2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Canim.cok.gexmis olsun. 1lt suyun içine yarım limon sık iç . Bol bol c vitamini al. Sarımsak mideni rahatsız etmezse eğer. Zeytinyağında kavurup ye. Öksürük için de tereyağında pekmezi ısıt zeytinygai da olur ılık ılık iç öksürüğü kesiyo. Eğer o kesmezse bir bardak ılık süte bal ve bir çimdik zencefil ekle iç öksürüğünu alır
Canım çok teşekkür ederim. Yazdıklarının ekran görüntüsünü aldım uygulayacağım 🥰🙏🏻💕

Ben de 14 te tekrar başka bir doktora gideyim diye düşünüyorum 🤷🏻‍♀️
Kaç haftalık söyledi sana genellikle erkek bebekte yanılma olmaz ama bilmiyorum ya emin olmak lazım benim bu formda konuştuğum biri var 17 haftaya kadar kız demişler sonra erkek demişler şuna sonuç erkek onuda detayda öğrenmiş

Evet ama çok var çok duyulmuş isimler sanırım yine onlara Kalacak gibiyim çok zormuş isim seçmek ben hiç bu kadar zorlanacağımı düşünmüyordum hep hevesimi kırdılar işte sevdiğim isimleri alıp alıp taktılar çocuklarına şimdi bulamıyorum içime sinmiyor 😭
Ladin defne bunda düşünebilirsin 🥰

Kaç haftalık söyledi sana genellikle erkek bebekte yanılma olmaz ama bilmiyorum ya emin olmak lazım benim bu formda konuştuğum biri var 17 haftaya kadar kız demişler sonra erkek demişler şuna sonuç erkek onuda detayda öğrenmiş
12 hafta da söyledi canım aslında sanki biz de çıkıntı gördük ama ya kordonsa dedim. Bide daha önceden başıma gelince 😂

IMG_7304.jpeg
Tam şu okla gösterdiği kısma p.pi dedi 🙈😅

Of çok geçmiş olsun sana çok zor bir şey de denmez. Ne kadar kalacak sizde?
Canım Dr bypass olması lazım çok zor bir ameliyatı yani olsa 3 ay yatalak olur bunun beslenmesi bakımı herseyi var. Bebek gibi bakılması gerekiyor. Birinin yardımı da yetmez. Evim de çok küçük yani bilmiyorum nasıl olucak gerçekten düşününce çok zor çünkü benim dedem de kalpten ameliyat oldu beş kişi bakıyordu adamcağıza.

Öncelikle geçmiş olsun canım kalp ameliyatları sonrası bakımı vs derken incelikli ve birazda zor ameliyatlar. Rahmetli dedemde olmuştu o nedenle sonrasında senin kayinvalideni tutup kaldırman söz konusu bile olamaz. Madem sizin orada olacak ameliyat mutlaka bakmaya biri gelmesi lazım eşin ve o kişi kaldırma gibi durumlarda yardımcı olurlar kayınvalidene. Ama bebekler ve hamile olarak Allah yardımcın olsun diyebiliyorum. Şöyle düşün dua alacaksın senin evinde olduğu için sana sürekli dua edecek ve anne duası çok güzel 🙏
Evet benim dedem de oldu ben ordan biliyorum. Babasını da burda ameliyat ettirdi ama babasının boyundu. Bunlar kalp ameliyatını basit bişi sanıyorlar. Babaları burda ameliyat oldu diye annelerini de göndermeye çalışıyorlar bu insanların rahatlığı beni maf ediyor gebelik olmasaydı tamam derdim bişekil yapardık

Canım Dr bypass olması lazım çok zor bir ameliyatı yani olsa 3 ay yatalak olur bunun beslenmesi bakımı herseyi var. Bebek gibi bakılması gerekiyor. Birinin yardımı da yetmez. Evim de çok küçük yani bilmiyorum nasıl olucak gerçekten düşününce çok zor çünkü benim dedem de kalpten ameliyat oldu beş kişi bakıyordu adamcağıza.
Allah yardımcın olsun da tek bakamazsın madem kimse gelmiyor herkes toplansın parasını versin her gün sana yardıma biri gelsin sen tek başına nasıl yapacaksın?

Kızlar ablamın tavsiyesiyle bu eldivenleri aldım sizin de işinize yarayabilir. Lastikli olduğu için elinden çıkmıyormuş adet çok çevrenizde başka hamiş varsa paylaşabilirsiniz :)

Eki Görüntüle 3386418
Bu eldivenlerini lastikli olması çok iyi ama. her iki kızımda ben sürekli eldiven kullanıyordum hastane çıkışı içindeki eldivenler pek bişey yaramıyor sürekli düşüyor çünkü bunlar daha iyi 😊

Allah yardımcın olsun da tek bakamazsın madem kimse gelmiyor herkes toplansın parasını versin her gün sana yardıma biri gelsin sen tek başına nasıl yapacaksın?
Ben tek başıma yapamam ki canım bunun gecesi var gündüzü var yani eşimde çalışıyo nöbeti oluyor. Mecbur ya birileri gelecek ya da orda ameliyat olacak eşim çok vicdan yapıyor. Ya kendi annem olsa eşim yine bu kadar ilgilenirdi.. Annesi günah yaşlı ben başedemezsem vicdan yaparım bişi olursa diye korkuyorum. Kalp bu yani bypass olursa Allah korusun bedeni kaldırmayabilir. Herşey olabilir yani. Beni eşimin ailesinin rahatlığı bitiriyor.

Evet benim dedem de oldu ben ordan biliyorum. Babasını da burda ameliyat ettirdi ama babasının boyundu. Bunlar kalp ameliyatını basit bişi sanıyorlar. Babaları burda ameliyat oldu diye annelerini de göndermeye çalışıyorlar bu insanların rahatlığı beni maf ediyor gebelik olmasaydı tamam derdim bişekil yapardık
Haklisin kalp ameliyatı çok başka rabbim yardım etsin ama sakın tek başına kenardan destek alır vs kaldırırım diye uğraşma sonuçta senin hamile olduğunu biliyorlar gelip yardımcı olmaları gerek.

Kızlar indirime girmiş hepsi buradada. Almayı düşünen var ise :) ben de garanti için emin olamadım daha mı geç almak gerekir.

Eklentiler

• IMG_3277.jpeg
    IMG_3277.jpeg
    100,3 KB · Görüntüleme: 64
X