Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Biz de 3 kız kardeşiz. Annemin bir de erkek bebek kaybı var. Babam da erkek çocuğu çok istemiş yıllarca. Şimdi benim oğlum olacak ya, annem çok şükür eksik yanım tamamlanmış gibi hissediyorum diyor
ya sevinmeleri normal olabilir ama üzerimde psikolojik baskı hissetmek beni yoruyor

2 kızız. kız kardeşim benden 8 yaş küçük.
Genelde toplumda büyük çocuk veya kız olan çocuk ailedeki kurban oluyor diye görüyorum ben yani en azından bizim ebeveynlerimiz tarafından öyle muamele gördük bilemiyorum. Tabi bu genelleme öyle olmayan da vardır illa ki ama sanki bahsettiğim gruptaki çocuklar çok daha fazla manipüle ediliyor rencide ediliyor ve ozguvenleri kırılıyor gibi geliyor bana.Aileler ise asla ama asla bunu kabul etmiyor acı olan da bu zaten keşke farketmiş olsalar da bu durumu düzeltmek için bseyler yapsalar. Fark etmedikleri için boylesinin doğru olduğuna sonsuz inandıkları için de bsey diyemiyorsun bir süre sonra.Careyi kendimizde arıyoruz bu duruma ayak uydurmayi kabul etmeyi öğrenmek gerekiyor, biraz zor oluyor tabi.Ama başka türlü de bu döngü kirilmiyo anneler her zaman doğru davranmayabiliyo zaman da değişiyo tabi o yüzden iş biz yeni annelere düşüyor.Boyle böyle değişecek inşallah duzen ne diyelim. O yüzden canınızı sıkmayın hocam döngüyü kırmaya çalışın,kendinizi her anlatmaya kalktığınızda alingan olan hatalı olan siz olarak görüneceksiniz çünkü malesef.

evet ilk çocuklara baskının diğerlerine göre daha fazla olduğu bence de genel bir gerçek. küçüklerin biraz dah rahat, özgür büyümesinin bir nedeni de onları anlayan, kollayan ve hep arkalarında olduğunu bildikleri abla/abilerinin olması bence. mesela bana yapılmasından rahatsız olabileceğim bir şeyi kardeşime yapmaya kalktıklarında hemen ben karşı çıkıyorum ama konu ben olunca mümkün olmuyor. hele ki duygularınızı ifade etmeye her çalışmanızda kavgaya dönüştüren bir aileniz varsa her seferinde susup içinize atmak kaçınılmaz oluyor. kendi kızıma bunları yapmamak için her söz veriyorum, umarım başarılı olabilirim.

Deniz Efe çok güzel bir isim canım ben beğendim. Bizde Akif düşündük, belki yanına bir isim daha ekleyebiliriz belli değil
Teşekkür ederim, Akif'i ben de düşündüm, çok güzel isim ama 2. oğlumun ismi Asaf, baştaki A'yı kısa okuyorlar buralılar. O yüzden Akif'ten emin olamadjm. Çok hoş ama
Erkek olsa bizde Deniz Efe demistik, hala da ayni dusunuyorum kismet olur da erkek cocugum olursa Deniz Efe koyarim cok guzel isim
aaa, şaşırdım buna. Demek uyumlu bir ikili. Ben Deniz istedim, eşim Efe, birleştirdik.
Biz berat yada yiğit düşünüyoruz. doğuma kadar başka bir isim bulamazsam ikisinden biri olacak
İkisi de güzel, Yiğit de değerlendirdiğimiz isimlerden ama içinde "Ğ" olduğu için eledik. Burada "G" olacaktı.
Biz Barış koyacağız inşallah.
Çok güzel bir isim, adıyla gelsin.
kız sanarken umay doğa inci arasındaydıkk smdi aslan can uraz barış arasında kaldıkk
Kuzenim Umay verdi yeni doğan kızına. Diğer isimler de benim sevdiğim kız isimlerinden. Erkek içinse hepsi de aklımdan geçen isimler Can'a çok ısınmıştım ama burada nasıl söylerler emin olamadığım için elemek durumunda kaldım.

Ne düşüneceğimi bilemedim mesajınızı okuyunca. Belki sizle uğraşmak, şakalaşmak gibi bir amacı vardır, sizi sinirlendirip muhabbet etmek istemiş olabilir mi? Bu genel ilişkinize bağlı. Üzmeyin, sıkmayın canınızı. Bazen en yakınımız da olsa, lafın nereye gittiğine bakmadan konuşabiliyorlar.

Böyle bir durumda terapi almak çok mantıklı olur bence, hem biz de ebeveyn olacağız sadece bunun için bile destek Hamileyken bile her şeyi hissediyorlarmis bebeklerimiz azıcık gerilsem bile ondan özür diliyorum karnımı okşayarak Tüm enerjinizi sevginizi bebeginize eşinize ve varsa başka çocuklarınıza ayırın olabildiğince uzak durun bence görmezden gelmeyi bı basarsak zaten süper olacak.En azından elimizden geleni yapalım Kendime söylediğim şeyleri size de soylemis bulundum yoksa ne yapacağınızı söylemek haddime değil

olabilir tabi ama bu söylemleri tartışmalarımız sırasında ciddi şekilde de duyduğumdan artık şakası bile acıtıyor. gerçekten ben de ne düşünmem gerektiğini artık bilemediğimden sizlerle paylaşmak istedim. kafamın içinde iki ben sürekli konuşuyor, biri diyor ki şakaya bile alınıyorsun, diğeri de kalp kıran şaka olmaz :) burada paylaşmış olmak biraz rahatlattı.

teşekkür ederim. inşallah sağlıkla gelirse ilk çocuğum olacak. dediklerinizi yapmayı deneyeceğim.

İyi ettiniz, tartışma sırasında söylenen sözleri özellikle ciddiye almayın derim. İnsan sinirlenince, normalde istemediği bir şey olsa da, karşısındakinin canını yakabilecek sözler söyleyebiliyor. Anneniz, siz alınıp cevap veriyorsanız, özellikle o yönden sizinle uğraşıyor olabilir. Bazı insanlar öyledir. Mümkünse bir miktar daha az görüşebilirsiniz. İşe yarar genelde.

Sende mi yurtdışındamı yaşıyorsun canım? Bizde Hollandadayiz. Akif burda kolay telaffuz edilir diye düşünüyorum ama komsularima soracağım tabi koymadan önce

Yok regl sancisi gibi degil canim oyle agrili sizili degil haftada bir bacagima vuruyor okadar geciyor hemen sanki adet olacak gibi cok ufak bir his veriyor oyle adet doneminde karin agrisi oluuor ya onun gibi bacagima haftada 1 cok olsa yazardim doktora insallah olmasin yaa zor geciyoruz zaten

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…