2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Selamlar kızlar <3
Maltepe ya da Anadolu yakasında E5 e yakın rotasyonlarda normal doğum ya da sezeryan doğum için iyi bir doktor önerisi olan var mı?
Doğum fiyatları da çok artmış :KK43:
Doktordan memnun olan arkadaşlardan dönüş beklerim muck

kizlar bugun ikili testimin sonucunu almaya gittim sonucu aldim ama randevum olmadigi icin doktoruma gösteremedim ,bende baska bi doktora gosterdim oda yasa bagli risk var dedi 36 yasindayim ,nipt resti yaptir bence yâştan dedi ,ama ben karar veremedim,yaşa bağli riski yüksek çikan var mi
Ben de yaştan dolayı riskli olanlardanım . Ben nipt yaptırdım hala bekliyorum . Sizin değeriniz nedir karşılaştırma için soruyorum .

Kızlar selam demir hapı kabızlık yapan var mı ? Afedersiniz kaç gündür zorlanıyorum Dr um kanızlık yaşarsan söyle değiştirelim dedi yazıcam yarın ferro sanol kullanıyorum

Eklentiler

• IMG_20240229_000010.jpg
    IMG_20240229_000010.jpg
    80 KB · Görüntüleme: 64
Arkadaşlar bu kabızlık beni mahvetti yaa böyle bir şey olamaz karnıma resmen saplanıyor ağrılar çatlayacak gibi oluyorum ☹️ magnezyum kayısı zeytinyağı fayda etmiyor düzgün beslensem de aynı sağlıksız da :KK43: magnezyuma ilk başladığımda iki hafta güzel etki etmişti 3 gündür yine başa döndüm oof of
Canım benimde öyle demir hapı yapar dedi doktorum sen içiyor musun demir hapını ?

Arkadaşlar bu kabızlık beni mahvetti yaa böyle bir şey olamaz karnıma resmen saplanıyor ağrılar çatlayacak gibi oluyorum ☹️ magnezyum kayısı zeytinyağı fayda etmiyor düzgün beslensem de aynı sağlıksız da :KK43: magnezyuma ilk başladığımda iki hafta güzel etki etmişti 3 gündür yine başa döndüm oof of
Bende çok çekiyordum kabızlıktan kayısının gün kurusu olanını tercih et her sabah düzenli şekilde tüket işe yarayacaktır şu anda rahatım

Ben de ilk öğrendiğimde verdim kan. Dün tetanoz aşısı için sağlık ocağına gittiğimde sordular. Ben de bir daha kan vermedim dedim. Bugün kan ve idrar için gelmemi söylediler. Yeniden bugün verdim. Benden de sürekli kan istemedi doktorum
o zaman normal benim durum da acaba doktorun gözünden mi kaçtı diye düşündüm de rahatladım şimdi teşekkür ederim

kizlar bugun ikili testimin sonucunu almaya gittim sonucu aldim ama randevum olmadigi icin doktoruma gösteremedim ,bende baska bi doktora gosterdim oda yasa bagli risk var dedi 36 yasindayim ,nipt resti yaptir bence yâştan dedi ,ama ben karar veremedim,yaşa bağli riski yüksek çikan var mi
benim de yaşa bağlı riskim yüksek çıktı 39 da hamile kaldım dün 40 oldum ve ilk gebeliğim başlangıçta nipt yaptırmayı düşünmüyordum ama doktorum yaştan dolayı yaptırmamı söyledi ona göre takiplerini yapacağım dedi ben de yaptırdım heyecanla sonuç bekliyorum :)

Kızlar günaydın, ben de yatis pozisyonlarınızı soracağım kaç gündür sola yatmam lazim diye resmen uyuyamıyordum dün artık bayılmışım yorgunluktan eşim hep duz yattın diyor sizce sıkıntılı bir şey mi siz dikkat edebiliyor musunuz ? 3. Trimesterde önemliymiş sanırım ama şimdiden benimki de baya büyüdü gibi biraz korktum açıkçası.

Canım kan ilaçları yapar kabızlık ama SİDEFER diye bir ilaç var ben onu içiyorum doktorum önermişti bununla olmadım kabız sgk karşılamıyor ama yan etkileri nerdeyse olmayan kan ilacı
Ben de doktoruma sorup ona geçeceğim ya bir sonraki kontrolde bu vitaminlerin içindeki titanyum dioksit beni çok tedirgin ediyor demir ilacında da var, kan değerlerin nasıl peki canım yükseltti mi biraz demir ferritini benim de eksik değil aslında da kullanmak zorundayız sanırım.

Ben de doktoruma sorup ona geçeceğim ya bir sonraki kontrolde bu vitaminlerin içindeki titanyum dioksit beni çok tedirgin ediyor demir ilacında da var, kan değerlerin nasıl peki canım yükseltti mi biraz demir ferritini benim de eksik değil aslında da kullanmak zorundayız sanırım.
Benim ferritinim çok düşüktü canım ama kan ilacı normalde de içmiyordum kabızlık yaşıyorum diye doktorum bunu önerdi başladım çok rahatım kabız falan olmadım midem de ağrımadı. Ferritin değerlerime henüz tekrar baktırmadım ama saç dökülmem durdu işe yarıyordur mutlaka.

Kızlar günaydın, ben de yatis pozisyonlarınızı soracağım kaç gündür sola yatmam lazim diye resmen uyuyamıyordum dün artık bayılmışım yorgunluktan eşim hep duz yattın diyor sizce sıkıntılı bir şey mi siz dikkat edebiliyor musunuz ? 3. Trimesterde önemliymiş sanırım ama şimdiden benimki de baya büyüdü gibi biraz korktum açıkçası.
Ben sola yatamıyorum canım hep sağa dönüp yatıyorum bişe olcanı sanmıyorum doktorum böyle bir şey için uyarmadı da beni, bence şu an için sorun olacak bir durum yoktur zehir etme uykularını

Ben sola yatamıyorum canım hep sağa dönüp yatıyorum bişe olcanı sanmıyorum doktorum böyle bir şey için uyarmadı da beni, bence şu an için sorun olacak bir durum yoktur zehir etme uykularını
Ya aslında benimki de demedi ama her yerde öyle yazıyor ya bi emin olamadım valla dün nasıl uyuduğumu bilmiyorum bir de zor uyuma çıktı şimdi hele arada uyanırsam asla uyuyamıyorum. Hiç uyku problemim yoktur normalde şimdi zor uyuyorum.

X