Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Biz bugün yarı 40 olduk ve gezmelere çıktık teyzeleri 🥰🥰 Bi maşallahınızı alırız 😍😍
Ayayayayay çorabını yerler 🥹 Maşallah 🌹
Dün bebekleri görüş günüydğ☺️ biri 1545 biri 1460 olmuş🙏🏻 haftaya 1800 ü aşarlar diye umut ediyorum. 1800 sonrası bebekleri orada emzireceğim, eğitim vereceklermiş her gün bir program hazırlayıp 🙏🏻 sonraki hafta da 2 kilo olur çıkarız işallah be🤤♥️
Sütleri götürüyorlar annesi, aşarlar bence dee 🥰O eğitimi bana da verirler umarım korkuyorum emzirmeyi becerememekten 🙊

Tarihim yaklasti ondan 25 eylulde dogum yoksa iyiydim annem 2 gun once gelemiyorum dedi yikildim ama belli etmedim vicdan kimseye yuklemek istemiyorum sonra insanlarin ne annesi var ne babasi nede yaninda duran insani bir sekilde zorlugun icinden cikiyor bende onlari dusunuyorum surekli ya cok korku yuklediler birazda ondan oldu bu dogum sureclerinde fazla.duymamak lazim.insanlari herhalde
Pınaaar üzülme, ben de sezaryen olacağım. Eşim yanımda olacak çoğunlukla ama annemin bir sağlık sorunu oluştu. Doktor ertelersen tehlikeli olur dedi. Dün Ankara'ya gittiler ve annem de doğuma gelememe ihtimali olduğu için çok üzüldü ağladı. Ben de anlık üzüldüm ama önemli olan onun sağlığı, böyle olması gerekiyormuş napalım. Annem iyi olsun da derdim o. Onu teselli etmeye çalıştım, yalnız olmadığımızı bir sürü arkadaşımızın dostumuzun yanımızda olacağını söyledim. Annem gelemezse abim ve yengem gelecek. Sen de bir çözüm bulmuşsun. Kendini yıpratma o yüzden lütfen 🤍🙏🏻 Hayatımız için bir dönüm noktası yaklaşıyor, onu düşün 🥰

Kızlar bebişim 2600 36. Haftası cok mu zayıf karın çevresi 2 hafta geriden geliyor sürekli bunu düşünüyorum istemsizce. Gereksiz insanlar can sıkıyor sürekli kıyaslama yapıyorlar bugün bile kayınvalidem yiğeni doğum yapmış 3800 doğurmuş tosunmuş maşallahmış diye diye laf soktu sağolsun hassasım inadına yapıyor sanki…
Geçenlerde bir kontrolde karnı birkaç gün geride çıkınca doktoruma: "Başta öndeydi şimdi neden geriye düştü?" dedim. Hem ultrason ölçümlerinin doğru olmadığını söyledi, hem de "4 kilo mu doğurmak istiyorsun? Ben bebeklerimi 2500 doğuruyorum, gayet de memnunum" dedi. 2500ü bile sorun olarak görmüyor ki sen çoktan geçmişsin o rakamı. Hiç endişelenme bence🥰

Kızlar bebişim 2600 36. Haftası cok mu zayıf karın çevresi 2 hafta geriden geliyor sürekli bunu düşünüyorum istemsizce. Gereksiz insanlar can sıkıyor sürekli kıyaslama yapıyorlar bugün bile kayınvalidem yiğeni doğum yapmış 3800 doğurmuş tosunmuş maşallahmış diye diye laf soktu sağolsun hassasım inadına yapıyor sanki…
Kiloyla gelişim alakalı değil karın çevresi genişliğine bakılıyor benimde şuan 2500 bebeğim ama karın çevresinden dolayı 3 hafta önden gidiyor buradan pay biç kilo başka gelişme başka üzülme kayınvalidenin kilo takıntısıyla bi alakası yok bu olayın

Günaydın annişler, dünden beri bebekte hareket azalması yaşıyorum. Dün panik yapıyorumdur dedim ama durum bu sabahta aynı. Doktora gidiyorum birazdan, inşallah bebiş iyidir de sadece ben evham yapıyorumdur. Dua edin 🥹🙏🏻
Hiç sorun yoktur inşallah ben de bazen aynısını yaşıyorum inan. Az hareket edince de çok hareket edince de evham yapıyorum ama baştan beri hep öyle. Bir gün çok az oynuyor bir gün asla uyumuyor

