Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
kızlar merhaba, form sitesinde gezinirken tecrübeli bir annenin yazısına denk geldim. Yeni anne adaylarına yani bizlere :) kullanıp memnun kaldığı ve kalmadığı ürünleri durumları anlatmış

Sizinde işinize yarayabilir belki ;

Hissettiğin her duygu normal lohusasin bir de bu dönemde, kızına kavusana kadar dinlen, iyiles, güç topla sadece buna odaklan

Günaydın kızlar,
Ben bebek hareketlerinden uyuyamıyorum bazen hareket ettikçe karnım o kadar acıyor ki içten yırtılacak gibi oluyor. Sizin de öyle mi?
Acı olmaması lazım.
Ben de uyuyamıyorum, gece 23de uyanıyor saat 2ye kadar uyutmuyor. Sonra sabah 6da tekrar. Ama acı yok, sadece gündüzkinden daha şiddetli tekmeliyor. Doktorunuza bunu söyleyin mutlaka, acı olması normal değil.

Biraz sabır. Bu ayrılığın ardından sağlıkla kavuşacaksınız birbirinize.

Umarım bir sıkıntı yoktur. Benim karnım öyle çok büyümedi o yüzden çok dar. Çok gerildiğim içindir diye düşünüyorum. Doktora sorayım haftaya. Teşekkür ederim

Günaydın kızlar bisey sorcam ya ben tiroit ilacı kullanıyorum ya orda 5-6 gün önce filan bi tane hapin üstündeki jelatinin açıldığını gördüm, dedim bunu içmem hep atliyordum o hapı ama bu sabah yanlislikla onu içtim bisey olur mu ya toksik etki filan bebege aklıma birsuru şey geldi

Umarım bir sıkıntı yoktur. Benim karnım öyle çok büyümedi o yüzden çok dar. Çok gerildiğim içindir diye düşünüyorum. Doktora sorayım haftaya. Teşekkür ederim
Yani yırtılacak gibi ağrıyor dediğiniz için söyledim. Öyle olmaması lazım.
İç karnınız geniştir o yüzden göbeğiniz fazla çıkmamıştır, normal o. Herkesin karnı aynı büyümüyor. Benim de bazen büyüme atağı oluyor galiba karnım çok geriliyor, kaşınıyor ama o zaman bile yırtılacak gibi acımıyor.

Maalesef bilgim yok. O şekilde açılmış hap olursa çıkarıp atın ki yanlışlıkla kullanmayasınız.

Ay yok bir şey olmaz, çöpe sokup çıkarmadın neticede, hormon ilacı yani bazen eşim avokado ye diye zorluyor, aman diyorum suriyeliler çok sağlıklı besleniyor da mı bu kadar doğuruyor valla o misal düşünelim rahat olalım azıcık.

Benim de hashimoto nedeniyle gittiğim endokrinci muayene ücretini abartmış kızlar, devlete de gidebilecek randevu falan bulacak durumda değilim. Dahiliyeci de yönlendirebilir değil mi ya? Tsh 3 çıkmış, st3 st4 normal.
3. Trimesterde tsh 3 değeri ok sanıyorum ama belki bir tık ilaç dozu artar diye yakında bir dahiliyeye gideyim diyorum görece uygun fiyatlı.

Bu aradaaa, 32. Haftamı doldurdum yuppiii

Aynen doktora ben internette şöyle yazıyor deyince kadına afacanlar basıyor

iyi yanından bakarsan sırt ve bel ağrıların az olacak ve belki hiç çatlamayacaksın ben çatladım bile. karnım hep kıpkırmızı ve parlak
İnşallah geçer çatlatların geçmezse de bebeğimden ömür boyu bedeninde taşıyacağın izler sağlıkla dünyaya gelsin inşallah

Kuzucum, şu an lohusasın, hissettiğin tüm duygu geçişleri o kadar normal ki. Bebeğine çok şükür kavuştun, o da evine kavuşacak, yalnızca biraz zaman lazım. Sonrası çok güzel olacak

Galiba öyle karnım büyük olsaydı kesin bende sadece önde top gibi küçücük karnı olanlara özenirdim ama sizler baya zayıftınız hamileliğin ilk başlarında ben siz fotoğraf atınca kendimle kıyaslıyıp trıbe giriyordum benim basen var bacaklarım bi tık kalın sadece kilom yok normalde ama sımdı üst şişince cok güzel dengeledi herkes zayıflamıssın diyor haklısınn sonuna kadar valla ben kismeye naz yapmıyorum naz yapacak halimiz psikolojimiz mi kalmış bebekleri düşünmekten stresten

Yok mikrop anlamında demedim açıldığında ilacin değeri, toksik etkisinin değişmesinden korktum hamile olmasam hiç sorun değil ama insan herseyi düşünmek zorunda kalıyor işte

Bu kalçadaki çatlaklar da kırmızı mı oluyor? Benim biraz çatlaklarım vardı eskiden onlar artmış sanırım tam anlayamıyorum. Göğüs olarakta aynıyız daha avcumu doldurmuyor ki çatlasın
Benim de kalçada beyaz çatlak izleri vardı şimdi kırmızılar da eklenmiş renk cümbüşü olmuş Karında da kalçada da yeni çstlaklar kırmızı görünüyor. Ne heves ederdim göğüslerim büyüyecek diye ama aynı kaldı Şimdi de emzirirken büyür inşallah diyerek avutuyorum kendimi

Günaydın kızlar,
Ben bebek hareketlerinden uyuyamıyorum bazen hareket ettikçe karnım o kadar acıyor ki içten yırtılacak gibi oluyor. Sizin de öyle mi?
Ben gece hareketleri pek hissetmiyorum ama akşama doğru şişkinlik oldukça hareketleri karnımı daha da rahatsız ediyor. Özellikle tekmeler büyükse benim de karnım acıyor çünkü o sırada şişkinlikten zaten hassas oluyor karnım. Sabahları acıtmıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…