2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Oglumda peg perego travel sistem kullandim aldigima bin pisman oldum. Agir acmasi kapanmasi zor heryere rahat tasinmiyor. Bu sefer travel sistem yerine baston bebek arabasi alcam joie ya da chicco. Onlar tam yatinca yatak gibi oluyor zaten pusete gerek kalmiyor.
Bugün e bebekte indirim var joie de bı bak istersen canım. Ben mağazada deneyip öyle almaya karar verdim

Bi

Bir arkadaşım chicco next2me önerdi fikriniz var mı ?
bugun gordum daha ama kullanimina adam 7 - 8 ay dedi kucuktu bunlar anne yani esas o yuzden cok uzun sure gitmez ama kademeli park yatak alirsaniz benim yigenim 2 yasina kadar rahat kullandi ama 1.5 yasta biraz odasina alistirdilar cunku park yataga tirmanip atliyodu 😂 boyut olarak cok iyi oluyo

Benim de oyle hala ama doktorum önemsemedi olabilir dedi. Koku kaşıntı yok ve yoğun değil.
Benim doktorum enfeksiyon konusunda çok hassas her kontrole geldiğinde idrar testi yaptır dedi mesela şuanda da az bi akıntım oldu hemen fitil verdi. Eğer tedavi edilmezse erken doğuma sebebiyet verir bunu istemeyiz dedi

bugun gordum daha ama kullanimina adam 7 - 8 ay dedi kucuktu bunlar anne yani esas o yuzden cok uzun sure gitmez ama kademeli park yatak alirsaniz benim yigenim 2 yasina kadar rahat kullandi ama 1.5 yasta biraz odasina alistirdilar cunku park yataga tirmanip atliyodu 😂 boyut olarak cok iyi oluyo
Yani yatagi buyudukce indiriyorsun o zaman atlamasi zor oluyor en dibe getirince. Ben 18 aylikken falan artk o fermuarli yeri aciyordm ordan girip cikabiliodu ki atlamaya ugrasmasin. Tabi benm oglm asiri uysaldi

Benim doktorum enfeksiyon konusunda çok hassas her kontrole geldiğinde idrar testi yaptır dedi mesela şuanda da az bi akıntım oldu hemen fitil verdi. Eğer tedavi edilmezse erken doğuma sebebiyet verir bunu istemeyiz dedi
Idrar testimde bisi cikmadi ama rahim enfeksiyonu vardir bence akintm koyu. Yani ikisi ayri seyler deil mi. Ben de idrar kendim sk sk baktiriyorm.

Bi

Bir arkadaşım chicco next2me önerdi fikriniz var mı ?
heeemeeen hatami guncelliyorum ben next to me diyince kucuk modeli diye dusundum bunun bide uzunu var babaymalldeki kisi 1 tane model var uzunu dedi park yataga gore bi tik dar uzundu onda mesela yat
arlar bence ama benim yigen gibi tirmanip atlarsa onu bilemem cunku ayak takili yuksekte oluyo ama ayaksiz kullanimida var dedi park yatak kadar yuksekte degil duvari bahsettigim modelide atiyorum hemen

Eklentiler

• Screenshot_20240203_235822_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20240203_235822_Samsung Internet.jpg
    55,3 KB · Görüntüleme: 42
Yani yatagi buyudukce indiriyorsun o zaman atlamasi zor oluyor en dibe getirince. Ben 18 aylikken falan artk o fermuarli yeri aciyordm ordan girip cikabiliodu ki atlamaya ugrasmasin. Tabi benm oglm asiri uysaldi
bizimki sag olsun tirmanmayi ogrendigi icin ilk erkek bide tutamiyolardi bu arada orayi bizde actikta tercih etmedi pasam 😂😂😂

heeemeeen hatami guncelliyorum ben next to me diyince kucuk modeli diye dusundum bunun bide uzunu var babaymalldeki kisi 1 tane model var uzunu dedi park yataga gore bi tik dar uzundu onda mesela yat
arlar bence ama benim yigen gibi tirmanip atlarsa onu bilemem cunku ayak takili yuksekte oluyo ama ayaksiz kullanimida var dedi park yatak kadar yuksekte degil duvari bahsettigim modelide atiyorum hemen
Ben de simdi bu rengini aldim 💕

