Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Benim eşimi de kan tutuyor ama ilk doğumum pandeminin en zorlu zamanında başlarında olunca mecbur girdi 😅 normal doğum yaptım 18 saat boyunca doğumhanede sancı çekerken benimleydi. Bi ara bi gözleri karardı kötü oldu gibi oldu ama sonra doğum başladıkça heyecandan kendi korkusunu unuttu. ☺️ hem de tüm bunlar olurken oruçluydu 😅
Ahahaha😂😂 işte aradığım ortam bu😂😂 ama sezaryende almıyorlarmış yaa

Çok geçmiş olsun canım . Neden olmuş kanama alanı falan mı vardı acaba ? Benim arkadaşım 5. Aya kadar kanama yaşamış sağlıkla doğdu şükür. Sen de bozma moralini inşallah çarçabuk gecer bu günler
İnşallah canım evet kanama alanı var kese dışında yani doktorlar da birsey diemio bazı gebelerde karşılaşıyoruz bu durumla diyorlar bebek büyüdükçe kan damarlarını baskılayip kanatabiliyomus adetten daha fazla bir kanamaydi gerçekten çok korktum ama yinede Rabbım esirgedi benimle bebeğim inş sağlıkla devam edebiliriz🙏

İnşallah canım evet kanama alanı var kese dışında yani doktorlar da birsey diemio bazı gebelerde karşılaşıyoruz bu durumla diyorlar bebek büyüdükçe kan damarlarını baskılayip kanatabiliyomus adetten daha fazla bir kanamaydi gerçekten çok korktum ama yinede Rabbım esirgedi benimle bebeğim inş sağlıkla devam edebiliriz🙏
Çok şükür çok geçmiş olsun canım🤍

İkili tarama bir tanı testi değil, direkt fetal dna testi yaptırsanız daha doğru olmaz mı? Doktor yaşınızı biliyor sonuçta?
Yaa kizlar benim doktorumda bile bile 2.li yapti 35 yasinda ustu olan herkese riskli cikiyormus saglikli olsun gitti gidende fetal dna yaptirdim bir de simdi onu bekliyorum

Kızlar nasıl geçti zaman yaa. Yarın 3'te randevum var. Bakalım 11+3'te doktorum cinsiyet görebilecek mi. Yarın kan örneği de vereceğim Fetal DNA için.

Dün Avent uygulamasından bakarken şeyi fark ettim, daha böyle eciş bücüş kurbağaya benzerken bebeklerimiz, bugün ağzı yüzü eli kolu var:') İnsan cidden çok garip hissediyor.

Benim size sorum: Hiç mi konu yeme içme olunca kaçamak yapmıyorsunuz ya? Dün hamile olan başka bir arkadaşımla otururken canım aşırılar aşırısı makarna istedi, söyledim, kız bana sanki radyasyonlu fare yemişim gibi baktı. İlk 3 hafta asla gluten yooook falan dedi. Arada canım kola istiyor diyorum, aaaaaaaaa asla diyor. Kendimi acayip kötü hissettim. Acaba herkes deli gibi yediğine içtiğine dikkat ediyor da ben mi kötüyüm:/
Canim ben hamur isi yiyorum tatli yiyorum vallahi okadar vazgecemiyorum sagliklida yiyorum 9 ay boyunca zor bence onemli saglikli besinlerinide ihmal etme caninin istedigini ara ara ye oda onemli

Benim ilk haftalarda vardı kanama alanı bebek büyüdükçe yok oldu . İnşallah senin de öyle olur kısa zamanda keyifli günlere dönersin

Kızlar ben öğretmenim. Yarın okulda iftar var ve herkese söyleyeceğim hamile olduğumu. Aslında çok söylemeyi düşünmüyordum 16-17 haftalara gelmeden ama artık göbeğimi gizleyemiyorum çok erken çıktı bu defa. Daha önceki kayıplarımdan dolayı bekliyordum aslında ama dedikodum dönmeye başlamış geçen gün kulağıma geldi. Bi arkadaş sordu. Bir anda yok diyiverdim. 😳
Soyle canim bende dun soyledim benimde var kaybim var korkuyla da cocugumuzla yasayacagimuz guzel gunlerj kaciriyoruz Allah izin verdigi surece insallah hepimuz alacagiz kucaklarimiza evladimizi 3 aylik bitecek 2 incr gececegim son 2 3 gunum.kaldi halen dusunuyorum dedim soyledim dun rahatladim insanlar cok guzel mesajlar aramalar o duygularida cok mutlu etti

