordu
Ben kizimin hamileliginde diyet metformin ve insülin uclusuyle gecirdim umarim bunda boyle olmaz

Selam kızlar 29nhaftadannselamlar dün doktora gittim muayne 1400 gr 37 cm olmuş herşey yolunda yalnız bende de bua ra baş dönmesi oluyor böyle göz hafif karramalımgibü değişik bişe havalar çok sıcak biz hala odayı bitiremedik kıyafetleri yıkamayanbaşlamadım bir sürü iş var hava yanıyor nasıl olucak bilmiyorum

Ben 32. Hafta gibi yikamalara başlarım diyorum zaten daha giysileri tam değil 3/5 bı şey aldım zıbın daha almadım . Tabi hazırlıklı olmada fayda var .

Ben 32. Hafta gibi yikamalara başlarım diyorum zaten daha giysileri tam değil 3/5 bı şey aldım zıbın daha almadım . Tabi hazırlıklı olmada fayda var .
Bir ara annem gelmişti, yıkadık hurçladık güzelce alınanları iyi oldu ikiz diye güvenemiyorum hazırlıksız yakalancam gibi geliyo hep

Benim haftaya 30. hafta doluyor, ben haftaya hafta sonu başlıyorum yıkamaya Kurutma makinesine atacağım bi de ilk sefere mahsus ütüleyeceğim. Öncesinde sanırım dolabını ve şifonyerini iyice temizlememiz lazım siveno yüzey temizleyicisi almıştım. Temizliği annem yapar ütüyü ben yaparım ağustosa kalsın istemedim

Odayı Bi bitirsek vizesi takılcak ufak Bi boya işi var agırlaşmadan yapmak lazım zor olacak bu sıcaklar da
Ben oda yapmayacağım için şimdiden yüküm daha az haklısın canm en azından şimdiden odasını temizlesen bitirsen senin de kıyafet düzeni falan 31.- 32. haftayı bulacak. Bende boş gardrop var onu düzenleyeceğim raf falan yaptıracağım odayı biraz büyüyünce yapacağım inşallah

Bir ara annem gelmişti, yıkadık hurçladık güzelce alınanları iyi oldu ikiz diye güvenemiyorum hazırlıksız yakalancam gibi geliyo hep
İkizleri erken alıyorlar zaten canım sen tetikte olmakla iyi yapmışsın ellerinize sağlık haftaya ben de rapor alıp işten ayrılacağım o sırada evi baştan başa temizletip annemle yıkama ütüleme yapacağız daha alışverişe çıkacağım oo burdan bakınca çok iş var

Çok güzelmiş hepsini favoriye attım teşekkürler bide boynu direk açılan zıbın nasıl oluyor ben de fermuarlı zibinlar var acaba çit çitlidan daha mı kullanışlıdır diye düşündüm ama bilmiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…