Bana diyorlar ki merak etme hissetmeyeceksin zaten, mevzu hissetmememek değil ki sonuçta ne yapacaklarını biliyorummm yaa o yeter diyorum 😂
İlk doğumumda 5 dikiş atıldı gayette kesilirken hissettim he ama acısını hissetmedim o ayrı ama keşke bu şekilde müdahale edilmese sonrasında sezeryan gibi bir müddet iyileşmesini bekliyorsun otururken falan canın acıyor ama sezeryana göre tek farkı 7 kat kesik değil 1 kesik ve çoook çabuk iyileşip ayağa kalkıyorsun. Doğum korkum vardı asla doğuramam hamile kalmak istemiyorum diye söylerdim eşime hep ama en son normal doğuma karar verip eğitimle korkumu yendim kızımda normal gelmeyi tercih etti. Oğlumda nasıl gelmek isterse sağlıklı olsunda sezeryansa sezeryan normalse normal doğum yapacağım artık

Kızlarr hepinizi alıntılayamadım, çok teşekkür ederim herkese ❤️ Doktordan çıktık şimdi de nst’ye gireceğim ama her şey yolundaymış sadece pozisyondan ve kendi anksiyetik davranışlarımdan dolayı hissedememişim hareketleri 😅 Her şey yolundaymış şükür, ultrasonda parmakları kıpır kıpırdı ama ben görmeme rağmen yine de hissedemedim 😂

3 haftaya cıkarsa gerilik alıcaz bebeği dedi doktor inşallah böyle bir durum yaşanmaz. Eşimin ailesiyle bu dönemde koptuk zaten taşındım 2 sokak vardı aramızda eşim şehrin ta öbür ucundan ev tuttu uzak kalmak için sağolsun oda neyin ne olduğunu görüyor. Benimkide aynı sürekli yemiyosun ondan beslenemiyor bebek aç mı geziyorsun diyip duruyor aslında eşimin ailesinde cok zayıf bebişler olabilir Allah hepsine sağlık sıhhat versin ama suçlar gibi konuşması üstüne dünde şu bu kadar doğurmus tosun filan demesi beni iğnelemekti farkındayım sesimi çıkarmadım yine eşim üzülmesin diye. Torunu olacak çöp almadı müslin kestirdi yarısını evlenmemiş kızına istedi kimden ne bekliyorsam ama ben bi anne olarak kiloyla onla bunla kıyaslanmak istemiyorum haklı olarak sinirim bozuluyor 🥺
Böyle yapacaklarsa destek olmasınlar ama köstek de olmasınlar. Arkadaşımın bebeği de 36. Haftada şu an o da o kilolarda ama normal diyor ben ölçüleri ve doktor yorumlarını da anlamıyorum. İnşallah ara açılmaz, sen herkesi boşver yine beslenmene dikkat et. Kim ne derse desin.

Yok kendi isi ve calisan sorunuda var su 2 gundur agliyorum kendi kendime , yeterli olacakmiyim yapabilecekmiyim dikislerimde agrilarimda olacak ilk hafta annem olur diye inaniyordum ama oda yok diyemiyorum gel diye babaminda yasi var babamda bebek gibi biri kadin tutacagim 10 gun baska sansim yok
Benimde kafamda bir sürü soru var düşününce agliyasim geliyor en iyi düşünmemeye çalışmak ben de korkuyorum içimde bir sürü his var herkes soruyor 9gun kaldı ne hissediyorsun diye içimde bir sürü his var telaş korku panik yetersizlik hepsi onu sevicekmiyim yorulursam ne olcak bir sürü ameliyat korkusu süt verme işleri beni ayrı korkutuyor

Canım kızlar iyi geceler, umuyorum herkes için her şey yolundadır.

Çok şükür ki bir hafta sonunda idrar yolu enfeksiyonu sebebiyle yaşadığım sorunlardan kurtuldum ve kaşınmalarım tamamen bitti. Son bir fitilim daha kaldı. Onu da uyguladıktan sonra tamamen kesilmesini bekliyorum, resmen herhangi bir yanma hissetmeden tuvalete çıkabildiğim için ağlayacak kadar mutluyum.

