Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    227
Kızlar sağ böbrek civarında ağrı hisseden oldu mu hiç. 21 haftalık hamileyim bir haftadır ara ara ağrıyor bugün biraz arttı. Son 3 gündür denize de girdim. Çok artmasından korkuyorum
Benim bugün gün boyu ağrıdı ama sol böbrek. Sancı gibi daha çok. İdrar yolu enfeksiyonu olabilir miyim diye düşündüm. Pazartesi ayrıntılı var inşallah ona da sorarım

Herkese selam, bir süredir sadece okuyucuydum ama alkol konusunu görünce yazmak istedim. Ben Fransa’da yaşıyorum ve bilirsiniz burada şarap çok yaygın ancaaak ona rağmen görüştüğüm 4 doktor, 1 tanesi en büyük çocuk ve doğum hastanesinin başı olan Prof, alkolü tamamen kesmeyi öneriyor. Ve hastanede de her yerde afişler oluyor zero alkol şeklinde. Bebeğe direkt ulaşan ve gelişme geriliğinden sinir sistemine kadar etki eden birşey olduğunu söylüyorlar. Çok az içenler olmuş tabi ki birşey olmayacaktır şu an ama bence devam etmeyin diye yazmak istedim bir şarap ülkesinden örnekle.
Tetanoz aşısında da yaptırmak istemeyenler varsa diye yazıyorum, fransada yok böyle bir aşı önerisi gebelikte.

Kızlar ben iki lohusa takımı aldım yeterli olur heralde . Bu arada lohusa tacı terliği ne işe yarıyor alınmalı mı Hastane kaç gün yatırır ya da hemen salar mı? Bir de emzirme sütyeni önerisi isticem sizden kaç tane alınmalı neye dikkat edilmeli haasas cilt yapım var rahat ve kullanışlı bir şey istiyorum yardımlarınızı bekliyorum

Benim bugün gün boyu ağrıdı ama sol böbrek. Sancı gibi daha çok. İdrar yolu enfeksiyonu olabilir miyim diye düşündüm. Pazartesi ayrıntılı var inşallah ona da sorarım
Ben de Salı günü gideceğim ayrıntılıya. Sürekli ağrımıyor ama özellikle akşamları ve uzanınca falan ağrıyor. Artmasından korkuyorum ben de.

Kızlar elbise tayt iç çamaşırı falan konuşulmuş, h&m in hamile kısmı var kesinlikle bi girip karıştırmanızı öneririm ben oradan hamile külodu aldım beşli inanılmaz güzel rahat pamuklu harika bir şey, ayrıca elbise içlerine giymek için hamile taytı aldım çünkü bacaklarımın arası pişik oluyor o taytlar da çok kullanışlı ve tüm göbeği sarıyor çok memnunum, tayt Tshirt takım aldım o da çok güzel 5 6 tane elbise aldım hepsi harika hem de before after diye bi serisi var doğumdan önce ve sonra da kullanılabilir kıyafetler oluyor emzirme atletini de oradan alacağım çok övüyorlar, emzirme sütyeni içinde hm dagi suwen bu üçüne bakıp alacağım daha almadım

Terlik hastanede giyiyirsun ya onu süslü aliyolar doğum yapanlar eskiden kırmızı kurdale takardı artık şimdilerde taç takiyolar trendyola bak lohusa taç terlik takım satiyolar zaten resim falan çekiliyor ya ondan olmasa da olur tabi ben e bebekten aldım emzirme sütyeni pamuklu desteksiz okadar rahat ki ne terletiyor ne bişe şuan göğüslerim büyüdüğü için bile kullanmaya başladım bu sıcaklarda rahat ettim önemli olan pamuklu olması

Sağol canım ben de ordan bakayım

Muayeneden çıktım şimdi biraz canım sıkıldı. 22+6 yım hiç kilo almamıştım haftalardır. Bebek almış 479 gramm olmuş ama bi hafta az gözüküyor haftama göre. Kilo alman lazım dedi. Suda az içiyosun galiba dedi. Suyu az mı dedim az değil ama daha iyi olabilir filan dedi. Önceki gebeliğimdede bu haftalarımda kalbi durmuş suyu bitmişti. Zayıfım ve belkide onu beslenemediğimden kaybettim. Çok üzüldüm biraz gerildim Diyetisyen filan bakıcam. Umarım bir sorun olmaz

Selam kızlar, bir şey soracağım. Bebek arabasına aldığınız ana kucağının tam yatırılabilir özelliği var mı? Benim alacağım ana kucağının bu özelliği yok ve bu özelliği olanı da aşırı pahalı. Ama bazı yerlerde tam yatırılmayan ana kucaklarının özellikle ilk aylarda zararlı olabileceğine dair bir şeyler okudum. Siz ne düşünüyorsunuuz?
Bence herkes yatırılmayan versiyonunu kullanıyor ya, ciddi anlamda problem olsa herkes kullanmazdı diye düşünüyorum. Zaten onu kullanacağımız süre yarım saati geçmez bence.
Ana kucağı tam olarak kaç ay kullanılıyor bu arada? 3 ay falan mı?

ya bu alkol meselesi benim de kafama takılmıştı çünkü alkol kullanmıyorum evet ama gebelere çok kolonya koklatmayın bile diyorlar. Şimdi yine tedirgin oldum en iyisi parfüm kullanmamak

Aşıya gelince şimdi niye o gerici ebeleri dinliyorsun diyeceksiniz ama "niye burun ameliyatında tetanoz istemiyorlar da gebelikte tutturuyorlar tetanoz diye" yazmıştı biri. iğneden de korktuğum için çok arada kaldım. zaten aşı haftam da geçti ama yine de bir doktorumla konuşacağım. çevremde olmayan çok o yüzden aşı olmasam da bi şey olmaz inşallah diye düşünüyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…