2024 Ağustos Ayı Transfer Olacakların Paylaşım Alanı 🧿

Bende 3 kere yumurta toplanıp donduruldu ,şimdi toplayıp hemen transfer edelim diyor.benim 9.gun kanda 24 çıktı dun 2.35 cikti
Ben de 43 yaşımdayım..6.denemem bu. Kimyasal bile yaşamadım öncekilerde. Taze transfer de oldu dondurulmuş da yapıldı. Embriyolara genetik yaptırdığım da oldu yaptırmadığım da. 6.denemde 9.gün 41 geldi. Yüksek değil değer, biyokimyasal olabilir ama ilk defa 5 in üzerini gördüm. Yaşadığımız süreç gerçekten çok çok zor, bir de dünyanın hormonunun etkisi var. Ve gerçekten bu iş iki kişilik. Tek kişi için daha da zor. Maalesef benim eşim de bana destek olmuyor hatta her seferinde bir şekilde kavga çıkardı konuşmadık bile, belki de o moral bozukluğundan tutunmadılar bilmiyorum ama bu sefer eşimle ben konuşmadım hiçbirşeyi paylaşmadım, izin de almadım çalıştım ve gerçekten çok daha iyi hissediyorum. Sonuç ne olursa daha güçlü hissediyorum. Rabbim sana senin için doğru olanı gösterecektir ve inancım o yöndeki anne olmayı isteyen herkese bunu nasip edecektir.

Rahim kontrolün yapıldı mı senin? Örneğin perde var mı? Tüplerin açık mı? Hiç rahim filmin çekildi mi? Eğer bir sorun olsaydı doktorun muayenede anlardı. Tutmamasının en büyük nedeni yumurtanın genetik problemi olması. Vücudumuzun kendini koruma şekli bu. Eğer ilk kez yaşamıyorsan bunu lütfen diğer yumurtaltına pgt yaptır. Ve tüm bunlardan önce eşin ve senin genetik kontrolünü yaptır.Kan veriyorsunuz ve kromozomlarınıza bakıyorlar

Benim zaten 2 çocuğum var ben onlarla anca uğraşıyorum onları düşünmek zorundayım olmayan çocuğu düşünemem diyor yaa.ben artık gerçekten Hayırlısı bu demekki diyorum.olsaydi belki çocuğum babaliyken babasız büyüyecekti.

Allah gönlünüze göre versin İnsallah hamilemisiniz

Gonca bizlere dışardan ahkam kesmek olmaz tabi.Yaşayan sensin en iyisini sen bilirsin.Ama ben böyle vazgeçmiş eşleri duyunca çok üzülüyorum. Bazen bir şeylerin hayalini kurarken farkında olmadan karşı tarafı yıpratabiliyoruz.Öncelikle kendine de eleştirel bir gözle baktığından emin olmalısın. Eşini de anlıyorum.Eğer vicdanlı biri ise o çocuklara elbet sahip çıkacaktır. Onun da içinde fırtınalar koptuğuna eminim. Bazen bizi şak diye anlmalarını bekliyoruz ancak erkeklerde böyle bir yeti yok. Nazik bir şekilde iletişim kurmayı gerektiriyor bazı haller. Sen şöylesin sen böyle yapmıyosundan ziyade hep empati kurarak. Hem ona hak verip hem de derdini ve içinden geçenleri dürüstçe ve nazikçe anlatarak…

Hayatım merhaba rahimde perde kist miyom hiç bir şey yok şükürler olsun
Tüp filmi çekildi temiz çıktı
Bizim tüp bebek sebebimiz sperm hareketsizliği idi. İlk denememiz tutmadı. Ama hoca bir şey önermedi neden tutmadığını söylemedi. Diğer embriyolar için genetik test yapalım mı dedim önermiyorum dedi genetik testte 4 hastalık çıkıyor dedi down send gibi 3 hastalık da saydı
Yumurta ogt ne demek mesela bilmiyorum
Eşim ve benim genetik kontrolümü istemedi.. eksik kaldı gibi doktorum ben mi çok taktım yoksa

Cok farklı durumlar var.cocuklarin annesi normal degil.cocuklara hic sesini cikaramiyor annelerine giderler diye.dogal olarak ezilen hep ben oluyorum.herseye susmak zorunda kalıyorum.inanmazsiniz ama çocuk olur da çocuklarım gider istemezler diye bile ocaktan beri tedavi oluyorum her gün burnumdan getirdi.transfere giderken bile.

Benimde degerim 40 gelmisti sonradan güzel ilerledi insallah sizinkide güzel ilerler tekrar beta istemistir doktorunuz

Şu yönden kötü ki biraz o da empati kursa keşke.O yaşamış tabi çocuk sahibi olmak nasıl birşey biliyor. Senin de yaşamanı istemeliydi.Yılmış mı nedir

Bence de hayirlisi demekki olmamasi böyle bi insanla abla. Seni üzmek icin bisi yazmak istemedim uzun süre dinlemeyi tercih ettim ama bencede zorlama.. magdem evlatlari var mutlu olsun onlarla ne güzel

O çocuklar büuüyecek ve bu saçmalıklar mazide kalacak.Hepimiz herşeyi planlamaya çalışıyoruz.Ne belli o bebeğin o çocukları eve daha çok bağlamayacağı.Burda da iş sana düşüyor.Çocuk sevildiği yeri çok iyi anlar. Ve hep yakınında olmak ister.

Valla artık herkes öğrenmiştir heralde. 9 kez yumurta toplandı. Emin değilim 12 kez dd transfer edilmiştir.Her transfer edilen tuttu çünkü rahimde bir sıkıntım yok.Ne eşimde bir sorun var ne bende.İkimizin genleri de olması gerektiği gibi çok şükür.Ama ikimizin birleşimi olmuyor. Genetik sıkıntı hortluyor.Onca transfer sonrası gördüm ki ben bunca zaman deliymişim, kontrol ettirmeden yüklettirmişim.Neler yaşadım neler.İlk defa pgt yaptırdım.Tabi hiçbir şey kesin değil ama gelen sonuca ürperdim. 9 yumurta biriktirdim havuzla.4 ünde çeşitli genetik hastalıklar çıktı. Down mı arasın, cinsiyetsizlik mi vs.Ya tutsaydı bunlar.En axından biraz olsun elemiş oldum.Diyeceğim o ki sen sağlam git, nedeni başka şeyler olsun

40 yaşından sonra bi evlilik denemiş olduk.tam 2 yıl oldu.olmayacak duaya amin dedim de fazlasını zorlamak olmadı çocuk gibi ...

Cocuklari evlenmesini istememisti şu an lise 1 ve lise 2 deler.ozellikle kızı.hele hele kızı çocuk hiç istemedi.evlenmeden önce uzun süre çocuklarına diyemedi.hele hele tüp bebek mevzusunu falan hiç demedi.

Cocuklari evlenmesini istememisti şu an lise 1 ve lise 2 deler.ozellikle kızı.hele hele kızı çocuk hiç istemedi.evlenmeden önce uzun süre çocuklarına diyemedi.hele hele tüp bebek mevzusunu falan hiç demedi.
O ne ya küçük çocuk sandım iki yıla yoklar zaten.Okuyacaklar mı çalışacaklar mı kim bilir

Ben diken üstündeyim zaten .eğreti gibi.en ufak şeyde ben hemen gözden çıkarılıyorum. Şimdi gidiyorum desem kimsenin umrunda olmaz emin olun.neyse başınızı agrittim.kusura bakmayin.hepinize çok teşekkür ederim.kaderde ne varsa.....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…