2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Canım öncelikle hayırlısı olsun ikili testler hakkında hiç bilgim yok fetal yaptırmıştım ama bilen biri yazar. Keşke ikili testi vs riskli çıkanlara bu fetal dnayı devlet karşılasa ya da bir indirim olsa..
Keşke olsa ama maalesef siz nereye yaprırmıştınız

merhabalar canım oncelıkle hayırlı olsun rabbım ınsallah sağ sağlım sağlıklı sekılde evlatlarımızı kucagımıza almayı nasip eder bende hemn hemen senınle aynı durumdayım 3. çocugum yas 35 kana göre 1:132 benımde yasa gore 1:373 burun kemıgımız olusmus ama ne yazıkkı ense kalınlığımız 2,5 civarı doktorum perinatologa yönlendirdi ve fetal test onerdi. perinatolog cok sıkıntı bır durum görmedıgını soyledı ınsallah oyle olur fetal verdım sonucu beklıyorum hakkımızda hayırlısı olsun.

Normalde Ankarada'yım ama sırf test için bende eskısehıre gıttım ve fetal testını orada yaptırdım 295 lira tek sıkıntı sonucu da elden almak gerekıyormus 3 hafta sonra sonuc için tekrar gidicem devlet karsılıyormus
İnşallah hiçbir şey çıkmaz sağlıklı bir şekilde kucağımıza alırız yakın olsaydım bende giderdim Gaziantep te oturuyorum

Hepimizin çevresinde var. Yalnız değilsin. Eşim de ben de kız istedik. Allah verdi şükür. Etraftan erkeğe dönebilir diye hala beklentide olup laf söyleyen vardı. Bi erkek doğramadın diyen 95 yasında ninesi de vardı. Umrumda olmadı ama hepsinin olduğu bir ortamda, eşimi gösterip adamın dölünde erkek yokmuş demekki kız olmuş dedim. Erkekten gelir erkek bebek dedim. Eşim de Bi laf edip ağzını açmadı. Çünkü herkes bana söylüyordu. Bu defa ben eşim yüzünden olmadı diye söyleyince kimse bir şey diyemedi sustular.

İlk defa duyuyorum. 13 aylık kızım. Hala çişini yaptığı zamanı anlamıyorum. Kakayı yaptığını görüp biliyorum. Ama çiş çok zor gibi geliyor.
Ahh o akrabalara biyoloji anlatmak lazım biraz cinsiyeti belirleyen tamamen erkekten gelen kromozom bizim ki zaten xx, erkek xy
bizden. X kromozumu geliyor erkek x gönderirse kız y gönderirse erkek oluyor yani tamamen beylerin spermlerine bağlı gıcık oluyorum bi erkek doğuramadın diyenlere o tamamen erkekle alakalı bir şey ya

Ahh o akrabalara biyoloji anlatmak lazım biraz cinsiyeti belirleyen tamamen erkekten gelen kromozom bizim ki zaten xx, erkek xy
bizden. X kromozumu geliyor erkek x gönderirse kız y gönderirse erkek oluyor yani tamamen beylerin spermlerine bağlı gıcık oluyorum bi erkek doğuramadın diyenlere o tamamen erkekle alakalı bir şey ya
İyi yapmışsınız vallahi bazen çıldırtıyorlar insanı 🫶🏻

Biyolojiden anlamazlar. Onların dili ile söyledim o yüzden🤣

20240212_093619.jpg
merhaba kizlar nasılsıniz umarim hersey yolundadir rabbim cumlemize saglikli hayırlı evlatlar versin buda benim bugunki kontrolumden teyzeleri tahmin alabilirim sizden 12+1☺️😊

Merhaba ne zamandır takip ediyorum en son adet 10 Kasım şu an 13haftalık hamileyim yaş 38 3.çocuk olacak 2oğlum var doktorun tahmini kız ama net değil ikili test yaptım sıkıntı çıktı kombine risk 400/1 kandaki 100/1 çıktı doktor fetal dna istedi ama çok pahalı şu an ne yapacağımı bilmiyorum İçim içimi yiyor sanki aynı durumda olan varmı yardımcı olacak
canım benim riskim 50/1 çıktı , sonra fetal dna yaptırdım sonuç temiz çıktı. Senin olasılığını yükselten ne acaba ikili testinin resmini atar mısın ? fetal dna için de Van da alfagen var 6500 tl demişti bana, sen kanı kargoluyorsun. onlarda bir yere gönderiyorlardı. En uygun bu firmaydı

