Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    163
bisey olmamistir ama benim kasilmalarimi etkiliyor uzuntu senin duygun ona geciyor birde canim sen hareket edince bebek uyku moduna geciyormus ben bunu 3 4 gundur hareketligi olan biri olarak anladim tartismalar uzuntuler oluyor ne yazikki bu donemde hassasizda uzuluyoruz cok agladin mi🥺
Aynen ağladım biraz sanki karnıma kramp girdi ağlarken de

Okudum hepsini ve dediklerin doğru her doktor bir değil bana da ilk suyun fazla dedi bi tanesi bu sefer diğerleri normal dedi hatta kilo bile yanlış 340 gram ölçtü biri aynı gün öbürü 240 ölçtü kötü bişey duyunca tek doktorda kalınmamalı cidden
Neyse hepsi gelmiş geçmiş olsun çok sevindim canım
bundan sonra huzurlu mutlu sağlıklı dönemler diliyorum 🥰💕

Kızlar merhaba, sizinle bir kaygımı paylaşmak istiyorum 😞

Yemin ederim ki önceliğim evlatlarımızın hayırlı ve sağlıklı olması ama günümüzde öyle bir algı var ki, psikolojim bozuluyor üzülüyorum boş yere zaten son zamanlarda fazlasıyla hassasım her şeye alınıp ağlıyorum. İnstagramda, twitterda karşıma çıkıyor, bazen bazı yerlerde duyabiliyorum, yok erkek çocuk evlenince anneyi unutur, eşini daha çok sever diye. Ne kadar saçma bir algı, insanın aklına ne kadar saçma sapan şeyler sokuyorlar, doğmamış çocuğa don biçtiriyorlar. Herkes kendi yerinde ağırdır, niye anne ya da eş unutulsun, niye biri diğerinden farklı sevilsin? Bu düşünceleri kovuşturmaya çalışıyorum ama aklımdan çıkmayınca üzülüyorum, bebeğime haksızlık yapmış gibi hissediyorum, Allah’a yalvarıyorum gücüne gitmesin diye. Bu ne yaaa, sosyal medya mahvediyor insanı

Yemin ederim ki önceliğim evlatlarımızın hayırlı ve sağlıklı olması ama günümüzde öyle bir algı var ki, psikolojim bozuluyor üzülüyorum boş yere zaten son zamanlarda fazlasıyla hassasım her şeye alınıp ağlıyorum. İnstagramda, twitterda karşıma çıkıyor, bazen bazı yerlerde duyabiliyorum, yok erkek çocuk evlenince anneyi unutur, eşini daha çok sever diye. Ne kadar saçma bir algı, insanın aklına ne kadar saçma sapan şeyler sokuyorlar, doğmamış çocuğa don biçtiriyorlar. Herkes kendi yerinde ağırdır, niye anne ya da eş unutulsun, niye biri diğerinden farklı sevilsin? Bu düşünceleri kovuşturmaya çalışıyorum ama aklımdan çıkmayınca üzülüyorum, bebeğime haksızlık yapmış gibi hissediyorum, Allah’a yalvarıyorum gücüne gitmesin diye. Bu ne yaaa, sosyal medya mahvediyor insanı
Oo sen çok ileriyi düşünüyorsun ama erkekler annelerine çok düşkün eside olsa cocuguda erkekler annelerine hep aşık uzulme

Oğlum eşini daha çok sevse üzülmem, normal yani. Eşini tabii ki sevecek mutlu olacak da daha şimdiden bunu düşünüp üzülmeniz garip değil mi?

Evlenince anneci olan erkeklere sütten kesilmemiş daha bu niye evlendirmişler diyoruz biz burada açıkçası. Nasıl ki kocam anneci olsun istemezsem oğlum da olsun istemem. Yazık değil mi karısı da bir annenin yavrusu? Çifte standart olur diğer türlü, o da benim vicdanıma ters.

Bence siz de daha şimdiden oğlum evlenince karısını daha çok sevecek diye düşünüp üzülmek yerine bugünün tadını çıkarın. Yarın evlenince inşallah çok sever çok sevilir de mutlu bir evliliği olur diye dua edin. Önceliğimiz kendimiz değiliz sonuçta, evlatlarımız.