Kizlar sabah bel ve boyun agrilarim icin doktora gittim. Doktor once mr cekilmesi lazim, fitik yoksa kasla mi ilgili diye emg cekilmesi lazim, eger kas sorunu yoksa diger alternatiflere bakilip fizik tedavi vb bir yol izlenmesi lazim dedi. Kadin dogum doktoruma sordum, hamilelikte mr cekilebilir ama ilk 12 hafta onermiyorum dedi. Herhangi bi islem yaptirmadim. Dayan muhtesem anne sloganiyla eve dondum. 🐥
Masaja gitsene canim biraz belki faydasini gorursun gecici cozumler ama

Selam kızlar yine kanamayla geldim ben 🥺 13+0 da gece duşa girdim hani öyle çok sıcak bi suya felan da deil çıktım mutfaktayken birden birsey bosaldi iç çamaşırma su gibi sıcak ama ne bu dedim bi baktım kanama ama durmuyor su gibi akiyodu 10 dk sürdü acile gittim yatış verdiler devlet hastanesinde sonra ertesi günü doktor baktı bebek normal kanamalar devam ediyor ama ağrım da çok yoğun du sanki adet sancısı gibi ilaç felan hicbise vermedi taburcu oldum bu sabah ozeldeki doktoruma gittim biz ilcedeyiz o giresun merkezde iğne verdi 3 tane 5 güne bir yapilacak duphaston hapı da günde 3 tane verdi 1 hafta yatacaksin dinlen dedi bebek şuan iyi ama kanamalar devam Vala hicbiseyim yoktu kendimi de yormadim cinsellik desen o da deil çok üzgünüm 2 gündür gerçekten dua edin olur mu kızlar bebeğim tutunsun annesine karnım bile büyüdü 🥺 kürtaja gidiyorum sandım resmen okadar korktum ki Allah hiçbirinize yaşatmasın dua edin lütfen bizim icinde 🙏💕
Rabbım bebeğini sana bağışlasın canım en kısa sürede kanamalarin ağrıların son bulsun sağlıklı bir sekilde 🤲💕

Selam kızlar yine kanamayla geldim ben 🥺 13+0 da gece duşa girdim hani öyle çok sıcak bi suya felan da deil çıktım mutfaktayken birden birsey bosaldi iç çamaşırma su gibi sıcak ama ne bu dedim bi baktım kanama ama durmuyor su gibi akiyodu 10 dk sürdü acile gittim yatış verdiler devlet hastanesinde sonra ertesi günü doktor baktı bebek normal kanamalar devam ediyor ama ağrım da çok yoğun du sanki adet sancısı gibi ilaç felan hicbise vermedi taburcu oldum bu sabah ozeldeki doktoruma gittim biz ilcedeyiz o giresun merkezde iğne verdi 3 tane 5 güne bir yapilacak duphaston hapı da günde 3 tane verdi 1 hafta yatacaksin dinlen dedi bebek şuan iyi ama kanamalar devam Vala hicbiseyim yoktu kendimi de yormadim cinsellik desen o da deil çok üzgünüm 2 gündür gerçekten dua edin olur mu kızlar bebeğim tutunsun annesine karnım bile büyüdü 🥺 kürtaja gidiyorum sandım resmen okadar korktum ki Allah hiçbirinize yaşatmasın dua edin lütfen bizim icinde 🙏💕
Çok geçmiş olsun, bebeğine sağlıkla kavuşasın inşallah :dua:

Amin canım inşallah çok teşekkür ederim💕🙏
Canım kendi üzme kötüyü düşünme benim de kanama alanım var vajinadan gelmiyor ama biliyorum kanama olduğunu lugesro iğne yazmıştı bana da doktorum 3 tane vuruldum 10 günde 1 kutu duphaston bitirdim akşamları progestan kullanıyorum kontrole gittiğimde hala kanama devam ediyordu şu anda da var muhtemelen 5 iğne daha yazdı iğnelerle geçecek dedi. Bak bebişin iyiymiş ne güzel sakın kötüyü düşünme kötüyü düşündükçe bebek strese giriyor bu sefer, sen dinlenmene bak. Benim kanama alanı geçmemesine rağmen doktor işe git dedi sadece kendini yorma oturarak çalış eve gidince de dinlen dedi 20 Nisan da kontrole gideceğim ben de inşallah atlatırız gönlünü ferah tut iğneler işe yarayacaktır.

Kizlar merhaba ilk gebeligimde rahim agzi incelmesiyle tesadufen farkedip 16. Haftada serklaj ameliyatı olmustum. Simdi ikizlere hamileyim bugun randevum var ve ameliyat olup olmama karari verilecek dualariniza talibim bu sureci kuzularimla en kolay sekilde atlatacak neyse Rabbim onu nasip etsin insallah. Dualarinizda unutmayin nolur turkiye saatiyle 5 bucuk 6 gibi sonucum belli olacak yazarim size.

X