2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Kızlar benim tüp bebek. Sat 23 kasım. Aralık 19unda 280 hcg 21 inde 635 hcg ile öğrendik pozitifi. Geçen hafta 4+5te keseyi gördük 0,85x0.53cm olarak. Bu hafta 5+5te kalp atışı için çağırdı ama bebeği göremiyorum dedi 😔 kese büyümüş tekrar ediyorum kese büyümüş 2.5x0,9cm ama bebek görünmüyor haftaya gene gel moralini bozma geç gelişebiliyor ama boş kese de olabiliyor gene de bekleyeceğiz dedi. Çok moralim bozuldu. Böyle birşey yaşayan oldu mu😔 sonradan bebeği görür müyüz? Ya da boş gebelik olur mu? Tüpte embriyo koyuyorlar ya direkt boş olmaz givi geliyor mantıken ama dr boş da olabilir bekleyeceğiz endişe etme dedi ama insan duramıyor
Canım ben 5+3 te kalp atışı duydum ultrasonda 5+6 çıkmıştı. Zayıflıkla da alakalı biraz bu daha önce doktorum söylemişti. Ben çok net kalp atışını dinledim, doktor vajinal bakalım istersen daha net olur dedi ama gayet gümbür gümbürdü o yüzden istemedim vajinal baktırmak. Geç döllenme de olabilir bir sürü ihtimal var o yüzden sıkma canını bence. Bu hafta gittiğinde duyarsın inşallah 🙏🏻

Aranızda kilo almadan devam edenler nasıl besleniyorsunuz biraz bahsedermisiniz acaba? Benim üçüncü gebeliğim simdiden kilo almaya başladım önüne geçmek istiyorum iki cocuk var biri 3 yaşına girecek 3 ay sonra o hasta olur soğuk diye çıkıp yürüyüş bile yapamayıp eve kapanınca ye iç yat kilo olmaya başladı ya ben birazda takıntılıyım sanırım cok skntidayim yaa😕
Ben diyetisyenle ilerliyorum 68.85le hamile kaldım şu an 2 kilo vermişim. Verdiği listeye uyuyorum, kalori olarak düşük kalorili beslenmek lazım bol su ve salata tarzı şeylere ağırlık vermek lazım. 2 ara öğünüm var mesela ceviz meyve yoğurt gibi. Pilav makarna hiç yok. Ben de kilo almak istemiyorum ya inşallah böyle devam eder

Günaydın meraklı ve endişeli anneler😀bugun 6+0 olduk ama göğüs hassasiyeti dışında hicbir sey hissetmiyorum saglikli gebelikte bulanti yoğun olur diye biliyorum ama diger 2 kizimda öyle olmuştum henuz kalp atisini da duymadığım icin acaba sağlıksız mi diye endişeli ediyorum
Normal canım Bnce ileride bulantıların başlar biraz gec başlayabilir

Kızlar daha erken biliyorum ama bebeğinize bişeyler almaya başladınız mı 🥰 ben sürekli bebek mağazalarını geziyorum bişeyler almak istiyorum eşim erken diyor onu dinlemeyip başlasam mı 🙈

Bursadaki arkadaşlar kontroller için nereye gidiyorsunuz ben doruk hastanesine gidiyorum ama muayene ücretleri biraz pahalı geldi

Kızlar daha erken biliyorum ama bebeğinize bişeyler almaya başladınız mı 🥰 ben sürekli bebek mağazalarını geziyorum bişeyler almak istiyorum eşim erken diyor onu dinlemeyip başlasam mı 🙈
Ben baya bir şey aldım açıkçası :) biz yavaş yavaş alalım diyoruz çünkü her şey çok uçuk bir anda çok yüklenmeyelim diye bebek arabasını biraz daha sonra bakarız dedik

Benim eşimde aynı görüşte o nedenle minik birkaç zıbın hariç birşey almadım daha. Muhtemelen cinsiyetten sonra almaya başlayacağım 🙈

Ben 4-5 ayi bekleyecm cnm. Aci tecrubem oldu o yuzden bu sefer bekleyecem. Ama cok mutlu oluyor insan bir zibin bile alinca

Görüştüm bende kan sulandırıcyı bırakalım iğnelere devam edelim dedi 9 ay bu panikle nasıl baş edeceğim acaba 🤔
Havalar güzelleşsince, dışarıda vakit hızlı geçiyor, evde de film dizi izler kitap okur, uyurdum. Diğer türlü insan çok düşünüp araştırıyor.
Kızlar benim tüp bebek. Sat 23 kasım. Aralık 19unda 280 hcg 21 inde 635 hcg ile öğrendik pozitifi. Geçen hafta 4+5te keseyi gördük 0,85x0.53cm olarak. Bu hafta 5+5te kalp atışı için çağırdı ama bebeği göremiyorum dedi 😔 kese büyümüş tekrar ediyorum kese büyümüş 2.5x0,9cm ama bebek görünmüyor haftaya gene gel moralini bozma geç gelişebiliyor ama boş kese de olabiliyor gene de bekleyeceğiz dedi. Çok moralim bozuldu. Böyle birşey yaşayan oldu mu😔 sonradan bebeği görür müyüz? Ya da boş gebelik olur mu? Tüpte embriyo koyuyorlar ya direkt boş olmaz givi geliyor mantıken ama dr boş da olabilir bekleyeceğiz endişe etme dedi ama insan duramıyor
Bana da boş demişti başka Dr a daha iyi ultrason aleti olan Bi yere gittim gördüm, Çok erken. Haftaya göreceksin inşallah
İlk gebelikte bişe olursa korkusu ile 7.ayı bekledim. Şimdiki bebeme de onun eskilerini kullanacağım.

X