2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Aynıyız sizinle benim de bugün tam 8 haftalık☺️ bulantılarım artarak ve bazen azalarak devam ediyor 🙃
Hafta sonu o kadar belirtim yoktu ki acaba bir şey mi oldu diye düşündüm sürekli 😂 bir de ikinci hamilelik ister istemez ilkiyle kıyaslama yapıyorum kendimi daha çok dinliyorum. İlkini unutmuşum resmen 🙈

Günaydın herkese ben 12. Haftaya yaklaşıyorum belirtilerim baya hafiflemiş durumda tabi bazen bu durum beni korkutsada sakinliğimi korumaya çalışıyorum. Hafif sabah bulantılarım var gün içinde tansiyon düşüklüğü yaşıyorum sürekli sallanıyorum. Onun dışında uyku halim devam ediyor ama enerjim daha iyi gibi.
Bende 11+5 ve hiçbir belirti kalmadı. Belirtilerin olduğu zamanları özlüyorum şuan 🙈

Hafta sonu o kadar belirtim yoktu ki acaba bir şey mi oldu diye düşündüm sürekli 😂 bir de ikinci hamilelik ister istemez ilkiyle kıyaslama yapıyorum kendimi daha çok dinliyorum. İlkini unutmuşum resmen 🙈
Benim ilk hamilelik ama belirtilerin hepsi bir anda gidince sürekli stres halindeyim 10 gün sonra randevum var nasıl zaman geçer bilmiyorum 🙄

Günaydın hanımlarrr belirtiler ne durumda??? Nasıl gidiyor hamilelik🌸
Gece yatağa yattıktan sonra minimum 3 kere tuvalete gidiyorum :)
Bulantılarım yemeklerden sonra devam. Ben günde 1 paket sigara içerdim 3-4 de Türk kahvesi şimdi sigara paketini görünce kahve kokusunu alınca öğürmeye başlıyorum gözümden yaş geliyor :) Bazen çok istediğim bir şeyi yerken 3 kaşıktan sonra iğreniyorum. Ama bugüne kadar sadece 1 kere istifra ettim.
Burnum tıkalı sürekli bir de böyle bir şikayetim var.
Bir de dün bir anda terlemeye başladım bu havada soğuk soğuk terliyorum ama su içinde kaldım sonra üşüdüm bir anda elim ayağım titredi.

Günaydın kızlar nasılsınız? Allah nasip ederse Eylül annesi olacağım. 6. Haftalarınızda kan geldimi hiç ? İlk defa akıntımla birlikte 1 damla gelmiş. Böyle devam eden çok olan kanama değil 1 damla. Cuma doktora gideceğim ama akşamda mı gitsem bilemedim. Yardımcı olurmusunuz🥹

Çok fazla ayakta kalınca baş dönmesi yaşıyorum , bel ağrısı, kasık ağrısı zor yemek ve iş yapıyorum onun dışında mide bulantım hiç olmadı zaten çok şükür 😍 10+4

Kizlar bugun hastabeye gttim bobrek sancilarm gide gide artmasina ragmrn hic yerinden oynamamamis tasim. Dusse simdiye duserdi .belden uyusturup stent takalim dedi doktor kadin dogmcum da en azindan 13. Haftaya kadr dayan diyor. Urolog da bobrek zarar gorecek daha fazla tas orda durursa dio. Gebeyken bobrek tasina ameliyatla mudahale eden var mi acaba

Kizlar bugun hastabeye gttim bobrek sancilarm gide gide artmasina ragmrn hic yerinden oynamamamis tasim. Dusse simdiye duserdi .belden uyusturup stent takalim dedi doktor kadin dogmcum da en azindan 13. Haftaya kadr dayan diyor. Urolog da bobrek zarar gorecek daha fazla tas orda durursa dio. Gebeyken bobrek tasina ameliyatla mudahale eden var mi acaba
Geçmiş olsun çok böbrek taşını çekmeyen bilmez. Çok zor bir illet. Hamamdan çıkmaz genelde böbrek taşı düşürenler ama hamilelikte o da sıkıntı. Böbrek sıkıntı görürse kaçak vs gibi ilerde daha çok zorluk yaşayabilirsin benim ailemde kalıtımsal böbrek taşı gerçekten zor Allah şifa versin.

Günaydın🌼 8+3 üm, iki gün belirtiler azalıyorsa 3. gün bastırıyor 😅 ama 6.haftadaki kadar yoğun değil bulantılarım en azından ilaç içme ihtiyacı duymuyorum. Beni en çok zorlayan şey hazımsızlık mide ve bağırsak gaz şikayetleri oldu onlar hala devam ediyor, ne yersem yiyim akşamları baya kötü oluyorum hazımsızlıktan 😞 inşallah yakın zamanda geçer diye ümit ediyorum bakalım

ayh cok coook gecmis olsun mudahileye gerek kalmadan dusurseydin ya uff tuh tuuh insallah bianda cat diye dusurursun 🙏

Çook üzüldüm kendiliğinden düşmemesine, ah annelik nasıl bir şey minicik evladına kıyamadığın için günlerdir ağrı acı çekiyorsun 😞 Allahım kolay kılsın inşallah senin ve bebeğin hakkında en hayırlı şekilde çözümlenip sağlığına kavuşmanı nasip etsin bir an önce

Geçmiş olsun çok böbrek taşını çekmeyen bilmez. Çok zor bir illet. Hamamdan çıkmaz genelde böbrek taşı düşürenler ama hamilelikte o da sıkıntı. Böbrek sıkıntı görürse kaçak vs gibi ilerde daha çok zorluk yaşayabilirsin benim ailemde kalıtımsal böbrek taşı gerçekten zor Allah şifa versin.
Tesekkur ederm cnm. Hamilelik olmasa ameliyatla alacaz cunku dusmez simdiye dusmediyse dedi doktor. Ama daha 3 ay once ölu dogun yaptm anestezi almaktan korkuyorm.

ayh cok coook gecmis olsun mudahileye gerek kalmadan dusurseydin ya uff tuh tuuh insallah bianda cat diye dusurursun 🙏
Yerinden hic kipirdamamis bu kadr sanciyla dusse duserdi almamiz lazm yoksa bobrek iflasina kadr goturuyor tas dedi. Ama enfeksiyon gecmisim var bebek kaybm. Vucudum enfeksiyona acik ameliyat enfeksiyon yapabilir . Kaldm ortada ya

Çook üzüldüm kendiliğinden düşmemesine, ah annelik nasıl bir şey minicik evladına kıyamadığın için günlerdir ağrı acı çekiyorsun 😞 Allahım kolay kılsın inşallah senin ve bebeğin hakkında en hayırlı şekilde çözümlenip sağlığına kavuşmanı nasip etsin bir an önce
Amin cnm. Duaya cokk ihtiyacim var. Napacagimi sasirmis durundayim

Medipol pendikte aytakın mahammadaliyeva doktora giden var mı acaba ? Muayene ve doğum ücretleri hakkında bilginiz varmi acaba

Selam kızlar👋 12.haftamda fetal dna testi yaptırmayı düşünüyorum. Doktorum o hafta bi kaç firma broşürü vereceğini söyledi. Bende şimdiden araştırma yapıyorum ücret bilgisini. 2 firmadan fiyat aldım. İstanbuldayım. Daha önce yaptıran veya benim gibi şuan araştıranlar var mı?

X