Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    163
Kızlar benim birkaç gündür ellerim ve ayaklarım kaşınıyordu. Doktorumdan önereceği bir nemlendirici istedim ama gebelik kolestazından şüphelendi. Kan testi verdim çok şükür temiz çıktı. Ama 2 hafta içinde yükselebilir değerlerin o yüzden takip etmemiz gerek dedi doktor. Bu gebelik kolestazı bebek için çok tehlikeliymiş😔 Aranızda var mı bunu yaşayan?
O nedir acaba ilk defa duydum geçmiş olsun inşallah çıkmaz sizde 😔😔

Kızlar bu arada bebek arabası konuşulmuş. Benim Naçizane fikrim şimdi yaz olduğu için fiyatlar çok fazla . Biz zaten Eylül ekim gibi doğum yapacağız bebek arabası ihtiyacı en az 2 3 Ay sonra olur . Kışa doğru fiyatlar düşüyor kasim indirimi falan
Ben bugün aldım. Anneannemizin hediye olduğu için gittik aldık. Vakit olmaz yaz geldi alalım dedi tmm dedik bizde

O nedir acaba ilk defa duydum geçmiş olsun inşallah çıkmaz sizde 😔😔
Teşekkür ederim inşallah çıkmaz. Bende ilk defa duydum şaşırdım hoca söyleyince. Hemen kan testi ve idrar testi istiyorum dedi. Panikle gittik hemen verdim Çok şükür çıkmadı. Ama yine de değişebilirmiş değerler. İnternetten baktım baya kötü şeyler yazıyor. En büyük belirtisi de akşam el ayak kaşıntısı ve benim de akşam oluyor😔

Grip olcak gibiyim yaa hapşuruyorum. Çok korkuyodum grip olmaktan 😞 Sıcakta terle terle sonra klimalı yerlere gir ondan mı oldu acaba :/ Grip olanlar çabuk iyileştiniz mi ya nasıl atlattınız 😕
Geçmedi ilerledi ne yaptıysam ateşte biraz yükselince doktor antibiyotige başladı. Korkma dedi bebeğe bir zararı olmaz ilk 3 ayi geçtiğin için dedi ama kullanmazsan enfeksiyon bebeğe ilerler dedi. Tanıdığım kişilere eczaneci olsun vb sordum kullan aksatma dedi. 3 gündür daha yeni düzeldim. Öksürük, terleme, burun akıntısı baya ilerlemişti hatta gece uykuları bile bitmişti. İstesemde daha çok zararı olur diyilince mecbur kullandım. Çok dikkat edin geçmiş olsun

Merhaba kızlar. Bu sabah ilk defa krampla uyandım. Önce sol bacağıma, sonra sağ bacağıma girdi. Çok keskin bir ağrı acıydı. İnce baldırlarıma girdi. Yatakta dönerken oldu :KK43: doktorumla paylaştım hemen, magnezyuma başladık. İnşallah bir daha olmaz. Eskiden de ayağıma kramp girerdi ama bu çok değişik birşeydi.
Magnezyumu içmeyince oluyor. Ben dün unuttum içmeyi, sabah krampla uyandım ve gün boyu bacaklarıma sürekli kramp girdi. Öğlen içtim ama hala devam ediyor.
Düzenli kullanınca olmuyor ama hiç. Alarm kurdum artık unutmayayım diye.

Bi hasta da benim arkadaşlar Öksürmekten bebeğe bir şey olacak diye korkuyorum artık özellikle yatar pozisyona geçtiğim an deli gibi öksürük başlıyor. Et eklem ağrısını felan geçtim ama bu öksürük beni mahvetti bugün uçak yolculuğunda kulağım da tamamen tıkanınca doktorum antibiyotik başlayalım dedi. Umarım hemencecik geçer Allah herkese şifa versin😞

Teşekkür ederim inşallah çıkmaz. Bende ilk defa duydum şaşırdım hoca söyleyince. Hemen kan testi ve idrar testi istiyorum dedi. Panikle gittik hemen verdim Çok şükür çıkmadı. Ama yine de değişebilirmiş değerler. İnternetten baktım baya kötü şeyler yazıyor. En büyük belirtisi de akşam el ayak kaşıntısı ve benim de akşam oluyor😔
Tez zamanda şifa bulursunuz inşallah 🤲🏻🤲🏻

