2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Canım benim gebe olduğumu sadece eşim ve ailem biliyordu eşim sağolsun heryere söylemiş ona ayrıca çok kızgınım babam da konu komşuya dağıtmış samimi olmadığım kişiler bana mesaj atıyor Ah delireceğim.
Benimde kaynana ve eşim herkese demiş ya kim hamile olduğumu anlasa kızım olduğunu biliyor.ozellikle.diyirlar ki bir kızın var oğlun olsun sanki biz karnimiza koyuyoruz o yüzden kimseyle muhatap olmuyorum şimdi hastaneye gidicem kimse bilmiyor ilaç alicam kıyafet Alicam diye cikicam

Yok çok normal abartmıyorsunuz. Ben olsam ben de kızarım. Bunu söylemenin zaten kime ne faydası var? Biraz içinizde tutun kişisel düşüncelerinizi. 😃
Bizim doğu tarafı erkeklere aşırı düşkün. Erkekte erkek yemmin ediyorum soğudum bu insanlardan Kaynanamın 10 oğlu var onlar gibi olmamı bekliyorlar şaka gibiler çok değişik düşünce yapıları var. Önce sağlık demeleri lazımken. Stresteyim zaten.

Canım inan benim etrafındakilere öyle ya insanın psikolojiksini bozuyorlar hayırlı ve sağlıklı olsun demeden inşallah erkektir diyorlar özellikle gorumceler demeki böyle insanlar herkesin etrafında var şuan mesala kaynanam bile bilmiyor cinsiyet için gidecegimi kimsye demedim ogrensem bile kız yada erkek demeyi düşünmüyorum
sukur etrafimda boyke biri denk gelmedi agzinin payini alirdi o yuzdende soylememis olabilirler bana oyle ama boyle zamanlarda neden ulkemizde cinsiyet secme ve niptte cinsiyet soylememe var anliyorum bosver takilma saglikla dogsun yavrus

Çocuk sizin bakacak büyütecek sizsiniz onlara noluyor? Hani tahmin edilir falan da inşallah kız olur erkek olur denmez ne kadar ayıp. Tam tersi olsa sevilmeyecek mi? Çocuklar böyle şeyleri hisseder bir de. Çok sinirleniyorum böyle şeylere yakın bir arkadaşıma kayınvalidesi yapmıştı bunu çok üzülmüştü kızcağız.
Yok yok kız. Hayır birde çok uzaktalar bizden Allahtan. O kadar mesafeye rağmen oralardan arayıp insanın moralini çok rahat bozabiliyorlar. Tutturmuşlar erkek olsun sanki bizim elimizde çok komikler ya. Tatilde bile oraya gitmek istemiyorum.

sukur etrafimda boyke biri denk gelmedi agzinin payini alirdi o yuzdende soylememis olabilirler bana oyle ama boyle zamanlarda neden ulkemizde cinsiyet secme ve niptte cinsiyet soylememe var anliyorum bosver takilma saglikla dogsun yavrus
Ya benim doktorum anlattı kız çocuğu olacak diye koskoca adam doktorun üstüne yürümüş. Sanki doktor yaptı manyak dolu

Yok yok kız. Hayır birde çok uzaktalar bizden Allahtan. O kadar mesafeye rağmen oralardan arayıp insanın moralini çok rahat bozabiliyorlar. Tutturmuşlar erkek olsun sanki bizim elimizde çok komikler ya. Tatilde bile oraya gitmek istemiyorum.
Çok haklısın hani hiç görüşmemek için yeterli bir sebep hatta

ben denicem rus teknigi deniyo cunku onlar cok kullaniyo bez paralari ucunca incelemistim ama sanirim dogar dogmaz yapamayiz once bi bebise alismak gerekiyo sanirim
Bana da mantıklı geliyor açıkcası 0-18 aylık deniyor ama yenidoğan için çok erken sanki 🙈

Benim de okuduğum yorumlara göre alınması gerektiği ama işte soracak kimseyi bulamadım🙈
Ben kullandım hiç elektrikli kullanmadım hatta ilk zamanlar o bir memeyi emerken diğerine taktım baya doluyor hem sütümü arttırdı epeyce hatta epey arttırdı ki 25 aylıkken zor kestim 😂 bi de ebem bir tarif yazdırmıştı süt arttırıcı fotosunu bulursam eklerim o tarifi yapmıştım bol bol süt yaptı

Bizim doğu tarafı erkeklere aşırı düşkün. Erkekte erkek yemmin ediyorum soğudum bu insanlardan Kaynanamın 10 oğlu var onlar gibi olmamı bekliyorlar şaka gibiler çok değişik düşünce yapıları var. Önce sağlık demeleri lazımken. Stresteyim zaten.
Hiç kulak asma canım boşver ne derlerse desinler gerçekten her şeyin başı sağlık bize bu süreçte desteğe ihtiyaç var kösteğe değil en güzeli mesafeli olmak, sağlıkla gelsin bebişler başka önemli hiçbir şey yok🥹💕