Amin amin. Hepimizin bebekleri sağlıkla doğsun inşallah.

Ben de diyorum ejderha gibi ateş püsküreceğim sanki ağzımı açsam. 😂
Birkaç gün öncesine kadar ne yesem yanıyordu, bazen daha yerken yanmaya başlıyordu. Şimdi gündüz hiçbir şey yok, gece boğazımdaki yanmanın acısıyla uyanıyorum. Gece kalkıp su içerek koridorda volta atan birine dönüştüm. Akşam yemeğinden sonra bir şey yemesem de sonuç böyle. Mideme baskı olduğu için reflü yaşıyorum diye düşünüyorum ben de.
Evet mideye baskı olduğu icin reflu oluyor ama eğer çok aç yatarsanda olur canım, benim öyle oluyor bende gece yatmadan ayran içiyorum yada muz yiyorum gece rahat ediyorum tavsiye ederim 🥰

Maalesef sosyal medya da ve son zamanlarda toplumda erkek çocuğuyla ilgili hiç hoş olmayan videolar, espiriler dönüp duruyor.. iki erkek annesiyim çok şükür 6.5 ve 3 yaşındalar, aslaa o videoda ki gibi değiller tabi ki fıtrat gereği daha hareketliler kızlar gibi naif değiller, olmasınlar zaten😅 lütfen canınızı sıkmayın yorumlara aldırış etmeyin

Bilmiyorum çok sıkıldım panik atak hastasıyım ilaç kullanamiyorum evde tek başına kapı duvaar çok sıkılıyorum eşim calisiyor geç geliyor eve kafayı yemek üzereyim Perşembe günü 24 hafta olcak şöyle 7 aylık olsaydı bari diyorum
Kendini oyalayacak bişeyler yap el işi yap bebeğine yelek bandana falan ör battaniye ya da. Vakit geçsin yani iyi kafa dağıtıyor

Oğlum eşini daha çok sevse üzülmem, normal yani. Eşini tabii ki sevecek mutlu olacak da daha şimdiden bunu düşünüp üzülmeniz garip değil mi?

Evlenince anneci olan erkeklere sütten kesilmemiş daha bu niye evlendirmişler diyoruz biz burada açıkçası. Nasıl ki kocam anneci olsun istemezsem oğlum da olsun istemem. Yazık değil mi karısı da bir annenin yavrusu? Çifte standart olur diğer türlü, o da benim vicdanıma ters.

Bence siz de daha şimdiden oğlum evlenince karısını daha çok sevecek diye düşünüp üzülmek yerine bugünün tadını çıkarın. Yarın evlenince inşallah çok sever çok sevilir de mutlu bir evliliği olur diye dua edin. Önceliğimiz kendimiz değiliz sonuçta, evlatlarımız.
Bende onu diyorum ya zaten, ne kadar saçma diyorum niye böyle gereksiz düşünceleri insanın kafasına dikte ediyorlar diyorum sağlıklı olsunlar diyorum, oğluşum da oğluşummm demiyorum kiii 😂 mesajda zaten gereksiz şekilde ne derece hassas ve alıngan olduğumu belirtmişim. önceliğim evlatlarımız yazmışım oraya. yanlış anlaşılmışım sanırım 🥹 yine de görüşünüz için teşekkür ederim 🙏🏻

Son düzenleme:
Maalesef sosyal medya da ve son zamanlarda toplumda erkek çocuğuyla ilgili hiç hoş olmayan videolar, espiriler dönüp duruyor.. iki erkek annesiyim çok şükür 6.5 ve 3 yaşındalar, aslaa o videoda ki gibi değiller tabi ki fıtrat gereği daha hareketliler kızlar gibi naif değiller, olmasınlar zaten😅 lütfen canınızı sıkmayın yorumlara aldırış etmeyin
Anlayışınız için çok teşekkür ederim, ayrıca beni anladığınız içinde. Allah herkese hayırlı sağlıklı evlatlar versin 😍❤️

X