Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Benim de seminer haftası 35. Hafta oluyor bende ancak çalışırsam 2 hafta aktarabiliyormuşum. Memleketimde doğum yapmaya karar verdim o yüzden geri dönüp sadece 2 hafta için uğraşmak istemiyorum doğum izni uzatılacak deniyordu ama hiç ses yok. Ücretsiz izin yapıcam mecbur artık.

Benim de 36+lar denk geliyor seminere. Okulun lavabosu da benim için bir sınav, zaten riskli bir gebelik geçirdim o yüzden risk almak istemiyorum.
Herkes 6 ay zannediyor iznimizi ama, yoo değil diyince bayağı şaşırıyorlar.

2 aylık bir bebeği işe bırakıp gitmek ne kadar mantıklı, insanı çaresiz bırakıyor. Keşke 6 ay olsaydı iznimiz

Evet ücretsiz izne çık diyorlar çok kolay bir şeymiş gibi, ben çıkamam maalesef maddi olarak zorlanırız standartlarımız çok düşer, heyet raporu için uğraşacağım mecbur. Olmazsa da ikinci dönem 15 saat dersle üç gün filan gidip çözeceğim :/

Benimki 4,5 kilo şu an. 10 yaşında ve benim de alerjim vardı. 4-5 sene sürdü geçmesi. Sabrettik birlikte çok değerlim benim o. Ölümlerden döndü kaç kez. Hep hayalini kurardım kardeşleriyle tanışmasının. Umarım çok güzel olur

Benim de kedim var, 5 yaşında. Doktor sadece tuvaletine dikkat et, temizlerken eldiven kullan dedi. Zaten dışarı çıkmıyor, evde bakılıyor hep. Ayrıca ben kediyi aldıktan sonra, o dönem 4 yaşında olan oğlumun astım atakları azalmıştı. Çok bağlıyız, onsuz evi düşünemiyorum haliyle.

Heyet raporu nasıl oluyor? Yani 2 aydan sonra ne kadar süre için heyet raporu alınıyor?

Hocam bende o heyet raporu için baya araştırdım ama nerdeyse hiçbir hastane doktor yanaşmıyor. Verirse psikiyatri verir diyorlar ama psikiyatride bizim için sonradan sorun teşkil eder mi acaba

Ay evet herkes öyle diyor gerçekten. Zaten ücretsize ayrılabilecek durumda olsak neden ayrılmayalım ki. Laf anlatmakla uğraşamayacağım için "Aynen aynen bakarız" diyip geçiştiriyorum. Bir şekilde çözeeriz umarııım. Psikolojik sınırım 6 ay ama, öncesinde başlamamak için elimden geleni yapacağım.
İkinci dönem için ben de öyle düşünüyorum ama ilk 6 ayı evimizde atlatabilirsek süper olur.

Bebeğe narkoz geçmeden ilk onu alıyorlar
Evet acele ediyorlsrmış. Ben yine de doğum şekillerini iyi bir araştırmak istiyorum. Aslında doktorların çoğunluğu ve ebeler normal doğum candır deyip duruyor ama benim bu yalancı sancılarda bile tekleyen zayıf kalple normal doğum yapma ihtimalim zor Bir doğum eğitimi grubunda gebeler sezaryenden korkutmuştu beni ama doktorum: "Normal doğumu destekliyorum ama sezaryen de boşuna bulunmadı, birçok annenin ve bebeğin hayatını kurtardı." dedi. Spinal sezaryen isterim baktım çok panik oldum genel anestezi için rica ederim yapacak bir şey yok Teşekkür ederim

İnşallah hepimizin doğumu çok güzel ve kolay geçer. Bebeklerimizi sağlıkla ve sağlıklarıyla kucağımıza alırız inşallah

Heyet raporu nasıl oluyor? Yani 2 aydan sonra ne kadar süre için heyet raporu alınıyor?
Doktor ayarlamanız lazım üç hekim gerekiyor çok zor, kolay kolay vermiyor hekimler özelde araştırmak lazım. Benim doktorum sağ olsun hallederiz bi şekilde dedi ama yine garanti değil ben uğraşacağım. Ben üç veya dört ay alacağım altı aya kadar sanırım

Hocam bende o heyet raporu için baya araştırdım ama nerdeyse hiçbir hastane doktor yanaşmıyor. Verirse psikiyatri verir diyorlar ama psikiyatride bizim için sonradan sorun teşkil eder mi acaba
Psikiyatriden alan var ama bilemiyorum :/ ben kendi kadın doğum doktorumla konuştum onunla çözeceğiz bi şekilde ama evet normalde çok zor kolay kolay kimse vermiyor. Benimki de garanti değil ama olumlu baktı doktorum, umarım sorun çıkmaz zorlayacağım imkanları

Seminerin ilk haftası benim 32 oluyor eğer her şey yolunda giderse ben aktarabiliyorum iznimi inşallah

Bana öğretmenliği bırak kim bakacak çocuğuna bile diyorlar kayınvalidemgil.. Onlarda uzaktayız kimse gelip bakamaz diye çıldırıyorum. Sanki çok kolay onca yıl emek verdiğim işimi bırakmak. Hem bir yaşam standardımız var 1 yıl ücretsiz izin bile maddi olarak inanılmaz zorluk yaratacak. Hem de atanmak çok kolay sanıyorlar...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…