2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Ben bugün 15+6 yım ama aralarda hissediyorum ben de kesinlikle daha önce hamilelik yaşadığım için emin olabiliyorum hafif hafif hissettiriyor 🙏🏼🧡
Benim ilk olduğu için emin olamadım ama arka arkaya çok oldu bugün yan yatarken dedim bebek hareketidir. Çünkü daha önce olmayan bir şey ☺️

Teşekkür ederim. Dr umdan çıktım şimdi. Kanama alanı oluşmuş ve biraz büyük dedi. Rahim uzunluğu iyi önemli olan o, Dinlen, iş yapma arada bir 10 15 dk yürüyüş yap dökülen kan kahverengiye dönerek vücuttan atılsın dedi. bir de günlük iğne vuracakmışım. 5 gün.
İnşallah bişe olmayacak bebişine canım içini ferah tutmaya çalış

Ben İstanbul onlar Bursa'da yakın aslında ama senede bir defa görüyorum askerlik gibi vallahi iki kürtaj oldum psikolojim darmaduman oldu kimse yanımda yoktu off hatirlayinca moralim bozuldu aglayasim geldi ya 😞😞
Canım ben 7 saatlik araba yolculuğu ile antalyaya gittim doktorum gitme boşver dedi ama eşimin ailesini özledik diye gitmek istiyoruz dedik o zaman her saat durun ve araçtan in 10-15 dk yürü dedi 7 saatlik yolu 9 saate yakın bitirdik ve hiçbir problem olmadı. Doktoruna danış derim ama araba yolculuğu çok korkulacak birşey değil dikkatli olmak yeterli. Birde hamile emniyet kemeri aldım ben ne olur ne olmaz diye düşünerek artık araçta hep onu kullanıyorum

Ben de kayıplarımdan sonra bir süre terapi aldım ilaca gerek görmedi doktorum ama kaygı bozukluğun var ve depresyon başlangıcı dedi terapi iyi gelmişti sonra yaz girdi tatil falan ben baya çıktım o depresyondan sonra işte tüp bebek tedavisi falan derken şimdi hamilelikte bazen geri geliyor kaygılar doktorun önerdiklerini yapmaya çalışıyorum bazen başarılı oluyorum bazen olamıyorum karışık yani belki yine başlarım terapiye bakalım ama gerçekten zor ya insan anın tadını çıkaramıyor.
Gittin mi canım doktora?

Arkadaşlar bunu üzülerek yazıyorum ama bebek ile arasında hala bağ oluştuğunu hissetmeyen var mı ? Ben öyleyim ve bu beni üzüyor
Canım daha hissetmiyorsun bile çok erken değil mi bunu düşünmek için bence çok acele etme büyüsün bir varlığını hisset bakalım sonra kendiliğinden gelecektir o hisler diye düşünüyorum ha gelmedi diyelim belki bunun altında psikolojik bir sebep olabilir onun da çözümü var sonuçta. Ama suan kendine yüklenip strese girme boşuna bence :)

2 de gidicem canım evdeyim ama bugün gitmedim işe dinlendim geçti gibi ayakta çok kalınca oluyor onu anladım. Belki magnezyum falan verir bebis iyi olsun da mühim degil agri sizi çekerim ya :)
Benim de dün tüm gece sürdü ağrım, yarın sabaha devletten randevu aldım bi gidicem

Bana da 5 hafta dedi de hatta 18i de bitir dedi :) ama bulantılar bitti hareketi de daha hissedemeyince gitmek istedim.
20. Haftaya kadar hareket hissedilmeyebiliyor canım. Bende 4 gündür mesela hareketini hissetmiyorum ama bir problem olsa kızım bana haber verir diyorum 🙈 18. İ bitirip belkiide detayliya yönlendirecek hemen seni. Beni 19. Haftamda çağırdı mesela ☺️

Benim de dün tüm gece sürdü ağrım, yarın sabaha devletten randevu aldım bi gidicem
Hadi ya neden oluyor acaba bu kadar ağrımız tup bebek olmasıyla falan ilgisi var mı acaba? Hissetseydik biraz rahat ederdik ama daha var dedi doktorum en son ne zaman gitmiştin sen bi de kaç oldun doktor bir hafta önden gidiyor bu böyle olacak artık anlaşıldı bir hafta çekiyorum tarihini dedi hocaya göre 16+4 olduk bugün geçen hafta çarşamba gittim hoca da rahat demiştim ya çağırmaz normalde çağırınca bir tirsmadim değil ama benim içim rahat etsin diye de çağırmış olabilir. Neyse sen de git bakalım bi yarın. Dün bir arkadaş boşa radyasyon almayın falan demiş de ultrasonsa radyasyon yok zaten.her gün girenler var.

20. Haftaya kadar hareket hissedilmeyebiliyor canım. Bende 4 gündür mesela hareketini hissetmiyorum ama bir problem olsa kızım bana haber verir diyorum 🙈 18. İ bitirip belkiide detayliya yönlendirecek hemen seni. Beni 19. Haftamda çağırdı mesela ☺️
Beni 18de çağırdı muhtemelen bir dahakine de 20 derdi detaylı için şimdi ne olacak bakalım bir an önce detaylıda yüzünü görmek istiyorumm

Hadi ya neden oluyor acaba bu kadar ağrımız tup bebek olmasıyla falan ilgisi var mı acaba? Hissetseydik biraz rahat ederdik ama daha var dedi doktorum en son ne zaman gitmiştin sen bi de kaç oldun doktor bir hafta önden gidiyor bu böyle olacak artık anlaşıldı bir hafta çekiyorum tarihini dedi hocaya göre 16+4 olduk bugün geçen hafta çarşamba gittim hoca da rahat demiştim ya çağırmaz normalde çağırınca bir tirsmadim değil ama benim içim rahat etsin diye de çağırmış olabilir. Neyse sen de git bakalım bi yarın. Dün bir arkadaş boşa radyasyon almayın falan demiş de ultrasonsa radyasyon yok zaten.her gün girenler var.
Yok korkma muayeneden, tüp bebekten olduğunu sanmıyorum canım normal hamileden farkımız yok artık ama ben de anlamadım kasık ağrısını bekledim dün geçer diye ama geçmeyince gideyim bi dedim yakınımdaki hastaneye. Ben geçen hafta pazartesi gittim kontrole şu an 13+3 üm. Haftaya pazartesi kontrolüm var. Burda devlette gittiğim kadın da benim kendi doktorumun öğrencisi zaten çok ilgili sağolsun bakalım ne dicek

Devlet mi seninki canım? Ya da paket mi aldın doğum paketi öyle olunca da gel çağırıyorlar çoğu özelde
Yok canım özel paket de almadım normal muayene ücreti veriyorum gayet de :) ama doktorum verdiği tarihten önce gelince bir şey farketmeyeceğini söylüyor sadece görmüş olursun diyor :) ben de bu cuma bi görmeye gideceğim bebişi

Yok canım özel paket de almadım normal muayene ücreti veriyorum gayet de :) ama doktorum verdiği tarihten önce gelince bir şey farketmeyeceğini söylüyor sadece görmüş olursun diyor :) ben de bu cuma bi görmeye gideceğim bebişi
Devletten alsan ara muayeneleri yakınsa eğer daha iyi olur belki ben öyle yapıyorum yarın gidicem mesela kasıklarımda ağrı var diye

X