Eklentiler

• IMG_4710.png
    IMG_4710.png
    116,8 KB · Görüntüleme: 50
10 gün mü 😱 sağlık bakanlığından beni aradıkları zaman bile çıkış için tarih veremediler. Uzun bir süreç ve net bir tarih ne yazıkki veremeyiz aylarca sürebilir dediler ve 2022 de verilen kan 8 ay sonra çıktı bizim. 10 gün iyiymiş valla 😂
Çok garip ilk defa duydum 8 aya sonuç mu çıkarmış 😂 evlilik için veriliyor bu ve sonuca göre eğer pozitif çıkarsa belkide bireyler düşünsün diye 😂raporda belirriliyor en son imzalatırken yani bize açıklama yaptılar hatta bizde zorunlu olduğunu ozaman öğrendik 8 ay ilk fefa duydum çok şaşırdım😂

Maksimum 2-3 yıldır zorunlu bir uygulama canım daha önceden yoktu. Bizde yaptırmamıştık
Olabilir canım ondan emin değilim dediğim gibi bizde 2022 de evlendik ozaman öğrendik böyle bir uygulama olduğunu hatta ne güzelmiş dedik. Maalesef okadar sma lı bebekler varki tedavi olmayı bekleyen😞 en azından zorunlu olması daha bilinçli olunabilir

2022 de evlendik. Umarım yapılmıştır bize hiç bilgi vermediler malesef
Bizde 2022 de evlenmiştik böyle bir şeyi bilmiyorduk sağlık ocağında anlattılar zorunlu yapılıyor artık falan diye yoksa söylemeseler bizde farketmezdik normal kan testleri sanırdık inşallah sizinde yapılmıştır aslında sağlık ocağınızdan bilgi vermezler mi acaba sorsanız

Bizde 2022 de evlenmiştik böyle bir şeyi bilmiyorduk sağlık ocağında anlattılar zorunlu yapılıyor artık falan diye yoksa söylemeseler bizde farketmezdik normal kan testleri sanırdık inşallah sizinde yapılmıştır aslında sağlık ocağınızdan bilgi vermezler mi acaba sorsanız
Eşim kan verdiği şehirden ayrıldı malesef, sanmıyorum bilgi alabileceğimizi. İnşallah bir şey yoktur 🫶🏻

yok yok magazada bakiyorum yiaaaniii priam 12.9 kilo mamas papas 13.5 kilo 600 gr lik bi fark var aslinda bide mamas papas bana ahir gelmedi ya yani begendigim diger arabalarla ayni geldi yani extra agirmis gibi olmadi cok hafifleride ben sevmedim acikcasi saseleri guven vermedi 🤷‍♀️ bu opera guvenilir biyermi bende dun orda gordumde emin olmadim bide tercihim aslinda ankarada bi yer olmasiki bi sorun yasarsam magzaya gotururum hemen diye
Merhaba, Opera güvenilir bir yer, ben ilk çocuğumda Cybex priam kullandım. Çok kullanışlı ama çok ağır bence. Sattım ve bu kez cybex Mios almayı düşünüyorum, çok büyük bir kilo farkı olmasa da daha hafif.
Cybex Libelle Kabin Boy Bebek Arabası hoşuma gitti ama gereksiz pahalı mı ne. Hiç de kullanmadığım bir marka
Libelle çok hafif ama yeni doğan için uygun değil tek olarak.

2022 de yapılıyordu canım.bizde 22 de evlendik ve eşim 2 defa kan verdi ama için ilk kanı kaybettik diye aradılar 5 ay sonra ikinciye verdi o da 8 ay sonra çıkmıştı biraz geç çıkıyor ama mutlaka sonuçlanıyor. Sağlık bakanlığı ile yazismistim kan kayboldu sonuç yok diye aramislardi süreç uzun ama pozitif çıkarsa mutlaka ulaşıyoruz demişlerdi. Birkaç ay sonrada enabiz üzerinden görünür olmuştu sonuç
Bizim görünmüyor canım e nabızda galiba yapmadılar

Kızlar pregnom max kullanan var mı? İçerken ayrı işkence içtikten sonra ayrı işkence çekiyorum mide bulantısı yapıyor saatlerce öğürüyorum afedersiniz :KK43: içmek istemiyorum artık
Ben kullanıyorum. Aynı etkiler bende de olmuştu kahvaltı bitimine doğru içiyordum mahvetti beni. Şimdi kahvaltı dan önce aç karna içiyorum sıkıntı olmadı.

X