Yarın Amerika için uçuşumuz var, heyecandan uyuyamıyorum. Yaklaşık 13 saatlik bir uçuş olacak, yanımızda kedimiz olacak, havalimanından ev en az 2 saat sürecek. Bu uzun süreci düşündükçe kendimi çok korku dolu hissediyorum ve bir şeylerin kötü gitmesinden çok endişe ediyorum. Ama kendmi rahatlatmaya çalışıyorum. Bazen gebe olanları pasaport kontrolünden geçirmediklerini duydum, en çok bu geriyor beni. Bakalım umarım sağsalim Amerikada tuttuğumuz eve de ulaştığımızı yazabilirim.

Bugün uçuşa elverişlilik raporu ve epikriz dosyalarım için kontrole gittik. Şükür her şeyin yolunda olduğunu söyledi doktorumuz. 33+6 da kilomuz 2244 boyumuz ise 45 cm ölçüldü. Pelvik uzunluğumuz 36 mm imiş, bir risk göremiyorum ded. Suyu, kafa çapının haftasıyla uyumlu olduğunu söyledi. Zaten vardığımızda da 13 eylülde randevuya çağırdı oradaki doktor da bakalım.

Pazartesiden itibaren doğum iznime ayrıldım. Bu iki günde gitmek için hazırlıklarımı tamamlayabileceğimi düşündüm ama hala valizlerimizin bile ağzını kapatamadık. Zamanın evde bu kadar kolayca akıp gitmesine inanamıyorum. Yarın tüm her şeyi halletmemiz için son gün olacak. Eşim de benimle geleceği için tüm nöbetlerini ay başında tutmak zorunda kaldı. Adamcağızı günlerdir neredeyse görmüyorum, hem de o olmadığı için aslında bu hazırlık işlerini de tek başıma yapmak zorunda kalıyorum. Biraz yoruldum sanırım.

Bu aralıkta bebiş odamızın perdeleri takıldı. Çok memnun kaldım, neredeyse 1 hafta içinde internetten ölçü aldılar hazırladılar ve başka şehirde olmalarına rağmen montajını da yaptılar.

Bu arada küvetle ilgili bir arkadaşımın tavsiyesi ile biz şu takımı almıştık. Henüz kullanmadığımız için bir yorum yapamıyorum ancak çok memnun kaldığını söylediğinde bir indirim zamanında hamile bile değilken almıştık biz. Belki sizin için de bir fikir olur.

Bu arada tekrar tozlanıp kirlenme ihtimaline karşı biz bebek odasındaki hiçbir şeyi silip yerleştirmedik. Çünkü dönüşümüz neredeyse kasım ortasını bulacak. Biz gelmeden bir gün önce en azından detaylı evi silip süpürmesi için anneme gelen ablayı çağırmayı düşünüyorum. Sizin attığınız odaları gördükçe hevesim ve mutluluğum da artıyor. Umuyorum her şey yolunda gider de bu aşamaları ben de gerçekleştirebilirim.
Iyi ucuslar vallahi sevindim berfutoda gidecekti gidemedi senin gitmene cok sevindim amerika islerini nasil ayarladiniz ne sansli bebekler vallahu simdiden hayati kurtuldu cok guzel dusunmussunuz 🥰doktormusunuz 🙈nobet diyince aklima tek o geliyor hahaha odasi cok guzel olmus bize bilgi verirsiniz oralarda sistem nasil isliyor

Yaa canimm bu insanlari anlamiyorum yaa kiloylami oluyormus cocugunn saglilkli oldugunua etsinler bebislerimiz saglikli ben doktor demese hic kilosunu sormuyorum bil3 saglik kismindayim.hep muayanede

Doktorun normal diyorsa kimseyi dinleme. Ağzı olan konuşuyor maalesef. Benim bebiş de şu an 1 hafta geri görünüyor, 34. Haftadayım 2070 civarı. Benim kayınvalide de duysa bir şeyler der çünkü normalde zayıf olduğum için hamileliğin başından beri bana yemek ye bebek beslensin, beslenmez bak sen de beslen taşıyamazsın vs diyordu. Eşime annene söyleme, uğraşamam söyleyecekleriyle dedim. Doktorum bana normal diyor, senin tipinde olacak yapısı bu diyor. İlk zaman geri kaldı diye üzüldüm ama bir arkadaşım hiç ona bakma benim kardeşim 2300 doğurdu haftasında şimdi maşallahı var falan diyor. Bir doktor var o diyorki çocukta herhangi bir sıkıntıdan kaynaklanmıyorsa ha 2500 kilo doğmuş ha 4000 kilo bizim için fark yok diyor.
Bu kayinvalideler neden boyle varisi filan dogurdugunuzu filan mi dusunuyor nedir yaa bu kilo baskisi yada surekli laf sokma elestirisi ayip yaa

