2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Kızlar 17. Haftalık gebeyim doğuştan tek böbrek liyim, sürekli idrar enfeksiyonu oluyorum karnım sürekli ağrıyor bebeğe zarar verecek diye korkuyorum doktoruma söyliycem ilaç istiycem 🤦‍♀️ aynı durumları yaşayan var mı

Günaydın kızlarrrr dün 11000 adım atmışım ve sıfır bel ağrısı ile uyudum çok şaşırtıcı bir durum oldu benim için 🙈 sanırım elimden geldiğince yürüyüşlere devam edeceğim 😍 sizlerede öneririm 🤗
Ben bu grubun en miskini oldum haha :KK70: hamile kalmadan önce haftada 3 spora giden sürekli az yiyen ben 0 hareket ile kilo alma rekoru kırıyorum :KK70: yok beni evden çıkarıp yürütebilecek bir güç yok :KK70: akşam işten geliyorum 6 yemek hazırla yemek ye ortalığı toparla derken zaten pil bitiyor hava kararıyor :KK43: çalışmasam en azından sabahları enerjim varken pilatese giderdim ama şu anda iş çıkışı mümkün değil eskiden bu enerjiyi nereden buluyormuşum hahah :KK70:

Ben bu grubun en miskini oldum haha :KK70: hamile kalmadan önce haftada 3 spora giden sürekli az yiyen ben 0 hareket ile kilo alma rekoru kırıyorum :KK70: yok beni evden çıkarıp yürütebilecek bir güç yok :KK70: akşam işten geliyorum 6 yemek hazırla yemek ye ortalığı toparla derken zaten pil bitiyor hava kararıyor :KK43: çalışmasam en azından sabahları enerjim varken pilatese giderdim ama şu anda iş çıkışı mümkün değil eskiden bu enerjiyi nereden buluyormuşum hahah :KK70:
Ben evde olduğum halde miskinlik yapıyorum ki çalışan bir insan için bu durum daha yorucu olmalı 🤭🤭🤭🤭

Hala mı var kusma . Az kaldı son üç ayda olmaz belki. Bende hiç kusma olmadı iştah bazen açık o da var ama en çok ödem :KK43: bir haftadır hasta yatıyorum
13 haftada durdu kusma koku dan kusardim üşüyünce kusardim kabız olunca ben çok kabizdim hep kusardim dikkat edin hamilelikte kilo tehlikeli ya her şekil ben limonlu su içiyorum hep

Kızlar 17. Haftalık gebeyim doğuştan tek böbrek liyim, sürekli idrar enfeksiyonu oluyorum karnım sürekli ağrıyor bebeğe zarar verecek diye korkuyorum doktoruma söyliycem ilaç istiycem 🤦‍♀️ aynı durumları yaşayan var mı
Merhaba canım bende doğuştan tek böbrekliyim ve fmf rahatsızlığım var. Devamlı nefrolojiye de gidiyorum şu ana kadar ben bir sıkıntı yaşamadım 21 haftalık olduk bugün. Hatta fmf için kullandığım ilacı gebeler kullanabiliyor ama ben onuda bıraktım gebelikte bebege bir şey olursa diye. Sıkıntı yaşamıyorum şu an için ama her an tetikteyiz. Nefroloji doktorumun oldugu hastaneden kadın doğum uzmanı seçtim hatta bir sorun olursa birlikle karar verelim diye. İçini ferah tut enfeksiyon evet önemli ama ilacı var geçebiliyor dikkat ederek bu süreci bitirecegimize inanıyorum.

IMG_20240320_121151.jpg

"Yavaştan ben burdayım anne" diyen göbek 😁😁😁😁😁

Ben evde olduğum halde miskinlik yapıyorum ki çalışan bir insan için bu durum daha yorucu olmalı 🤭🤭🤭🤭
Ay hele hamileliğimi öğrendiğimden beri yok yıl sonu yok sene başı yok efendim maaşlar değişiyor kur farkları derken patates oldun ilk çeyrek bitince belki rahatlarım ben de biraz işyerinde çok yoğun ve stresli bir dönem geçiriyorum :KK43: haziran sonu gelsin de evde bebişimin eşyalarını yerleştireyim doğum valizimi hazırlıyım istiyorum :KK70:

Normal zamanda bile söylenmemesi gereken şeyleri hamilelere ne kolay söylüyorlar
patavatsızlar tersleyin gitsin üzülmeyin
Tersledim ama insanın içine yer ediyor sevdiğim halde giyemiyorum artık 😞 gerçi sonradan çok yüzüne vurdum kötü amaçla söylemedim dedi o da öyle görmüş kendince haklı ama kırıyorlar insanları

Benimdr eve varışım 5 buçuk 6 en iyi ihtimalle. Eşim benden sonra geliyor ama online hamile egzersizleri derslerim olduğu günler yemek bile hazırlamiyorum😂 birazda o zorlansin napiyim 😂😂😂 yürüyüşede gece çıktık saat 10 olmuştu ama inan o kadar iyi geldi ki harekete geçmek zor ama zorlayınca iyi hissediyor insan😍

Ay hele hamileliğimi öğrendiğimden beri yok yıl sonu yok sene başı yok efendim maaşlar değişiyor kur farkları derken patates oldun ilk çeyrek bitince belki rahatlarım ben de biraz işyerinde çok yoğun ve stresli bir dönem geçiriyorum :KK43: haziran sonu gelsin de evde bebişimin eşyalarını yerleştireyim doğum valizimi hazırlıyım istiyorum :KK70:
Sonu okurken heyacanlandım kalp hızım değişti resmen 😁😁😁😁😁

Vitadevs mide bulantısı yapıyor mu canım bende şuna kullanıyorum ( kullanmaya çalışıyorum ) sürekli istifra ettiriyor bana maalesef acaba sizde de böyle etkileri oldu mu
Bende hiç yapmadı, akşam yemekten sonra içtim hep. Bi dönem kokuyor gibi geldi ama yinede kusmadım umarım sizde alışırsınız hemen

32. Haftada mi ayrilacaksin canım işten?

Birşeyler almaya başladınız mı kızlar ? Sizce önemli alınması gereken şeyler neler ben henüz biç bişey almadım bayramdan sonra almaya başlayacağım nasipse 🥳🥳🥳🥳

X