Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Çok şanslısın o zaman🥹🥹🥹
Benim kedim çok yaramaz ve şişko 😅 Ve evet çok şanslıyım stres topum o benim 😍😍🥰
benim veterinerim de hamile doktorumuz da aynı ağustosta doğuracak o. Bana dediki kedi köpek bebeğin bağışıklık sistemini güçlendirir birlikte büyüsünler aşılar tam olduktan sonra sıkıntı olmaz dedi. Kendisinin ilk bebeği kedi köpekle büyümüş doğru düzgün hiç hasta olmamış.

Merhaba arkadaşlar umarım herkesin son ayları güzel geçiyordur ❤️ Haftaya 32. Haftam oluyor öğretmenim yaz tatilindeyiz ama yinede çalışabilir raporu almamız gerekiyor mu acaba benim gibi durumda olan vardır eminim ☺️ Sadece doğum iznimizin iki haftasını doğum sonrasına aktarabileceğiz galiba bu gidişle 🥲

Hocam merhaba 30+2 yim bugün itibariyle ve bulunduğum ilçedeki doktor çalışabilir raporu almalısın demişti ama idare kabul edecek mi bilmiyorum ben yinede alıp süreci görmek istiyorum. Mantıken 37 ye kadar çalışabiliyorsak kabul etmeleri gerekir bir bilgi alırsanız beni de etiketleyerek paylaşırsanız çok sevinirim 🙏🥰

Burda doğum şeyleri konuşmaya başlayınca bende geriliyorum. Korkuyorum ben de açıkçası. İlk doğumumda da çok korkardım ben normal doğum yapamam derdim ama ölü doğum yapmak için mecbur kaldım. Büyük konuşmamak gerekliymiş. Şimdide sezeryandan da korkuyorum açıkçası. Baş ağrısı en katlanamadığım şey hemen mideme vurur. Başım ağrır mideme vurur o dikişlerle kusarsam filan ayy düşünmek bile istemiyorum 😣 bende genel anestezi isterim herhalde. Bir de sezeryan olanlar kusarsa noluyor ki acaba çok korkunç. Böyle kendimi kötü düşüncelerden uzaklaştırmaya çalışıyorum. Ablamda genel anestezi oldu maşallah çok çabuk toparladı. İnşallah bende öyle olurum 🙏 Herkes ağrısız sıkıntısız atlatır inşallah bu doğum olaylarını 🤲🏻
Ama kendine kötü enerji yüklüyorsun yapma, normal doğumda bile dikiş olabilir ki sen kendi hikayeni yazicaksin kendini ana, akışa bırak. Sakinlik ve güzellikle olucak de olumlu doğum hikayelerini dinle, dua et bol bol bundan önce 2 doğum yaptım hepsi farklıydı bu da farklı olucak ama iyi olucak diyorum unutma düşüncelerimiz isteklerimiz olabilir dua yerine geçer fln ona göre düşün, olumlu ol ve dua et canım

Son düzenleme:
Seminere gitmeyi düşünmüyorum ama 32den sonraki o üç haftayı aktarabilmeyi umuyorum sanırım olmayacak ama deneyeceğim 🙏
Aktaramazsınız maalesef, fiilen çalışmak gerekiyor. Seminere gidip okula gitmeyeceğim ilk açıldığı hafta, o yüzden sadece seminer haftası aktarılacak maalesef. Bazı ilçeler usulsüz olarak aktarabiliyormuş ama bi denetime takılsa geriye dönük, ciddi sorun olur öğretmene

Hocam merhaba 30+2 yim bugün itibariyle ve bulunduğum ilçedeki doktor çalışabilir raporu almalısın demişti ama idare kabul edecek mi bilmiyorum ben yinede alıp süreci görmek istiyorum. Mantıken 37 ye kadar çalışabiliyorsak kabul etmeleri gerekir bir bilgi alırsanız beni de etiketleyerek paylaşırsanız çok sevinirim 🙏🥰
Merhaba hocam 32.haftadan itibaren tatilde bile olsak çalışabilir diye evrak vermemiz gerekir dedi doktorum pazartesi görüşeceğim okulumla tabiki bilgilendiririm ☺️

Ben 3 ay önce park yatak aldım, apartmana bırakıp gittiler. Eşim gelene kadar kapı önünde bekletmek istemedim. Sürüte sürüte asansöre koyup eve çıkarmıştım 🤦🏼‍♀️
Bizde asansor de yok esim tek basina çıkardı yazık baya da ağırmış. 2 gundur de montajla ugrastik ben agir is yapmadim tabi ama yine de 2 gundur haşatımız çıktı. Bugun bitti çok şükür temizligi de yaptim.

