2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Zeynep yaz, zeynep naz, zeynep bade, bende kızım olursa bu isimleri düşünüyorum inşallah
Evet naz düşünmem 😅kendim hiç nazlı bir kadın cocukkende kiz olamadim 😁 kızımda cok nazlı olmasin çocuğun isminin anlamını taşıdığına inanırım nedense. Ama bade çok güzel geldi birden kulağıma 🤩

Beni düşünen biri olsaydı zaten strese girmezdim. Kimse gebe ve ortada iki bebek olduğunu düşünmüyor. Eşimin şuan tek düşündüğü şey Annesinin sağlığı ben ikinci plandayım. Benim bakamayacağımı biliyor normal hayatta bile eşime, kendime ve çocuklara yetmeye çalışmaya çalışıyorum. Hatta bunun için kendisi bile bana yardım ediyor. Dün duş almaya girecektim onun gelmesini bekledim küçük kızıma baksın da ben duşa giriyim diye.. Kendisi de farkında.
Sen duş almaya girecekken eşinin gelmesini beklerken nasıl bakabilirsin yok olmaz sana günah , kendi kul hakkına girme canım . Eşine söyle ben bakamam , ailesine eşim hamile düşündüm olurunu ama çocuklar filan olmaz diye anlatsın . Sert dilden anlıyorsa gerekirse sert yap . Anlatıyorum ama her ailenin dinamikleri farklı sen bilirsin kendi eşini nasıl konuşsan karşı tarafa kabul edemeyiz der ona göre konuşmalısın bence . Vicdan yapılacak bir şey yok burda eminim o ailede en olmucak bakamayacak insan sensin şu anda . Biri bakmaya gelsin deme bence direkt kabul etme biri de gelse her türlü zorlanacaksın

Merhaba kızlar bende oğlum olursa Kayra kızım olursa Yüsra koymayı düşünüyordum. Yüsra isminin bana gelişi çok farklı oldu o nedenle kızımın bir adı kesinlikle Yüsra olacak ancak bir tanede Türkçe bir isim istiyorum yanına Yüsra'ya ne yakışır sizce?

Kiyafet olarakta ilki benim 54 cm dogdu 41+3 de geldi, dolayisi ile yenidogan aldigim hicbirsey olmadi o nedenle 3-6 yogun almak daha mantikli ama tabii hic yendogan almayın demiyorum o da mutlaka olmali
Yenidogan en fazla 1 hafta giydirmisimdir ben de. 3-6 ay kullaniliyor ilk 3 bence. 49 cm 3600 küsür dogmustu oglum. O yuzden bir iki takim yeterli oluyor yenidogan icin

Sen duş almaya girecekken eşinin gelmesini beklerken nasıl bakabilirsin yok olmaz sana günah , kendi kul hakkına girme canım . Eşine söyle ben bakamam , ailesine eşim hamile düşündüm olurunu ama çocuklar filan olmaz diye anlatsın . Sert dilden anlıyorsa gerekirse sert yap . Anlatıyorum ama her ailenin dinamikleri farklı sen bilirsin kendi eşini nasıl konuşsan karşı tarafa kabul edemeyiz der ona göre konuşmalısın bence . Vicdan yapılacak bir şey yok burda eminim o ailede en olmucak bakamayacak insan sensin şu anda . Biri bakmaya gelsin deme bence direkt kabul etme biri de gelse her türlü zorlanacaksın
Biri gelse de zorlanacağım hele hele onlardan biri gelse. Zaten evim müsait değil hepimiz tv odasında yatıp kalkıyoruz soğuk diye bir düzenim Bile yokken. Herkes biliyor. Bilmiyorum ya gerçekten ben bile ne düşüneceğimi bilemiyorum. Eşim de biliyor ne durumda olduğumuzu vicdan yapıyor işte elinden bişi gelsin diye uğraşıyor annesi olduğu için. Bişi olursa affetmem kendimi diyor. Zaten çok üzgün Ne diyebilirim ki. Bişi desem çok yanlış anlayacak. Empati kuruyorum hakta veriyorum. Ona bırakmış durumdayım sesimi çıkarmıyorum mecburen.

Canım Dr bypass olması lazım çok zor bir ameliyatı yani olsa 3 ay yatalak olur bunun beslenmesi bakımı herseyi var. Bebek gibi bakılması gerekiyor. Birinin yardımı da yetmez. Evim de çok küçük yani bilmiyorum nasıl olucak gerçekten düşününce çok zor çünkü benim dedem de kalpten ameliyat oldu beş kişi bakıyordu adamcağıza.
cok gecmis olsun ama tek basiniza bence cok zor 2 cocuklu hamile olarak bir care bulmaniz lazim simdiden , geldikten sonra cok gec:KK43: bir de bunun akraba ziyaretleri hizmeti olacak. yardimci veya baska musait kardes dusunulebilir

Merhaba kızlar bende oğlum olursa Kayra kızım olursa Yüsra koymayı düşünüyordum. Yüsra isminin bana gelişi çok farklı oldu o nedenle kızımın bir adı kesinlikle Yüsra olacak ancak bir tanede Türkçe bir isim istiyorum yanına Yüsra'ya ne yakışır sizce?
Tek başına daha güzel sanki ikinci isim gibi zorunluluğun yoksa tek başına koy canım.

