2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Arkadaşlar bugün taburcu olacağız inşallah hastaneden fakat bebegimde inek sütü alerjisi var denildi 9 gündür diyet yapıyorum ama dün diyete uymama rağmen yine kanli gaita yapti gaita testi yaptılar temiz çıktı alerjiden dediler yani nerde yanlış yapıyorum bilmiyorum süt, peynir, yoğurt, kefir, krema, tereyağı herşeyi kestim 3 hafta sonra tekrar alerji bölümünden randevu al git dediler ben daha ne yapabilirim alerjik bebeği olan var mi aranızda beni yönlendirebilecek acaba ya bu durum beni çok zorluyor kısıtlıyor yeterince zaten daha ne yapmam gerekiyor yine kanlı gaita görmemem için hic bilemiyorum bu Benim 3. Bebeğim ama ilk defa böyle bisey başıma geliyor 🤔

Selam kızlar korse kullanmaya başladınız mı
Hangi korseyi kullanıyorsunuz ve gunde ne kadar takıyorsunuz
20 gun önce sezaryen dogum yaptım 4-5 aylık hamile gibi göbüş duruyor korseye başlamak istiyorum

Kızlar 23 günlük olduk bugün. Sol mememden süt 50/60 ml gelirken sağ memeden 10/15 anca geliyor. İlk haftalar az süt gelen meme mastit gibi olmuştı nasıl yapmak lazım sağıyorum emziriyorum bestlak kullanıyorum yine artmıyor

Arkadaşlar bugün taburcu olacağız inşallah hastaneden fakat bebegimde inek sütü alerjisi var denildi 9 gündür diyet yapıyorum ama dün diyete uymama rağmen yine kanli gaita yapti gaita testi yaptılar temiz çıktı alerjiden dediler yani nerde yanlış yapıyorum bilmiyorum süt, peynir, yoğurt, kefir, krema, tereyağı herşeyi kestim 3 hafta sonra tekrar alerji bölümünden randevu al git dediler ben daha ne yapabilirim alerjik bebeği olan var mi aranızda beni yönlendirebilecek acaba ya bu durum beni çok zorluyor kısıtlıyor yeterince zaten daha ne yapmam gerekiyor yine kanlı gaita görmemem için hic bilemiyorum bu Benim 3. Bebeğim ama ilk defa böyle bisey başıma geliyor 🤔
İlk kizimda vardi inek sütü alerjisi ,bagirsak tepkiliydi benim ,bi ara rejim yapim dedim ,doktor şehriye bile icinde yumurta oldugu icin yeme demisti ,hatta raporlu bi mamasi vardi neocate miydi neydi o iyi geliyodu ,kanli kaka yapmiyordu ama surekli aglayan huzursuz bir bebekte ,boyle bebeklerde ek gidaya erken geciyoruz demisti doktor ,ek gidaya gectikce azalmisti aglamalar tabi yogurt filan cok gec gecmistik

Kızlar 23 günlük olduk bugün. Sol mememden süt 50/60 ml gelirken sağ memeden 10/15 anca geliyor. İlk haftalar az süt gelen meme mastit gibi olmuştı nasıl yapmak lazım sağıyorum emziriyorum bestlak kullanıyorum yine artmıyor
Aynısı bende de var sağ da süt az ya benda bestlak kullanıyorum aynı ya sol da tek var süt oda sanki hemen bitiyor doyurmuyor o yüzden mama kullanıyorum bende ne yesem içsem aynı birde oğlum hiç uyumuyor sürekli mız mız

Selam kızlar korse kullanmaya başladınız mı
Hangi korseyi kullanıyorsunuz ve gunde ne kadar takıyorsunuz
20 gun önce sezaryen dogum yaptım 4-5 aylık hamile gibi göbüş duruyor korseye başlamak istiyorum
Ben kullanmadım dikişler çok ağrıyor ve daha konrtrole gitmedim şislikler olusmuş niye acaba normalmi

Kızlar günaydın oğlum hep sıcak ya ateş ölçeği ile ölçtüm 37.1 çıktı normal mi
Koltuk altı eski civalı olan göstergeli ölçer en doğrusunu söyler. Diğer türlü 1 2 derece farklı çıkabilir demişti Dr. 37. 5 üzerine çıkarsa hafif ateş diyebilirsin. Hava sıcak olduğu için 37.1 normal