Ben kullandım hiç elektrikli kullanmadım hatta ilk zamanlar o bir memeyi emerken diğerine taktım baya doluyor hem sütümü arttırdı epeyce hatta epey arttırdı ki 25 aylıkken zor kestim 😂 bi de ebem bir tarif yazdırmıştı süt arttırıcı fotosunu bulursam eklerim o tarifi yapmıştım bol bol süt yaptı
O zaman alalım bence 😍😍 teşekkür ederim 😘

Mochii manuel almalımıyızz sizce? Bugün indirim var :)
Benim de wee babynindi sanırım iki doğumumdan sonra da kullandım çok memnun kaldım bunda da lazım olursa kullanırım inşallah Olmazsa bakiyim mochiiye ❤️

Eklentiler

• images.jpeg
    images.jpeg
    12,6 KB · Görüntüleme: 20
Kizlar sukur kontrolden geldik, burun kemigi olusmus, ense kalinligi normal dedi. Hersey yolundaymis, 1 ay sonra cagirdi tekrar :) dusuk tansiyon icin gebelik ilk doneminde oluyor bol sıvı alalim dedi. Dvit ve balık yağı baslatti birde. progestan kesebilirsin dedi.
Heyecandan yazmayi unutmusum %80 kiz dedi. Bende cok net gordum bacak arasi bostu :) kizimiz oluyor sanirim asiri duygusalim su an palm angels palm angels

Ay kızlar moralim bozuldu. Bu insanlar neden böyle ya gebe olduğumu duyan bana inşallah erkektir diye mesaj atıyor.Neden karşısındaki insanın gebe olduğunu hassas olduğunu düşünmezler anlamış değilim yani sanane kardeşim 😤
Hepimizin çevresinde var. Yalnız değilsin. Eşim de ben de kız istedik. Allah verdi şükür. Etraftan erkeğe dönebilir diye hala beklentide olup laf söyleyen vardı. Bi erkek doğramadın diyen 95 yasında ninesi de vardı. Umrumda olmadı ama hepsinin olduğu bir ortamda, eşimi gösterip adamın dölünde erkek yokmuş demekki kız olmuş dedim. Erkekten gelir erkek bebek dedim. Eşim de Bi laf edip ağzını açmadı. Çünkü herkes bana söylüyordu. Bu defa ben eşim yüzünden olmadı diye söyleyince kimse bir şey diyemedi sustular.
Bebeğin Tuvalet ihtiyacının geldiğini anlayarak tuvalete tutma yöntemi. En azından evdeyken bez bağlamadan hayatına devam edebilmek. Nasıl yapılacağı ile ilgili video ve kitaplar mevcut.
İlk defa duyuyorum. 13 aylık kızım. Hala çişini yaptığı zamanı anlamıyorum. Kakayı yaptığını görüp biliyorum. Ama çiş çok zor gibi geliyor.

Merhaba hanımlar..İnstagramda ve internet sitelerinde Babygold ve 4forbaby markalı travel sistem baston bebek arabaları var ve fiyat çok uygun.. bilgisi olan varmı nasıldır acaba? Bu arada palm angels palm angels cinsiyetimiz belli olmuştu aralarda kalınca görünmemiş bebeğimin cinsiyeti erkek eklersen sevinirim🙂

merhabalar canım oncelıkle hayırlı olsun rabbım ınsallah sağ sağlım sağlıklı sekılde evlatlarımızı kucagımıza almayı nasip eder bende hemn hemen senınle aynı durumdayım 3. çocugum yas 35 kana göre 1:132 benımde yasa gore 1:373 burun kemıgımız olusmus ama ne yazıkkı ense kalınlığımız 2,5 civarı doktorum perinatologa yönlendirdi ve fetal test onerdi. perinatolog cok sıkıntı bır durum görmedıgını soyledı ınsallah oyle olur fetal verdım sonucu beklıyorum hakkımızda hayırlısı olsun.

Normalde Ankarada'yım ama sırf test için bende eskısehıre gıttım ve fetal testını orada yaptırdım 295 lira tek sıkıntı sonucu da elden almak gerekıyormus 3 hafta sonra sonuc için tekrar gidicem devlet karsılıyormus
Bende sabahtan beri her yeri arıyorum en son 8 400 düşen oldu oda Güney Kore ye gidecekmiş kan onada çok güvenemedim genoks aradım oda 9000 düştü en son yaptıracağım birine böyle geçmez yoksa 6 ay

X