2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Kızlar bugün bebeğimi dr kontrolüne götürdüm 26 günlük olmasına rağmen sarılığı 5.3 çıktı doktor şimdiye kadar normal referans aralığıda olmalıydı yani 0-1 olmalıydı dedi. Uzamış sarılığı var ya anne sütü kaynaklı yada başka bir hastalığı habercisi olabilir haftaya tekrar gel kanlarına bakalım dedi canım sıkıldı açıkçası aranızda hala bebeğinde sarılık olan var mı
38 günlük olduk bizde de çok az sarılığı kaldı geçen hafta doktora gittik sarılığı atmaya başlamış korkma dedi

Kızlar bugün bebeğimi dr kontrolüne götürdüm 26 günlük olmasına rağmen sarılığı 5.3 çıktı doktor şimdiye kadar normal referans aralığıda olmalıydı yani 0-1 olmalıydı dedi. Uzamış sarılığı var ya anne sütü kaynaklı yada başka bir hastalığı habercisi olabilir haftaya tekrar gel kanlarına bakalım dedi canım sıkıldı açıkçası aranızda hala bebeğinde sarılık olan var mı
Yarın 28 günlük ve Dr randevumuz var. Sarılık için hiç götürmedim. İlk bebeğimde götürdüğümde 13 tü, Dr Emzirdikçe düşer endişe edilecek bir durum değil, eğer gözündeki beyaz kısım sarıya dönerse, emmez ve sürekli uyumak isterse o zaman getir tekrar bakarız demişti. Emiyordu, kilo alıyordu, hareketleri düzgündü tekrar bakmamışlardı. O yüzden bu defa gerek duymadım, yarın ilk kontrol e gidecek. 5 düşük bir değer ve gelişimi iyi ise bebek büyüdükçe atacaktır. Bol bol emzir geçecek inşallah

Yaa nerden nereye kızlar sanırım neredeyse hepimiz doğurduk artık😅 biz bugün 2.haftamızı doldurduk. Gaz sancılarıyla uğraşıyoruz malesef neredeyse başından beri. İki gündür de uykuya dalamıyor bebiş 5-6 saat uyanık kalıyor uyutuyoruz koyduğumuz gibi uyanıp ağlıyor işte bunlar sanırım hep gaz😔 memeyi de hala çözemedik artık güzel emiyor görünüyor ama ben hala 15 dk bir meme 15 dk bir meme gidiyordum sanırım o yanlışmış artık bir emzirmede bir meme şeklinde gitmem gerekiyormuş onu yapmaya başladım bugün yine daha az gaz olması için. Sıkıntı neredeyse sadece memede uyuması ve sonunda da doğru dürüst gaz çıkaramamam. Bir de bazen belki 40-50 dk emiyor üstüne hala 30 cc mamayı cup cup götürüyor. Asla doyup doymadığından emin olamıyorum zaten kilomuz da geriden geliyor takipliyiz bu konuda :KK43: of anlatınca ne çok şey varmış dedim. Sümüksü kaka falan da var alerjisi mi var bir şeye çözemedim doktor da onu söylemek için henüz erken diyor. Gaz için sub simplex damla verdi kıyamaya kıyamaya iki kere verdim ağlamaktan katılıyor diye. Düzenli kullanım gerekiyormuş galiba ama elim gitmiyor çok küçük diye
Bebelerin 15 günlük olunca bağırsak hareketleri değişiyor. O yüzden gazlı dönem başlıyor. Sancısını alıyorsa damlayı vermen ona da sana da iyi gelecektir. Bebekler doyunca ve uyuyunca büyür. Ver ki rahat uyusun :) memede önsüt su gibi oluyor, bebek onu içiyor sonra arkadaki yağlı süt geliyor, daha koyu oluyor. Asıl kilo aldıran yağlı süt. O yüzden önce Bi meme bitmeli sonra diğerine geçmeli :)

Yarın 28 günlük ve Dr randevumuz var. Sarılık için hiç götürmedim. İlk bebeğimde götürdüğümde 13 tü, Dr Emzirdikçe düşer endişe edilecek bir durum değil, eğer gözündeki beyaz kısım sarıya dönerse, emmez ve sürekli uyumak isterse o zaman getir tekrar bakarız demişti. Emiyordu, kilo alıyordu, hareketleri düzgündü tekrar bakmamışlardı. O yüzden bu defa gerek duymadım, yarın ilk kontrol e gidecek. 5 düşük bir değer ve gelişimi iyi ise bebek büyüdükçe atacaktır. Bol bol emzir geçecek inşallah
Gelişimi iyi çok şükür. Doktor şimdiye kadar bitmesi gerekirdi arkasında yatan duruma bakalım deyince endişe ettim teşekkür ederim 🌸

doğumdan bugüne kaç kilo verdiniz? ben takılı kaldım aynı kiloya gitmiyor :KK43:bugün 1.ay aşımızı olduk bebek 1 kilo almis normalde 500 700 gr alması gerekirmiş. dr mamayı kes dedi ama bazen hiç sütüm gelmiyor ağlıyor susmuyor mama verince susuyor.

doğumdan bugüne kaç kilo verdiniz? ben takılı kaldım aynı kiloya gitmiyor :KK43:bugün 1.ay aşımızı olduk bebek 1 kilo almis normalde 500 700 gr alması gerekirmiş. dr mamayı kes dedi ama bazen hiç sütüm gelmiyor ağlıyor susmuyor mama verince susuyor.
Her Dr faklı düşünüyor sanırım. Ya da mama ve süt için farklı bir ölçümleri vardır anlayamadım. Bugün 28 günlük kontrol e gittik. 1400 gr almış , gayet iyi dedi.

Her Dr faklı düşünüyor sanırım. Ya da mama ve süt için farklı bir ölçümleri vardır anlayamadım. Bugün 28 günlük kontrol e gittik. 1400 gr almış , gayet iyi dedi.
senin de fazla almış mama için birsey demedi mi? kullanıyordun sen de yanlış hatirlamiyorsam

Kızlar aranızda meme reddi yaşayan var mı? Sütüm yetmediği için mama vermek durumundayım. Bu yüzden meme reddi başladı çok üzülüyorum.

Kizlar yatmadan once banyo ve masaj yaptirinca bebekler gece guzel uyuyor tavsiye ederim,3 saat sonraya alarm kurmustum 4 saat uyumusuz ,ve ilk defa cocuk 20 dk adam gibi emdi normalde 10 dk emerdi ,3-4 saat bizde kesintisiz uyuyuncada gogusler doluyor gece ,hepinize yatmadan banyo masaj tavsiye ediyorum :) gece bi nrbze rahat uyumaniz icin

Merhabalar. Bizim de bugün 9.günümüz. Kilo kaybı yaşadığımız için doktor beslenmeye dikkat edelim dedi. 2 saate bir kaldırıp emzirmeye çalışıyorum ama uyanması da çok zor oluyor aktif olarak minimum 20 dk emzirmeye çalışıyorum ama o da çok zorlu geçiyor. Bu şekilde kilo kaybı olup sonra toparlayanlarınız olduysa neler yaptınız?

Kızlar selam 3 hafta önce doğum yaptım bende bebeğim 3800 doğdu sonra 3600 düştü dün 20.günüydü 4060 çıktı doktor yetersiz mamayı bırakma dedi bende bırakmaya çalışıyordum daha çok emiyordu ama sizin ilk ay kaç kg aldı acaba

X