Canım benim aynı senin gibi oldu. Kesem erken göründü fakat kalp atışı ve bebek 8. Haftaya kadar görünmedi. Tam kürtaja alacaklardı ki kalp atışını aldık ve geç döllenme denilip tarihimi 10 gün ileri attılar. Sonra bebek ileri gitmeye başladı nerdeyse 3 hafta açtı arayı buraya da yazmıştım hatta gebelik şekerinden şüphelendirler, yememi içmemi baya kısıtladılar.. Sonra anladılar tarihte bir tutarsızlık olduğunu. 22. Haftada gittiğim perinatolog proftu, eski ultrason görüntülerini de götürmüştüm hepsine baktı baktı, şuanki haline baktı baktı şak diye son adet tarihimi söyledi. (Eskisini yani doğru olanı) Doktorumla birlikte tekrar değiştirdiler. Yine önde ama öyle 3 hafta kadar değil 11 gün. Benim hikayemde böyle, O yüzden ben de Eylül annesi oldum 😁😅 Bence bir hafta bile çok önemli en kötü doktorunu değiştirirsin
Benim adet duzensizligim oldugu icin telefona hep kayit ederim kesin eminim yani. Doktorum da bana gec dollenme dedi 12 gun kadar geriye atmisti sonra 3 gune kadar düştü ara kapandı. Perinatalog ise 1 hafta daha geriye atti son adet tarihini yanlis biliyorsun boyle olursa bebegini öldürürsün vs dedi hatta ki son adet tarihinden asiri eminim. Sonra kendi doktorum hayir gününü degistirmeyecegiz cihaz sebepli farklilik olmustur dedi

Ama maalesef bizim yaz tatiline denk gelen kısım aktarılmıyor doğum sonrasına. Sadece eylülde okula gittiğimiz zaman olursa aktarabiliyoruz
Ben eylülde de gidemiyorum. Okulun açıldığı hafta 37.haftam oluyor. 🥲 Bir hafta için de okula gitmek istemiyorum seminerde. Zaten sezaryen olacağım. O yüzden 1 eylülde izne ayrılacağım hemen. Ağustos iznimizin öylece gitmesi çok üzücü. Bari 6 ay olsaydı izin. 🤦🏻‍♀️

Ama kendine kötü enerji yüklüyorsun yapma, normal doğumda bile dikiş olabilir ki sen kendi hikayeni yazicaksin kendini ana, akışa bırak. Sakinlik ve güzellikle olucak de olumlu doğum hikayelerini dinle, dua et bol bol bundan önce 2 doğum yaptım hepsi farklıydı bu da farklı olucak ama iyi olucak diyorum unutma düşüncelerimiz isteklerimiz olabilir dua yerine geçer fln ona göre düşün, olumlu ol ve dua et canım
Haklısın olumlu düşünce yaymak lazım güzel düşünmek lazım ki güzel olsun 🌸

z
Ben eylülde de gidemiyorum. Okulun açıldığı hafta 37.haftam oluyor. 🥲 Bir hafta için de okula gitmek istemiyorum seminerde. Zaten sezaryen olacağım. O yüzden 1 eylülde izne ayrılacağım hemen. Ağustos iznimizin öylece gitmesi çok üzücü. Bari 6 ay olsaydı izin. 🤦🏻‍♀️
Aslında benim de aynı, 35+lardayken oluyor seminer haftası, o yüzden çok zorlanmadığım sürece gideceğim ben :/ maalesef ağustos filan komple yanıyor 6 ay bile olsa ne kadar güzel olurdu. Çok umutlanmıştık ama meclis tatile girdi

Bizde asansor de yok esim tek basina çıkardı yazık baya da ağırmış. 2 gundur de montajla ugrastik ben agir is yapmadim tabi ama yine de 2 gundur haşatımız çıktı. Bugun bitti çok şükür temizligi de yaptim.
Ellerinize sağlık bitmiş çok şükür ❤️ işlerine gelmeyen kargolar için kendilerini yormuyor, müşterinin üstüne atıyorlar. Çok yazık gerçekten 🤦🏼‍♀️

X