Kızlar merhaba, sizinle bir kaygımı paylaşmak istiyorum 😞

Yemin ederim ki önceliğim evlatlarımızın hayırlı ve sağlıklı olması ama günümüzde öyle bir algı var ki, psikolojim bozuluyor üzülüyorum boş yere zaten son zamanlarda fazlasıyla hassasım her şeye alınıp ağlıyorum. İnstagramda, twitterda karşıma çıkıyor, bazen bazı yerlerde duyabiliyorum, yok erkek çocuk evlenince anneyi unutur, eşini daha çok sever diye. Ne kadar saçma bir algı, insanın aklına ne kadar saçma sapan şeyler sokuyorlar, doğmamış çocuğa don biçtiriyorlar. Herkes kendi yerinde ağırdır, niye anne ya da eş unutulsun, niye biri diğerinden farklı sevilsin? Bu düşünceleri kovuşturmaya çalışıyorum ama aklımdan çıkmayınca üzülüyorum, bebeğime haksızlık yapmış gibi hissediyorum, Allah’a yalvarıyorum gücüne gitmesin diye. Bu ne yaaa, sosyal medya mahvediyor insanı
Eskiden kız çocuğu sahibi olmak olumsuz birseymiş gibi bir algı vardı, şimdi de aynı şeyi erkek çocuklar için yapıyorlar. Bende denk geliyorum sürekli. Kız evlat öz evlat, kızı olmayan anne babayım demesin... Allah imtihan etmek istedikten sonra kızlada imtihan eder erkeklede. Allah'tan hayırlısını istemek varken saçma sapan senaryolar yazıyorlar.

Eskiden kız çocuğu sahibi olmak olumsuz birseymiş gibi bir algı vardı, şimdi de aynı şeyi erkek çocuklar için yapıyorlar. Bende denk geliyorum sürekli. Kız evlat öz evlat, kızı olmayan anne babayım demesin... Allah imtihan etmek istedikten sonra kızlada imtihan eder erkeklede. Allah'tan hayırlısını istemek varken saçma sapan senaryolar yazıyorlar.
Ayyy evet kesinlikle, ikisi de evlat hayırlı sağlıklı olsun da cinsiyeti ne fark eder

Bi hasta da benim arkadaşlar Öksürmekten bebeğe bir şey olacak diye korkuyorum artık özellikle yatar pozisyona geçtiğim an deli gibi öksürük başlıyor. Et eklem ağrısını felan geçtim ama bu öksürük beni mahvetti bugün uçak yolculuğunda kulağım da tamamen tıkanınca doktorum antibiyotik başlayalım dedi. Umarım hemencecik geçer Allah herkese şifa versin😞
Ay bir hasta da benim çok şükür ateşime bakıyorum yükselmiyor benim halsizlik hapşırma ve burun akıntısı var sadece serum yapılmıştı acilde, ilaçsız atlatmaya çalışıyorum hepimize geçmiş olsun

Kızlar cybex twist alanlar puset ve puset aparatı da aldınız mı. Internetten alanlar link atabilirler mi. Uzun süreli kullanım için bana da bu mantıklı geldi

Günaydın kızlar, kuzenim banyo küvetini alacak sen seç ben alayım dedi. Ama nasıl seçmeliyim neye göre seçmeliyim hiç bilmiyorum, fikriniz var mı?

Günaydın kızlar, kuzenim banyo küvetini alacak sen seç ben alayım dedi. Ama nasıl seçmeliyim neye göre seçmeliyim hiç bilmiyorum, fikriniz var mı?
Katlananlardan almayı düşünüyordum ama onların kovası vs ansızın kendiliğinden katlanıp düşebiliyormuş. Arkadaşımın bebeğini yıkarken başımıza geldi 😅 O yüzden sabit ve fileli almayı düşünüyorum.

Katlananlardan almayı düşünüyordum ama onların kovası vs ansızın kendiliğinden katlanıp düşüyor. Arkadaşımın bebeğini yıkarken başımıza geldi 😅 O yüzden sabit ve fileli almayı düşünüyorum.
Kovası katlanabilir benim de aklıma geliyo onu almayı düşünmüyorum da küveti nasıldı o da öyle hemen katlanabilecek gibi mi

Kovası katlanabilir benim de aklıma geliyo onu almayı düşünmüyorum da küveti nasıldı o da öyle hemen katlanabilecek gibi mi
Eveet, setin içeriği komple katlanabilir özellikteydi. Küvet de kolayca katlanıyor.
Katlanabilir küvet-sabit kova mantıklı olabilir gibi.

Son düzenleme:
X