2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Bugün ışığımı görmeye gidiyoruz. İnşaallah bir sıkıntı yoktur. Yine bugün doktorla serklaj işini konuşacağim. Buraya güzel şeyler yazmayı istiyorum. 9+4 te erkek ise cinsiyet belli olur mu?
Günaydın cinsiyet 11. Haftadan önce tam olusmamasi sebebiyle belli olmuyor guzel haberler ile dön inşallah 🥰

Bugün ışığımı görmeye gidiyoruz. İnşaallah bir sıkıntı yoktur. Yine bugün doktorla serklaj işini konuşacağim. Buraya güzel şeyler yazmayı istiyorum. 9+4 te erkek ise cinsiyet belli olur mu?
gunaaydinn cinsiyet icin erken biraz daha var ama insallah guzel haberler alirsin saglikla gelsin minik 🙏🥰

yaa valla sıkıyorum sıkıyorum gitmiyoda allahtan yuzumde yok ama yuzumde asiri kuruyo elimi surdugum an yuzume kepek dokulur ya oyle pitir pitir dokuluyo bide omrumde bi ilk dudagim kurudu soyabiliyorum😂
Benimde dudak kuruluğu başladı hatta geçen gün uçuk bile çıktı hayatımda ilk kez 🙈 saç dipleri kuruluğu, benler 😅 maşallahım var

Boynumda değil ama ilk gebeligimde dogum sonrasi vucudumu taniyamadim. Gobek sag ve sol tarafindan gogus altina dogru ben dolmusum resmen. Hamileyken anlamamisim dogumdan sonra gordum hepsini.
Benim boyunda olduğu için çok net farkedebiliyorum, neyse ki çözümü varmış 😅 Doğumdan sonra yaktıracağım hepsini, şimdi çıkabildiği kadar çıksın 😅

12 haftaya kadar yani 3 aya kadar net kullaniosunuz çünkü folik asit bebeğin gelişimi için ilk 3 ay önemli yeni 1 tablet daha bitirdikten snra doktoruna tekrar danisabilirsin
Folik asitin fazlalığı idrar yoluyla atılabiliyormuş, bu sebeple 3. Ayın sonuna kadar kullanma süresi varmış. Bana da elinde kutu varsa devam et, 15. Haftaya girdiğinde bırakırsın dedi

Sağlıklı olsunlar gerisinin çözümü var doğum sonrası bir cila yıkama parlama yaptırırız 😅😅
Ben de öyle düşünürken, emzirme zamanları da dikkat edilmesi gerektiğini öğrenmiştim. Emzirme bitince şunu bunu yapacağım derken tekrar hamile kaldım😄 doğumdan sonra emzirme bitince benim de yapmak istediklerim var ahaha. Allah büyük

Ben de öyle düşünürken, emzirme zamanları da dikkat edilmesi gerektiğini öğrenmiştim. Emzirme bitince şunu bunu yapacağım derken tekrar hamile kaldım😄 doğumdan sonra emzirme bitince benim de yapmak istediklerim var ahaha. Allah büyük
Emzirme zamanları da mı dikkat ediyoruz bu durumlara 🙈 ben doğum sonrası bir kontrolden geçerim diye hayal ediyordum 😅😅

kızlarcım ya bisey sorcam hamileligin en basindan beri benim resmen tek belirtim aksam uykudan uyandiran lavabo istegiydi ve uyanip aman dur uyu simdi tutta nasil olsa bi daha gelcek diyip uyuyamiyodum 2 gundur uyaniyorum amaan diyip geri uyuyorum bide 4 kere bazen 5 kere giderdim 2 gundur 1 kere kalkiyorum boyle azalan oldu mu belirtiler azaliyoda amaaan vallahi benimkide delilik iste

kızlarcım ya bisey sorcam hamileligin en basindan beri benim resmen tek belirtim aksam uykudan uyandiran lavabo istegiydi ve uyanip aman dur uyu simdi tutta nasil olsa bi daha gelcek diyip uyuyamiyodum 2 gundur uyaniyorum amaan diyip geri uyuyorum bide 4 kere bazen 5 kere giderdim 2 gundur 1 kere kalkiyorum boyle azalan oldu mu belirtiler azaliyoda amaaan vallahi benimkide delilik iste
Belirtiler azalıyor canım, benim 11. Hafta dahil bulantı kusmam çok vardı, 13. Hafta içindeyim azaldı ama tam olarak geçti diyemem, bugün yine bulantı kusma ile uyandım. Çok sık tuvalete giderdim o durum azaldı, meme hassasiyeti azaldı ama bu sefer karında gerilme ve kaşınma başladı. Her dönemin belirtileri farklı sanırım ama genel olarak bebiş büyüdükçe birşeyler değişiyor.

