2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Kızlar günaydın, ben de yatis pozisyonlarınızı soracağım kaç gündür sola yatmam lazim diye resmen uyuyamıyordum dün artık bayılmışım yorgunluktan eşim hep duz yattın diyor sizce sıkıntılı bir şey mi siz dikkat edebiliyor musunuz ? 3. Trimesterde önemliymiş sanırım ama şimdiden benimki de baya büyüdü gibi biraz korktum açıkçası.
Ben sola ya da sağa yatmaya özen gösteriyorum. Sırt üstü kendim rahat edememeye başladım. Sırtüstü yatıp kalkınca kasıklarım ağrıyor.

Kızlar dudağım 3 gündür o kadar çatlaktı ki. Yarılmıştı ortasından. Bir türlü kremlerle nemlendiricilerle geçmedi. Lansinohun meme ucu kremini sürdüm sabaha iyileştirdi. Ben emzirmeden kremi denemiş oldum. Gerçekten hiç tadı yok ama çok yoğun yağlı yapış yapış kıvamı var. Bebekler o krem varken emmek ister mi ondan emin olamadım. 😃

Kızlar günaydın, ben de yatis pozisyonlarınızı soracağım kaç gündür sola yatmam lazim diye resmen uyuyamıyordum dün artık bayılmışım yorgunluktan eşim hep duz yattın diyor sizce sıkıntılı bir şey mi siz dikkat edebiliyor musunuz ? 3. Trimesterde önemliymiş sanırım ama şimdiden benimki de baya büyüdü gibi biraz korktum açıkçası.
Sırt üstü uyuyorum sağa veya sola dönünce kolum ağrıyor :KK43: ama bazen sabah kendimi yüz üstü dönmüş halde buluyorum yapabilecek bir şey yok uykuda müdahale edemiyorum.

Ya aslında benimki de demedi ama her yerde öyle yazıyor ya bi emin olamadım valla dün nasıl uyuduğumu bilmiyorum bir de zor uyuma çıktı şimdi hele arada uyanırsam asla uyuyamıyorum. Hiç uyku problemim yoktur normalde şimdi zor uyuyorum.
Ben normal uyuyorum ama 2 saate bir uyanıyorum tuvalet ihtiyacı için 😏 dinlenmiş olarak uyanamıyorum yani

Merhaba kızlar günaydın ya benim akıntı var az az tabi ama sarı lekenme gibi ama kokusu yok korkmalımıyım haftaya randevum beklemedn gidimmi bu durumu yaşayan varmı ama herhangi bir kaşıntı falan da yok

Merhaba kızlar günaydın ya benim akıntı var az az tabi ama sarı lekenme gibi ama kokusu yok korkmalımıyım haftaya randevum beklemedn gidimmi bu durumu yaşayan varmı ama herhangi bir kaşıntı falan da yok
Akıntı normal canım bende de oluyor doktorum da son ana kadar olacak dedi. Kaşıntı yanma varsa bir sor ama yoksa bence geçer zaten benim öyle oluyor.

Canım benimde öyle demir hapı yapar dedi doktorum sen içiyor musun demir hapını ?
Evet içiyorum her akşam :/
Bende çok çekiyordum kabızlıktan kayısının gün kurusu olanını tercih et her sabah düzenli şekilde tüket işe yarayacaktır şu anda rahatım
ona geçtim evet dün 3-4 tane yedim gün içinde ama akşam yine oldu kıvrandırıyor yani

Merhaba canım bm de hep düz yatıyordum ama hamile yastığı aldım şimdi sola dönüp çok rahat uyuyabiliyorum çokta rahat oluyormuş

Yatış pozisyonuna 6. Aydan sonra dikkat etmemiz gerekiyor. O zaman arka üstü yatış önerilmiyor. Şu an işin rahat olabilirsiniz.

Benim farklı yazılmış , yaş riskim 1:60 mesela ( 40 yaşındayım ) down sendromu için kombine riskim 1:1237 gibi bir şey ama sadece kimyasal analiz riskim 1:294
Ben içim rahat etsin diye yaptırdım nipt testini açıkçası . Karar tamamen sizin..

benim de yaşa bağlı riskim yüksek çıktı 39 da hamile kaldım dün 40 oldum ve ilk gebeliğim başlangıçta nipt yaptırmayı düşünmüyordum ama doktorum yaştan dolayı yaptırmamı söyledi ona göre takiplerini yapacağım dedi ben de yaptırdım heyecanla sonuç bekliyorum :)
Ayy aynı durumdayız , ben 40 yaşındayım ilk gebelik ben de sonuç bekliyorum heyecanla ve endişeyle 🫠

Kızlar selaaam. Dün devlete gittim bebeğimi gördüm sıkıntı yok. Devletteki doktor da erkek dedi sanırım artık erkek olduğu net 😅 Bi aksilik olmazsa ismi Aras Ali olacak. Normalde iki isime karşıyım ama Ali eşimin ismi çok istedim babasının ismi olmasını 🫣😍
Hayırlısi olsun inşallah sağ salim kucağına al canım adıyla büyüsün ismi çok guzel

X