İlk kizimda vardi inek sütü alerjisi ,bagirsak tepkiliydi benim ,bi ara rejim yapim dedim ,doktor şehriye bile icinde yumurta oldugu icin yeme demisti ,hatta raporlu bi mamasi vardi neocate miydi neydi o iyi geliyodu ,kanli kaka yapmiyordu ama surekli aglayan huzursuz bir bebekte ,boyle bebeklerde ek gidaya erken geciyoruz demisti doktor ,ek gidaya gectikce azalmisti aglamalar tabi yogurt filan cok gec gecmistik
Çok teşekkür ederim bilgi icin ne yiyip icecegimi şaşırdım bende ya

Benim de aynı sağ göğsüm sola göre daha büyük aslında ama süt çok az oluyor. Sol tarafta sağdaki göğsümün 3 katı kadar süt çıkıyor sağınca. Ve sanki igne batması gibi ağrılar oluyor. Gece çok sık sağamıyorum çok sertleşiyor, ağrıyor ve süt akıyor üstüme. Sert olunca cocuk da emmek istemiyor. Emzirmek ne kadar zormuş. Bu kadar zor olacağını tahmin etmemiştim hiç.

Yok hiçbişey almadı. İlk doğumda da almadı. Hatta ilk doğumda hastanede gece boyunca uyudu. Bu doğumda tecrübeliyim merak etme sen dedi. Yine uyudu😄 yine de ayağa kalkıp yürürken beni tutabilecek tek kişi diye eşime güvendim..1.5 yaşında kızım dahi hastanede bizimle kaldı, ona baktı. Birşey e ihtiyaç olunca dışarıdan alınacaklara koşturudu vs. Çiçeği ben istemem alma dedim, 2 ay sonrası için tatil planı yaptık. Hediye de istemedim doğum parası 50bindi ve bu sene borcumuz çok. O yüzden önemsemedim. İlk bebek de tüp bebekti. Onda da hediye istemedim çünkü tüp bebek masrafımız çoktu 😄 bence içinde kalmasın eşine sen söyle, gelirken çiçek alsın. Ya da eve sen söyle eşine hediye edersin. Onlar bizden daha çok lohusalık yaşıyor😄
Merhaba bısey sormak ıstıyorum dogum parası 50 bın nasıl oluyo ben çalısan anneyım dogum oncesı raporum sgk yansıdı 1 aylık maaşım yattı sımdı dogum sonrası rapor verıldı onun ucretınıde hesaplayıpmı 50 bın dedınız

Merhaba bısey sormak ıstıyorum dogum parası 50 bın nasıl oluyo ben çalısan anneyım dogum oncesı raporum sgk yansıdı 1 aylık maaşım yattı sımdı dogum sonrası rapor verıldı onun ucretınıde hesaplayıpmı 50 bın dedınız
Yanlış anlamışsınız. Doğum parası 50bin. Yani Dr hastane ücretine 50 bin ödedim

Koltuk altı eski civalı olan göstergeli ölçer en doğrusunu söyler. Diğer türlü 1 2 derece farklı çıkabilir demişti Dr. 37. 5 üzerine çıkarsa hafif ateş diyebilirsin. Hava sıcak olduğu için 37.1 normal
Şimdi tekrar ölçtüm 37.6 çıktı kaç olursa tehlikeli koltuk altından ölçtüm hava evet çok sıcak hep huysuz bebeğim acaba bir sıkıntısımi var kendini akşamları özelikle çok sıkıyor kıpkırmızı oluyor ya gaz çıkartıyorum gaz ilacida veriyorum zibinla yatırıyorum niye huysuz kendini sıkıyor anlamıyorum ya😔

Şimdi tekrar ölçtüm 37.6 çıktı kaç olursa tehlikeli koltuk altından ölçtüm hava evet çok sıcak hep huysuz bebeğim acaba bir sıkıntısımi var kendini akşamları özelikle çok sıkıyor kıpkırmızı oluyor ya gaz çıkartıyorum gaz ilacida veriyorum zibinla yatırıyorum niye huysuz kendini sıkıyor anlamıyorum ya😔
Takip edersin 38 üstüne çıkmaya başlıyorsa ya da 38.5 görünce Dr a götürmende fayda var. Ateş düşürücü şuruplar yenidoğan a verilmiyor diye hatırlıyorum. Kan alıp enfeksiyon var mı ya da başka bir durum var mı diye bakarlar.

Geceniz nasıl geçti, düştü mü ateşi. İnşallah düzelmiştir

X