2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Merhaba oğlum 22 günlük oldu uykuda sürekli ağlıyor deliksiz uyumuyor kıvranıyor gaz sancısı olabilir mi acaba uyanıkken öyle şiddetli bi ağrısı yok ama uykuda çok huzursuz

Merhaba oğlum 22 günlük oldu uykuda sürekli ağlıyor deliksiz uyumuyor kıvranıyor gaz sancısı olabilir mi acaba uyanıkken öyle şiddetli bi ağrısı yok ama uykuda çok huzursuz
meme emdikten hemen sonra gazını çıkarıyor musunuz ? bana dr gaz sancısı demişti bekletmeden gazını çıkarmak gerekiyormuş. uyanıkken gazı olsa da memede sakinleşiyodur belki ondan fark edilmiyor

meme emdikten hemen sonra gazını çıkarıyor musunuz ? bana dr gaz sancısı demişti bekletmeden gazını çıkarmak gerekiyormuş. uyanıkken gazı olsa da memede sakinleşiyodur belki ondan fark edilmiyor
Çıkarmaya çalışıyorum ama her zaman çıkaramıyor maalesef dünden beri daha çok gaz sancısı çekiyor damla kullanmak da istemiyorum masajla çıkartmaya çalışıyorum

Arkadaşlar bugun 20 günlük olduk biz de. Sorum şu, sütüm gayet yeterliydi birden azaldı dün başladı. Bugun hepten azaldı. Sebebini anlayamıyorum aynı sekılde sıvı tüketiyorum hoşaf içiyorum rezene içiyorum. Ne yapmam lazım bilemedim bide bebeğim memeye düşkün memede emerken uyuyor falan. Bu anlamda sütümün böyle azalması hiç iyi olmadı ne yapabılırım 😣

Arkadaşlar bugun 20 günlük olduk biz de. Sorum şu, sütüm gayet yeterliydi birden azaldı dün başladı. Bugun hepten azaldı. Sebebini anlayamıyorum aynı sekılde sıvı tüketiyorum hoşaf içiyorum rezene içiyorum. Ne yapmam lazım bilemedim bide bebeğim memeye düşkün memede emerken uyuyor falan. Bu anlamda sütümün böyle azalması hiç iyi olmadı ne yapabılırım 😣
Bestlak kullanın o arttıyor sütü

Neden bi anda azalmış olabilir? Strese sokan bi şey mi oldu? Mesela misafir mi geldi 🤪

Kızlar merhaba. Doğum yapalı 15 gün oldu. Sütüm sağdığımda tek göğüs 30 ml falan çıkıyor. Artış göstermiyor. Normal mi şu günler için anlayamıyorum. Sizde durumlar nasıl?

Sütünü sağ canım bebek emdikten sonra bi damla bile gelse sağ benimde öyle oldu bestlak daha icmiyordum hemen tekrardan başladım ve bebek emdikten sonra bi damla bile gelse sagdim 2 gunde düzeldi bazen tikanabiliyor yada bebek sütü asagi çekemedigi için inmiyor azalmaya basliyor

Kızlar bugün bebeğimi dr kontrolüne götürdüm 26 günlük olmasına rağmen sarılığı 5.3 çıktı doktor şimdiye kadar normal referans aralığıda olmalıydı yani 0-1 olmalıydı dedi. Uzamış sarılığı var ya anne sütü kaynaklı yada başka bir hastalığı habercisi olabilir haftaya tekrar gel kanlarına bakalım dedi canım sıkıldı açıkçası aranızda hala bebeğinde sarılık olan var mı

Yaa nerden nereye kızlar sanırım neredeyse hepimiz doğurduk artık😅 biz bugün 2.haftamızı doldurduk. Gaz sancılarıyla uğraşıyoruz malesef neredeyse başından beri. İki gündür de uykuya dalamıyor bebiş 5-6 saat uyanık kalıyor uyutuyoruz koyduğumuz gibi uyanıp ağlıyor işte bunlar sanırım hep gaz😔 memeyi de hala çözemedik artık güzel emiyor görünüyor ama ben hala 15 dk bir meme 15 dk bir meme gidiyordum sanırım o yanlışmış artık bir emzirmede bir meme şeklinde gitmem gerekiyormuş onu yapmaya başladım bugün yine daha az gaz olması için. Sıkıntı neredeyse sadece memede uyuması ve sonunda da doğru dürüst gaz çıkaramamam. Bir de bazen belki 40-50 dk emiyor üstüne hala 30 cc mamayı cup cup götürüyor. Asla doyup doymadığından emin olamıyorum zaten kilomuz da geriden geliyor takipliyiz bu konuda :KK43: of anlatınca ne çok şey varmış dedim. Sümüksü kaka falan da var alerjisi mi var bir şeye çözemedim doktor da onu söylemek için henüz erken diyor. Gaz için sub simplex damla verdi kıyamaya kıyamaya iki kere verdim ağlamaktan katılıyor diye. Düzenli kullanım gerekiyormuş galiba ama elim gitmiyor çok küçük diye

Kızlar 23 günlük olduk bugün. Sol mememden süt 50/60 ml gelirken sağ memeden 10/15 anca geliyor. İlk haftalar az süt gelen meme mastit gibi olmuştı nasıl yapmak lazım sağıyorum emziriyorum bestlak kullanıyorum yine artmıyor
benim de buaralar birinden 40-50 civarı diğerinden 30 40 fln geliyor. o kadar büyük fark olmuyor. kızlar salgın var yine dikkat önce eşim şimdi büyük oğlum ateşlendi 38.7 derece oldu gece. inşallah bebeğe geçmez daha çok küçük 1 aylık olduk

Merhabalar eylül annelerinden geliyorum ama son tarihim 2 eylül. 38+4 deyim bebeğim baş aşağı ama kanala girmedi hala bugunden sonra girenler oldu mu normal dogurabildiniz mi ? 🙏
Merhaba benım 5cnm acıklıgım vardı suyumu hastanede patlattılar bebegı o zmn kanala soktular 38+0

Kızlar bugün bebeğimi dr kontrolüne götürdüm 26 günlük olmasına rağmen sarılığı 5.3 çıktı doktor şimdiye kadar normal referans aralığıda olmalıydı yani 0-1 olmalıydı dedi. Uzamış sarılığı var ya anne sütü kaynaklı yada başka bir hastalığı habercisi olabilir haftaya tekrar gel kanlarına bakalım dedi canım sıkıldı açıkçası aranızda hala bebeğinde sarılık olan var mı
Bize doktor sarılık için 3 ay bile sürebilir dedi, sıkıntılı değer 24'tür ama nolur nolmaz 18'de tedavi edilir dedi. Bi de her türlü ışık iyi gelirmiş her gün dışarı çıkarmaya çalışıyoruz biz

X