Bu kayınvalideler filan ne kadar çok garip insanlar var çevrelerinizde valla okudukça hayret ediyorum. Bana herkes olsunn sağlıklı olsun o dışarda kilo olur filan diye teselli verdiler hep. Ben daha 2 kilo edemedim çocuğumu. Olcak mı belli de değil. 2500 geçmiş ayrıca çok güzel haftalarada gelmişsin niye canını sıkıyorsun. Her bebek 4 kilo mu doğuyor bu nasıl zihniyet valla çıldırmalık ya. Hiç takma kimseyi tadını çıkar hamileliğinin. Neşe ve mutlu halin daha da kilo aldırır bebişine emin ol 💕 Sağlıkla gelsin inşallah 🙏
Evet ya sok oluyorum kayinvalidemde diyor bana ben laf soyluyorum bayadir diyemiyor bisey bana artik tek sordugu cocuk saglikli mi kilo nedir yaa kilo cocugun saglikli oldugunun ispatimi kilosu kadar altin mi takacaklar nedir bu sorma isleri tam gerilmelik konular

Günaydın annişler, dünden beri bebekte hareket azalması yaşıyorum. Dün panik yapıyorumdur dedim ama durum bu sabahta aynı. Doktora gidiyorum birazdan, inşallah bebiş iyidir de sadece ben evham yapıyorumdur. Dua edin 🥹🙏🏻
Canim dun sen hareketlimiydin benim kinim huyunu ogrendim ben is guc kosturma yapinca uyuyor ben yatinca dinlenince o basliuor cosmaya😁😁

Ne güzel senin çevrende öyle insanlar olmaması çünkü gerçekten yaşarken maalesef kafana ister istemez takıyorsun geriliyorsun normalde asla takmam gereksiz yorumları ama zaten yaram var üstüne tuz basmaları delirtiyor insanı. Canımı sıkıyorum işte neden dersen taşındım daha pazar günü iğne kaldırmadı gelip tedaviyle bebeğim oldu maddi manevi yıprandık üstüne taşınma işleri stresi beslenemedim ne yardım etti ne bir tas corba yaptı aylardır sımdı gelip bana beslenmiyorsun yemiyorsun demesi sinirimi bozuyor. Allah bebişlerimize sağlık sıhhat versin kilo benim için hiç sorun değil doğunca alır büyür her cocuk aynı olmuyor dediğin gibi ama cook gereksiz insanlar var gerçekten hayatta .. bu hafta kendimi toparlayıp eski neşeme kavuşacağım Allahın izniyle biz güçlü kadınlarız cok şükür sizin gibi güzel insanlar varken modum düşse de bir mesajınızla kendimi özümü buluyorum Allah hepinizden razı olsun 🥹
Iyi alttan aliyorsunuz vallahi helal olsun ben asla susmam

Ayayayayay çorabını yerler 🥹 Maşallah 🌹

Sütleri götürüyorlar annesi, aşarlar bence dee 🥰O eğitimi bana da verirler umarım korkuyorum emzirmeyi becerememekten 🙊

Pınaaar üzülme, ben de sezaryen olacağım. Eşim yanımda olacak çoğunlukla ama annemin bir sağlık sorunu oluştu. Doktor ertelersen tehlikeli olur dedi. Dün Ankara'ya gittiler ve annem de doğuma gelememe ihtimali olduğu için çok üzüldü ağladı. Ben de anlık üzüldüm ama önemli olan onun sağlığı, böyle olması gerekiyormuş napalım. Annem iyi olsun da derdim o. Onu teselli etmeye çalıştım, yalnız olmadığımızı bir sürü arkadaşımızın dostumuzun yanımızda olacağını söyledim. Annem gelemezse abim ve yengem gelecek. Sen de bir çözüm bulmuşsun. Kendini yıpratma o yüzden lütfen 🤍🙏🏻 Hayatımız için bir dönüm noktası yaklaşıyor, onu düşün 🥰
Evet seninkide uzucu olmus saglik problemi oda onemli insallah cok ciddi hastalik degildir ,ya uzuluuor insan anneni gozun ariyor baskasini degil ya benimde gelenim gidenim olur birakmazlar hastahanede ,evde tedirgin oldum oda zor oldugunu dedikleri icin ablayla konustum bennseni birakmam tek dedi insallah o yeter bana kalsa gunduzleri 10 gun yeter sonra bakarim isime gucume inaniyorum

X