2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Kızlar bana doktor 9 kilo alacaksın en fazla dedi, ilk üç ay kilo alınmasını istemiyorum falan dedi neyse ben hamile kaldığım kilo ile aynıyım şu an, hiç kilo almamışım 11. Haftadayım göbüşüm de henüz belli değil zaten ☺ boyum 1.78 kilom 71 şimdilik. Benim merak ettiğim bu iştah ne zaman açılıyor acaba? Kusmuyorum öyle bir mide bulantım yok ama yemek de görmek istemiyorum sadece çorba içmek istiyorum.

İştah acilmasi biraz kişisel canım kimisinin 13. Haftada başlıyor. benim 15 oldu hala iştahım açılmadı. Ama genelde 14 sonrası altın dönemde iştah açılıyor diyorlar

Ben çok fenayım. Sanki 5 aylık gibi şişiyorum geceleri yüzüm burnum bile şişti şimdiden. Kiloma bakmıyorum bile korkudan
bende extra siskinlik olmuyo gaz sorunu cok yasiyorum ama 2 kilo aldim ama gorunen cok fazla cok enteresan ben zaten sismisim sistigim kadar ilk trimesterin dombiligi benim 2 hafta hatta 2.5 haftadir boyleyim siskinlik saniyodum demek ki degilmis dun anladim sjsjsjs bide aileler disinda kimseye dememistim simdi artik anlasiliyo soylemek zorunda kalcam yavas yavas

Benim hep açıktı ama bulantı olunca yiyemiyordum bazen. Ama son 2-3 haftadır çok yiyorum. Yemekten kalkıyorum 1 saat sonra midem gurulduyor.

Benimkide diyetisyen önerdi ama gitmedim. Dikkat ediyorum elimden geldiğince ve yürüyüş yapıyorum koşu bandında

Ben hep bol ve eşofman tarzı giyinmeye başladığım için anlaşılmıyor ama kendim aynayla göz göze gelince sinirim bozuluyor çok şiştim her yerim büyüdü popom karnım yüzüm üst bacaklar

Kızlar merhaba. 2024 Eylül annelerinden geliyorum. Ayınız bizden ileri olduğu için sormak istedim. Aranızda nipt yaptıran var mu? Süreç nasıl ilerledi, ne sonuç aldınız?
İkili üçlü tarama testlerindense belli bir sonucu yok, nipt daha mantıklı yaptım 10 bin özel hastane Dr numara verdi iletişime geçtim kanı orda hemen verdim 5 güne çıktı sonuç. Genoks

anladim canim ben verdim ya erken mi davrandim bilmiyorum doktorum verelim dedi
cok sevindim nane yaginin iyi gelmesine

Ilacla beraber kullanmak istemiyorm ilac bitince nioli yagini deneuecem. Corek otu yagini da denerm. Ya dert bir deil iki deil ki yaglar bitkisel takviyeler biktm artk. Enfeksiyon icin sarimsak limon suyu iciyorm. Dut suyuna devam ediyorm. Pekmez iciyorm kan icin. Bulantilatm hat safhada o yuzden sut yumurta hic alamiyorm artk. Sadece kusuyorm. Yemek tek ogun. Bu sekilde nereye kadr gidecek bilmiyorm. Okulda herkes bana uzuluyor ayakta duramiyorm enerji yok ki. Rabbim normal bir gebelik nasip etsin .

Kızlar sizde de var mı ya bir sonraki kontrolüme kadar bekleme sürecinde hep bi korku oluyor içimde acaba bir şey olmuş mudur diye bu düşünceler nasıl gidecek
12.haftaya kadar iki haftada birdi. 12.haftadan sonra 1 ayda bir. İlk defa bir ay oldu ama dayanamıyoruz dediğin gibi hemen bir endişe kaplıyor içimi

anladim canim ben verdim ya erken mi davrandim bilmiyorum doktorum verelim dedi
cok sevindim nane yaginin iyi gelmesine
ben 7 de dedimki doctorcim doctorcim ben nipt yaptirmak istiyorum tamamda dur bi daha cok erken dedi bende eger durum varsa kesinlikle oneriyorum zaten dedi 9a geldik veriyim mi kan dedim yok dedi bekle verdircem söz dedi bi enseyle burun kemigini goruyim su kanamanin bi azalmasina bakalim ben sana soylicem dedi 10cu hafta kendi dediki 2 hafta sonra gelcen ya dedi ozaman niptide yapariz ama ben biraz risk durumumun devamina gire veriyim diyorum simdide aradilar 14unu 13une aldi dedim istersen yarin geliyim 1 gun erken gidicem ohhh yandan yandaaan

Kızlar ya benim yine anksiyete tuttu :/ bebis iyidir de mi 3 hafta olacak görmedim haftaya çarşamba kontrolüm. Kendimi tutuyorum yurtdışında 3 ayda bir çağırıyorlar sacmalama falan diye. Ama içim de içimi yiyor yaa. Oglusum napiyor iyi mi büyüdü mü falan diye. Daha önceki yaşadıklarımdan dolayı hep bir korku içimde çocuğu da strese sokuyorum

corek otu yaginda dikkat et cok az ic onu bende nioli yaginin iyisini arastiriyorum marka olarak burnunu kapatsan bulantin azalip yiyebiliyomusun benim transfer sonrasi 2. gjn sonrasi 4 gun inanilmaz bir midem bulanmisti oyle yemek yemistim burun kapali tad alamadigim icin bulandirmamisti midemi cok cok sacma ama ne biliyim cozumler uretmeye calisiyorum ya valla ne yiyip ne icebiliyosan hepsi sifa olsun bebise kat kat yarasin

Puff 3 ay çok uzun değil mi ya, benim de ilk kez iki hafta olacak pazartesi kontrolüm arada hiç devlete de gitmedim ben iki haftaya zor dayanırken senin anksiyetenin tutması çok normal. Aralarda başka doktorlara gidemiyor musun?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…