Biri gelse de zorlanacağım hele hele onlardan biri gelse. Zaten evim müsait değil hepimiz tv odasında yatıp kalkıyoruz soğuk diye bir düzenim Bile yokken. Herkes biliyor. Bilmiyorum ya gerçekten ben bile ne düşüneceğimi bilemiyorum. Eşim de biliyor ne durumda olduğumuzu vicdan yapıyor işte elinden bişi gelsin diye uğraşıyor annesi olduğu için. Bişi olursa affetmem kendimi diyor. Zaten çok üzgün Ne diyebilirim ki. Bişi desem çok yanlış anlayacak. Empati kuruyorum hakta veriyorum. Ona bırakmış durumdayım sesimi çıkarmıyorum mecburen.
Annesi ve ona bakacak kişi gelse size, sen çocuklarla annenlere gitsen nasıl olur?

İnşallah ondandır, benim düşük riskim olduğu için biraz da korkuyorum bu haftaya kadar hep kanamalı geldim 1 haftadır kanamam yok şükür 🤲
benimde oyle canım dusuk riskim vardı kanama alanim vardi, cok kafanı kurcalarsa yaz bir doktoruna o yonlendirir seni

cok gecmis olsun ama tek basiniza bence cok zor 2 cocuklu hamile olarak bir care bulmaniz lazim simdiden , geldikten sonra cok gec:KK43: bir de bunun akraba ziyaretleri hizmeti olacak. yardimci veya baska musait kardes dusunulebilir
Baya Mesafe var onlar doğudalar. kimse gelmez sadece ameliyattan sonraki bakımı var o düşündürüyor bizi kızlarından biri gelir büyük ihtimalle. Benim zaten tek başına desteğe ihtiyacım var. 😐

Annesi ve ona bakacak kişi gelse size, sen çocuklarla annenlere gitsen nasıl olur?
Onlara göre Kaçmak gibi bişi olur.. Zaten annemlerde uzaktalar maalesef.. Yeni geldim onlardan gebeliğin ilk zamanlarında orda geçirdim bulantım biraz iyi olunca geldim. Ay bugun annemle konuştum çalışmasaydım ben gelirdim yardım ederdim dedi. Annem genç biri zaten çalışmasaydı o gelirdi kayınvalidem onu çok seviyor.

Onlara göre Kaçmak gibi bişi olur.. Zaten annemlerde uzaktalar maalesef.. Yeni geldim onlardan gebeliğin ilk zamanlarında orda geçirdim bulantım biraz iyi olunca geldim. Ay bugun annemle konuştum çalışmasaydım ben gelirdim yardım ederdim dedi. Annem genç biri zaten çalışmasaydı o gelirdi kayınvalidem onu çok seviyor.
Kaçmak gibi niye olsun hepiniz aynı yerde yatıyormuşsunuz siz rahat edin diye de ☺ eski insanlar hamileliği çok önemsemiyor onlar pat pat doğuruyormuş çünkü. Ne kadar kalacaklar acaba

Kızlar merhaba nasılsınız? Dün de yazmıştım bugün de detaylı ultrasonumuz vardı perinatoloji uzmanı büyük ihtimalle kız olduğunu söyledi. Bacak arasına göre anlayan var mı sizce kız gibi mi duruyor? 🙈💖 13+5 haftalığız
IMG_5012.jpeg

Evet biri gelse sanki +1 kişiye de hizmet etmek zorunda olacaksın gibi geldi bana .
Allah yardımcın olsun canım 🙏🏻♥️

Arkadaşlar ya zeynep isminin yanına uyumlu bir kız ismi ariyorum eşim kiz olursa en başından beri zeynep olsun istiyor ikinci adını da sen bul diyordu aslında tekde güzeldir fakat iki oğlum daha var ikisinin de çift ismi olunca kıza da haksızlık etmeyelim dedik 😅 zeynebe uyumlu güzel fikirleriniz varsa talibim az yardım ederseniz bana çok memnun olurum valla ya
Zeynep Asya olabilir

Yok canım çift isim istiyorum numerolojik olarak çakraları çok boş kalıyor hemde benimde adım iki isimden ve faydasını gördüm o nedenle ona biraz seçme şansı vermek istiyorum 😊
Yüsra nur, yüsra Nil, yüsra lina, yüsra ela, yüsra beren, yüsra beril, yüsra hüma bunlar aklıma geldi 🙈

X