Bizim doğu tarafı erkeklere aşırı düşkün. Erkekte erkek yemmin ediyorum soğudum bu insanlardan Kaynanamın 10 oğlu var onlar gibi olmamı bekliyorlar şaka gibiler çok değişik düşünce yapıları var. Önce sağlık demeleri lazımken. Stresteyim zaten.
Boşverin. He diyip geçin. Karşılık verseniz kötü siz olursunuz. Bir kulağınızdan girsin diğerinden çıksın.

İlk defa duyuyorum. 13 aylık kızım. Hala çişini yaptığı zamanı anlamıyorum. Kakayı yaptığını görüp biliyorum. Ama çiş çok zor gibi geliyor.
Zamanla bebek de öğreniyor diyorlar. Büyük Tuvaleti anlamak daha kolaymış. Onunla başlayıp denk geldikçe küçük Tuvaleti de yaptırdıkça bebek için de altı ıslanmadan daha konforla halloluyor. O da tuvaleti gelince size sinyal vermeyi öğreniyor. Tabi denemedim ama şans vermek isterim.

Kızlar şimdi grubu çalkalayacak bir konu ile geldim. Bazılarınız sosyal medyada özellikle yabancı annelerde bu yöntemi görmüş olabilir ama bilmeyenler duymayanlar da mutlaka araştırsın. İlginizi çekecektir. Tuvalet iletişimi konusunda sizlerin düşünceleri neler? Ben en azından denemek istiyorum. 😃
Bu yöntemi daha evli bile değilken bu kadının youtube videosundan öğrenmiştim. Bence çok mantıklı ama malesef rahata alışmışız ve bana uygulamak zor geliyor. Kendisinin kitabı filan da var orada da anlatıyor, merak edenler için hesabını bırakıyorum

Eklentiler

• IMG_0121.png
    IMG_0121.png
    292,1 KB · Görüntüleme: 63
Bize çok erken değil mi bu konu, hele bi sağlıkla doğsunlar da
Elbette erken. Sadece hepimiz belli konularda araştırma ve okumalar yapıyoruzdur. Emzirme, alt değiştirme, banyo, beslenme, uyku vs. Benim karşıma bu konu çıktı çok ilgimi çekti. Sizler neler düşünüyorsunuz bu konuda öğrenmek istedim.

Zamanla bebek de öğreniyor diyorlar. Büyük Tuvaleti anlamak daha kolaymış. Onunla başlayıp denk geldikçe küçük Tuvaleti de yaptırdıkça bebek için de altı ıslanmadan daha konforla halloluyor. O da tuvaleti gelince size sinyal vermeyi öğreniyor. Tabi denemedim ama şans vermek isterim.
İnşallah başarırsın. Ben bu konuda kendime güvenemiyorum 😄

Kızlar yeni geldim o kadar sıra vardiki anca sıra geldi çıktım doktor daha küçük dedi sanki ezberlemis kesin konuşmadı küçük oldugu için kıza benzettim dedi 16 haftada kesin bir şey derim dedi bana şimdilik bunu dedi erken dedi beklicem artık bacak arasına baktı ben sanki pipi göremedim bende kız dedim doktora sağlıklı.ve hayırlısı ile gelsin inşallah olmayan var benim kızlarım bana umut olucaklar inşallah 🤲😍💗👭 anneme hep derim bana yeterince kız.kardes dogurmadin diye 🤣 kızlarım bana kız kardeş olucaklar inşallah

Kızlar , bebişleri ultrasonda nasıl görüyorsunuz hareketli mü hareketsiz mi ? Benim ki bana hareketsiz geliyor ben mi evham yapıyorum bilemedim . İnternette çok hareketli ultrason görüntüleri oluyor ya biraz onlardan etkilendim herhalde . Benim ki bir iki zıpladı ( bunu da kendimi yaptı su kesesinden mi bilmiyorum ) ellerini oynattı biraz . Doktor o kadar dürtükledi dürttükçe parmağını emdi , başka hareket yok🤓 oysa çikolata yiyipte gidiyorum .Sizde durumlar nasıl
IMG_5476.jpeg

X