2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Arastırdım Eskişehir’de şehir hastanesinde de varmış haftada 1 gün 2 saat olacak şekilde, babalarda katılabiliyormuş bende başlamayı düşünüyorum ❤️
Mesela bugün çocuk doktoru temassız ateşölçerler yerine koltukaltı öneriyorum dedi, ben temassız bakacaktım vazgeçtim. Tecrübesizler için özellikle çok iyi bir eğitim bence

14+4 günlük hamileyim bugün doktora ısrarla sordum cinsiyeti belli mi görünüyor mu diye bacak arası boş görünüyor kız dedi sizce sonradan değişir mi ay çok heyecanlandım hep bir kızım olsun istiyordum ama heveslenmek de istemiyorum cinsiyet için erken dedi doktor
Bence erken değil, artık net belli olur . Hayırlısı olsun 🌸

Merhaba kızlar günaydın ya benim akıntı var az az tabi ama sarı lekenme gibi ama kokusu yok korkmalımıyım haftaya randevum beklemedn gidimmi bu durumu yaşayan varmı ama herhangi bir kaşıntı falan da yok
hamilelikte akinti artar canim,ilk gebeligimde hep doktora soylerdim ,oda hep artmasi normal derdi

Mesela bugün çocuk doktoru temassız ateşölçerler yerine koltukaltı öneriyorum dedi, ben temassız bakacaktım vazgeçtim. Tecrübesizler için özellikle çok iyi bir eğitim ben
Evet canım koltukaltı en güvenilir ama bebeklerin o kadar uzun süre sabit kalıp huzursuzlanmadan uyurken kontrol edilmesi için kulaktan ya da temassız daha kullanışlı oluyorlar. Yüksek ateşlerde koltukaltı ile kontrol edilebilir ama hastalık zamanı uyurken koltukaltı çok çok zor.

3lü tarama testi de mi perinatolojide yapılıyor arkadaşlar , bugün 2 liye gittim ama zaman geçtiği için ultrasona baktı 3lüye gel dedi ama asla randevu yok

Kızlar ben pazartesiden beri boluda termal bi oteldeyim yarın dönücem inşallah. Olimpik havuza girerken bile çok tedirgin hareket ettim çok yavaş yavaş 10-15 dk kadar yüzdüm kendimi yormadan. Termal havuza da sadece ısınmak için ayaklarımı soktum hiç tamamen girmedim. Hemen mayolarımı değiştim ıslak durmamak için vs. dikkat ettim yani. Bugün de son gün aynı şekilde yaptım ama hamamda yıkanmak istedim. Çok hijyenik bir oteldeyim o konuda içim rahat, hamamda çok fazla durmadım ılık suyla yıkandım, en son bacaklarıma su dökerken tastaki su sıcakmış farketmedim karnımdan aşağı dökerken anlık bi sancı girdi, çok endişelendim hemen çıktım giyindim ve o zamandan beri uzanıyorum. Çok hafifi bir karın ağrım var ama biraz gazım da var, bebeğim için endişelenmeli miyim içim çok huzursuz oldu beni rahatlatmanıza ihtiyacım var 😔

Kızlar ben pazartesiden beri boluda termal bi oteldeyim yarın dönücem inşallah. Olimpik havuza girerken bile çok tedirgin hareket ettim çok yavaş yavaş 10-15 dk kadar yüzdüm kendimi yormadan. Termal havuza da sadece ısınmak için ayaklarımı soktum hiç tamamen girmedim. Hemen mayolarımı değiştim ıslak durmamak için vs. dikkat ettim yani. Bugün de son gün aynı şekilde yaptım ama hamamda yıkanmak istedim. Çok hijyenik bir oteldeyim o konuda içim rahat, hamamda çok fazla durmadım ılık suyla yıkandım, en son bacaklarıma su dökerken tastaki su sıcakmış farketmedim karnımdan aşağı dökerken anlık bi sancı girdi, çok endişelendim hemen çıktım giyindim ve o zamandan beri uzanıyorum. Çok hafifi bir karın ağrım var ama biraz gazım da var, bebeğim için endişelenmeli miyim içim çok huzursuz oldu beni rahatlatmanıza ihtiyacım var 😔
Endişelenmeyin o sancıları bende çekiyorum ara sıra Dr normal dedi

Anlık sancılar hep oluyor hatta dün bana adet ağrısı gibi ağrı geldi. Gaz derseniz geçen hafta çok yoğun bir gaz sıkışması yaşadım acile bile gittim. Endişe etmeyin ayaklarınıza kalın çorap giyin gaz için ve uzanın dinlenin 🌸

Endişelenmeyin o sancıları bende çekiyorum ara sıra Dr normal dedi

Anlık sancılar hep oluyor hatta dün bana adet ağrısı gibi ağrı geldi. Gaz derseniz geçen hafta çok yoğun bir gaz sıkışması yaşadım acile bile gittim. Endişe etmeyin ayaklarınıza kalın çorap giyin gaz için ve uzanın dinlenin 🌸
Normalde hamilelik başından beri burda yazıldığı gibi ağrı sancı pek yaşamadım ben nispeten o konuda rahat geçiriyorum. Suyu dökünce ağrı girdi ya o korkuttu beni😔
çok sağolun inşallah gaz sancısıdır ama şu an daha iyiyim, Allah evlatlarımızı korusun

Evet canım koltukaltı en güvenilir ama bebeklerin o kadar uzun süre sabit kalıp huzursuzlanmadan uyurken kontrol edilmesi için kulaktan ya da temassız daha kullanışlı oluyorlar. Yüksek ateşlerde koltukaltı ile kontrol edilebilir ama hastalık zamanı uyurken koltukaltı çok çok zor.
Yani bu da doğru ama yanlış bilgi verebilirse bir şekilde koltuk altından bakılabilir bence

Yani bu da doğru ama yanlış bilgi verebilirse bir şekilde koltuk altından bakılabilir bence
Evet ikisini de bulundurmakta fayda var. Yüksek sıcaklıklarda teyit iyi oluyor. Ama ben temassızın faydasını çok gördüm sık sık kontrol şansı veriyor Naçizane tavsiye:)

Kızlar bebek küveti alacak mısınız ? Ben katlanan modellere bakıyorum çok yer kaplamasın diye zaten 6-7 aylık olunca direk banyoda yıkamayı düşünüyorum 🙈

Eklentiler

• IMG_6518.png
    IMG_6518.png
    222,5 KB · Görüntüleme: 30
X