Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    163
Kızlar merhaba eylül annelerinden geliyorum. Konularımızla alakasız birşey soracağım. Ben 10 haziran sabahı sağ tarafımdan yüz felci geçirdim bugün 20.günüm hala kaşım oynamıyor gülemiyorum. Gözüm daha iyi kapanmaya başladı ama sadece bu kadar. Çok şükür emarda falan birşey çıkmadı. 9 gündür de fizik tedavi alıyorum. Daha önce başına böyle bişey gelen ya da etrafında şahit olan var mıdır varsa ne kadar sürelerde iyileşme görüldü yazar mısınız moralim çok bozuk etkiliyor insanı 3 haftadır evden dışarıya hastane hariç çıkmıyorum :KK43:

Kızlar merhaba eylül annelerinden geliyorum. Konularımızla alakasız birşey soracağım. Ben 10 haziran sabahı sağ tarafımdan yüz felci geçirdim bugün 20.günüm hala kaşım oynamıyor gülemiyorum. Gözüm daha iyi kapanmaya başladı ama sadece bu kadar. Çok şükür emarda falan birşey çıkmadı. 9 gündür de fizik tedavi alıyorum. Daha önce başına böyle bişey gelen ya da etrafında şahit olan var mıdır varsa ne kadar sürelerde iyileşme görüldü yazar mısınız moralim çok bozuk etkiliyor insanı 3 haftadır evden dışarıya hastane hariç çıkmıyorum :KK43:
1.5 ayda en fazla 2 ayda gecmisti arkadaşımın telaslanma Allah dermansız dert vermesin felcin en masum halı çok şükür daha kötüsü olabilirdi onu dusun biraz rahatlarsin kolay değil tabi ama Allah şifa versin

Kızlar sizce şu tarz tulumlardan 0-3 ay ve 3-6 aylık kaçar tane almalıyım

Eklentiler

• 1000079420.jpg
    1000079420.jpg
    41,6 KB · Görüntüleme: 95
Kızlar sizce şu tarz tulumlardan 0-3 ay ve 3-6 aylık kaçar tane almalıyım
Ben de bunu merak ediyorum. Ayaklı olanları uzayınca çok giyemiyorlarmış ama bizimki kışa gelecek 3-6 ay falan. Ayaklı almak mantıklı. Ama çok almamak lazım sanırım. Büyümesine göre eklenebilir. 6 aydan sonrası yaza gelecek çünkü sıcakta giyemezler

Vitaminlerini ihmal etme. Sinir hasarlarına B vitaminleri çok önemli. Bol su tüket yemene içmene dikkat et. Egzersiz falan verdiyse doktor onları yapmaya çalış.

Çok sağol canım :) Giydiğim şeylere göre çok değişiyor önden yok gibi çünkü yanlara yayık değil ortada top gibi :) bak top gibi aynıı :)
Woww cok guzel hamilesin benimki yanlarda gogsum coook buyuk benimdee yaaaa

Eklentiler

• 20240619_153337.jpg
    20240619_153337.jpg
    99,8 KB · Görüntüleme: 94
Dün yazdıklarıma cevap verip cevaplayamadigim arkadaşlara ithafen yazıyorum 😇 kusura bakmayın cevap atamadım burdan yazayım dedim. Sabah tekrar doktora geldim vajinal.usg ile rahim agzi uzunluğuna baktı 36mm çıktı 2 hafta önce 45 mm Di doktor 4 haftalik proluton iğne yazdı hergun progestana devam vajinal alcaksin dedi 2 defa. Bide ocean extramag almamı istedi. İnşallah daha fazla kisalmaz dinlenerek bol su ve ilaçla atlatırım 🤲🌸 kanım 8bucuk ama Akdeniz anemisi taşıyıcısı olduğum için demur serumu bana olmuyormuş dahiliye ve hematoloji bölümü karar verecekmiş. Güzel günler gelcek inanıyorum 🤲❤️
Canimmm benim saglikli almamiz icin hepimize dua genelimizin zor geciyor Allah im buyuktur hayirlisiyla evlatlarimizi aliriz kucagimiza

Allah'ım o enfeksiyonlar benimde yakamı bırakmadı her şeyi kullandım azalıyor ama tamamen geçmedi şmdi dşük dozda antibiyotik kullanıyorum inşallah kurtulurum artık ya. 3 buçuk 4 litreden aşağı su içmek yok dedi doktorum ben biraz suyu az içiyorum o çok etkiliyormuş bu aralar ekstra dikkat ediyorum bakalım inşallah kurtulucaz enfeksiyondan
Gerçekten zor bir durum, Allah dermansız dert vermesin 😭 kurtuluruz inşallahhhhhh

Bu ikisi de farklı farklı zamanlarda kullandım canım, benim enfeksiyonlar azdı fayda etti bence. Fitili gece yatarken koy hep uzanır pozisyonda olduğu için daha etkili olur. Monurol da genelde hep hamilelere veriliyor onu da içince ne kadar tuvalete gitmezsen iyi olur
Çok teşekkür ederim canım, allah şifa bekleyen herkese şifa versin 🙏🏻

İkisini de kullandım canım idrar yolu için saşe olan bende işe yaramadı, fitil olanı vajinal enfeksiyon için kullanmıştım 3 adet kullandırdı ve geçirdi baya etkili bir ilaç idrar yolları için de iyi gelir umarım çok geçmiş olsun 🙏🏼🙏🏼
İnşallah hemen etki eder de iyileşirim, çok teşekkür ederim ❤️

Ke
Tetanoz aşısının hamilelik planlayanlarda önceden neden yapılmadığı kafama çok takılıyor. Sonuçta 5 yıl koruyuculuğu var. Siz hekimlere bizden daha yakın biri olarak bunun cevabını alabilir misiniz?
Kesinlikle ayni seyi dusunuyorum ben miyom ameliyatida oldum acik operasyon yaptilar sezaryan hic bisey demediler

Bana hiç birini yapmadı işte. Soruyorum yok gel diyor anlamadım valla pazaryesi gitcem
Doktorlar da kendi aralarında farklı uygulamalar yapıyorlar. Benim ailede çok fazla şeker hastası var, diyet türü de beslenmiyorum. Ben her halükarda yaptırırdım ama beslenmesine dikkat eden, ailesinde diyabet öyküsü olmayan kişiler tercih etmeyebilir belki.

Kızlar benim de sürekli karnım taş gibi oluyor. Sağ tarafım bianda yükseliyor. Sonra geçiyor. Ben bunu bebek orda toplanıyor kafası ya da poposu sanıyordum. Okuduğum kadarıyla yalancı kasılma diyenler var. Bu sıkıntılı bir durum mu?
Yine bu annelerdeydi sanırım bir anne adayımız bu konuyla alakalı konuşmuştu. Eğer sürekli oluyorsa bir doktora görünün rahim ağzı uzunluğuna ve sancı olup olmadığına baktırın nstde.

Hanımlar 24.haftama az kaldı,şeker yüklemesi testi için devlet hastanesinde kadin doğum bölümünden mi yoksa Dahiliyeden mi randevu almam gerekiyor ?Yaptırmış olanlar aydınlatırsanız memnun olurum.

X