Belirtiler azalıyor canım, benim 11. Hafta dahil bulantı kusmam çok vardı, 13. Hafta içindeyim azaldı ama tam olarak geçti diyemem, bugün yine bulantı kusma ile uyandım. Çok sık tuvalete giderdim o durum azaldı, meme hassasiyeti azaldı ama bu sefer karında gerilme ve kaşınma başladı. Her dönemin belirtileri farklı sanırım ama genel olarak bebiş büyüdükçe birşeyler değişiyor.
benim tek bu sik idrar ( bu arada gunduzlerim degismedi ) bide gogus hassasiyet baska hiiic belirtim olmadi bide ilk zamanlar bi kac gun aksamlari midem yandi ondada 1 yudum sut icerdim gecerdi hemen cabuk bitti ama yanma ayh imsallah bulanti baslamaz en korktugum sey bulanti cnku ben basladim mi bitiremiyorum cok enteresan bi sekilde 😂

Rahim yukarı çıktıkça baskı azalıyor ve tuvalet ihtiyacında azalıyor. Merak etme bir şey yoktur canım ☺️

benim tek bu sik idrar ( bu arada gunduzlerim degismedi ) bide gogus hassasiyet baska hiiic belirtim olmadi bide ilk zamanlar bi kac gun aksamlari midem yandi ondada 1 yudum sut icerdim gecerdi hemen cabuk bitti ama yanma ayh imsallah bulanti baslamaz en korktugum sey bulanti cnku ben basladim mi bitiremiyorum cok enteresan bi sekilde 😂
Süt içemiyorum midemde şişkinlik yapıyor sonrasında bulantı başlıyor, belli olmuyor bak 2 haftadır bulantım yok derken sabah yine maşallahı vardı ilaç aldım 😅😅 günden güne değişiyor belirtiler ben saldım artık 😅

Günaydın kızlar, bugün itibariyle 14. Haftaya girdim 2. Trimester başlamış oldu benim için. Genel bir durum değerlendirmesi yaparsam bulantım baya azaldı sabahları öğürme ve tavuk yersem kusma dışında baya baya iyiyim ama prilama devam ediyorum onsuz çok zor çünkü. Yüzümü sivilce bastı ergen gibi. Sık wc ye gitme olayım devam ediyor, göğsüm dokunursam sızlıyor, başlarda dokunmasam bile sızlıyordu o geçti. Bizim bebiş cinsiyeti henüz göstermiyor. 2 li tarama sonuçlarım kötü değil ama yaştan dolayı çok iyi de değil. Fetal dna yaptırdım eurofins firmasına onu bekliyoruz 14 günde çıkar dediler, bugün 10. Günü. Hepinizin yaşadığı tedirginliği yaşadım bende belirtiler birden gitti doktora koştum, çok kustum vitaminler gitti cocuk aç kaldı dedim ama şükür hepsi bi şekilde geçti. Hepimize çok güzel ve rahat bir hamilelik ve sağlıklı bebişler diliyorum.

Eklentiler

• Screenshot_20240131_091608.jpg
    Screenshot_20240131_091608.jpg
    74,5 KB · Görüntüleme: 27
yaa valla sıkıyorum sıkıyorum gitmiyoda allahtan yuzumde yok ama yuzumde asiri kuruyo elimi surdugum an yuzume kepek dokulur ya oyle pitir pitir dokuluyo bide omrumde bi ilk dudagim kurudu soyabiliyorum 😂
O dudak kuruluğu başa bela haftalardır dudağım hep kuru ve bir haftadır uçuk tarzı birşey çıktı iyilesemiyorda kuruluktan surmediğim dudak yağı kalmadı 😂 koca yara ile geziyorum neyse insanlara uçuk var opmiyim diyorum karlı oldu bu😂 üstelik bugün eşimin memleketine gidicez 1 hafta orda kalicaz o bir haftada gecmez inşallah 😂😂 insanlar hamilesin mikrop bulaşmasın öpme elimizi de demiyorlar sonra 🤦

X