2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Merhaba :) benimde kese göründü bugün ama kalp atışını duyamadık, 5 haftalıkmış minik :) 19 Aralık ta gidicem kalp atışı için
Hayırlısı olsun duydunuz mu
Hmm anladım canım bende daha keseyi görebildim ancak ilk gebeliğimde boş gebelik oldu bundada korkuyorum bide kesen kaç mm biliyormsn
Kesem 6+1 18mm idi
Canım 6+0 da kalp atışını gördük ama çok net duyamadık geç döllenme olmuş olabilir mi Dr un ne dedi bu konuda? Yolk göründüyse boş gebelik olma ihtimali yok diye biliyorum
Yolk var bebek görünmüyor daha dedi devletin acilindeki. Bi hafta önce kese 7mm di
Geçen 18 mm olmuş yolk kocaman olmuş görcez Salı günü
Benm ilk gebeligimde 6 haftalikti bebek yok demisti sonra 7. Haftaya kadr aglamistm falan gitik bebk de vardi kalp atisi da. Yani 8. Haftaya kadr gidim gidim gidio bazen. Sknti olsa doktor mutlaka soylerdi. Strese sokma kendini. Bir de ozele falan git onlar daha ilgileniyor
İçimi rahatlattınız 🥰 inşallah sağlıkla gelirler
Geç döllenme olmuştur belki endişelenme 14 cm di ☺️
14 santim mi milimetre mi
Valla hic bakmadim dur bakim yaziyor mu kagitta doktor da hersey yolunda deyince açıkçası hiç dikkat etmedim bu konuya ben simdi baktimda kese icin 12.9 cm bebek icin 10mm yazıyor canim
Kaçıncı günde bu boylar
Ben sadece kese gördüm bilgi alamadım. Randevum yarın. O zaman soracağım 5+6 da gitmiş olacağım
Ben gittim yolk gördüm 5+6da
Geç döllenme olmuş olabilir bence moralinizi bozup kendinizi boş yere üzmeyin aradan 1 hafta geçsin tekrar baktırırsınız
Döllenme tarihi belli ovülasyonla takip ettim adetten bir hafta önce öğrendim hamile olduğumu. Kese haftayla uyumlu da bilmiyorum Salı özele gideceğim

Kızlar 5+0 dayım bugün sabah daha yatakta öğürdüm, sonra ne bulantı ne kusma hiçbir şey. Sadece stresli anlarda bulanıyor midem garip bir şekilde önceden olmayan bir şey. Sanki bulantım artmayacak hep böyle kalır gibi hissediyorum ama bakalım
Senin erken başlamış benimde bugün 5+0,ama genelde 6.haftada başlayo

Merhaba benim kese yakınında kanama alanım vardı ama ben hiç kan görmedim. Geçtiğimiz Cuma günü vajinal ultrasondan bebeğe falan baktık 6. Haftamdayım ultrasondan sonra kanama başladı bende akıntıyla beraber kahverengi kırmızı akıntılar geliyor progestan hap ve iğneye başlattı azalmadı da 2 gündür çok korkuyorum bu neden oldu 😔

Merhaba benim kese yakınında kanama alanım vardı ama ben hiç kan görmedim. Geçtiğimiz Cuma günü vajinal ultrasondan bebeğe falan baktık 6. Haftamdayım ultrasondan sonra kanama başladı bende akıntıyla beraber kahverengi kırmızı akıntılar geliyor progestan hap ve iğneye başlattı azalmadı da 2 gündür çok korkuyorum bu neden oldu 😔
Vajinal ultrason sonrası benim de kanamam olmuştu. Vajina girişindeki küçük kılcal damarlar çatlayabiliyormuş rahimin gerilmesiyle. Ama ben kan sulandırıcı iğne ve ilaçta kullanıyorum doktorum onunlada ilgili olabilir dedi. Progestan durduracaktır merak etmeyin 🌸

Kesem 6+1 18mm idi

Yolk var bebek görünmüyor daha dedi devletin acilindeki. Bi hafta önce kese 7mm di

Kaçıncı günde bu boylar

Döllenme tarihi belli ovülasyonla takip ettim adetten bir hafta önce öğrendim hamile olduğumu. Kese haftayla uyumlu da bilmiyorum Salı özele gideceğim
Canım bebeği gördük, kalp atışını da duyduk fakat bebek rahim arkasında köşe bir yere yerleşmiş. Karından bakılınca boş kese gözüküyor o yüzden vajinal ultrason ile baktı ve o zaman görebildik bebeği

Arkadaşlar 6. Haftanın ortalarından bildiriyorum, inanılmaz bulantım var. Prillam kullanıyorum. Anca sabah akşam deli deli kusmayacak kadar fayda ediyor. Ama öğürmekten pek kurtulamadım. Sizler neler yapıyorsunuz bunu engellemek için.
Canım bende de öğürme var, bugün çok zorladı beni. Mide sıvısından kaynaklanıyormuş biraz, bana beyaz nohut veya leblebi tüketebilirsin dedi doktorum. Bazen sakız bile çiğniyorum 😅🙈 Soda içmeye başladım her gün 1 tane. Benim çözümlerim bunlar, geçirmiyor ama rahatlatıyor

Kızlar beyaz leblebi ben de çok seviyorum fakat kimseyi telaşlandırmak istemem ama içinde titanyum dioksit kullanıyorlar ve 2024 itibariyle gıda maddelerinde kullanılması yasaklanıyor bir çok ülkede de yasak mümkün Mertebe dikkat etmek diye düşünüyorum. Bildiğim bir şeyi sizle de paylaşmak istedim. Ben sarı tüketmeyi tercih ediyorum bu süreçte.

Benim de aynı oldu. Dün 8+4 ye sonlandırdı işte doktor. İnşallah seninkinin kalp atışı olur. Lütfen bana haber ver. Rabbim kaldıramayacağımız yük vermesin. Amin canım sağlıklı gebelikler sağlıklı bebekler nasip etsin bize
Canım dün gece kırmızı kan geldi iki üç defa.. doktorumu aradım düşük başlamış dedi ama kanama durdu.. kafam allak bullak sabah başka bir doktora gideceğim

Kesem 6+1 18mm idi

Kaçıncı günde bu boylar

Ben 4+5de keseyi gördüm doktorum minicik yolk da gördü 🥰 2 Ocak tekrar gideceğim

Kesem 6+1 18mm idi

Kaçıncı günde bu boylar

7+1de bu şekildeydi benim kesem şuan 8+0 oldu

Dinlenmelisin, progestan fitil işe yarıyor. Kese etrafındaki kanlar kahverengi olarak kendini dışarı atabilir merak etme, demişti benim dr. Kese büyüdükçe de kanama alanı azalır. Geçmiş olsun

Kızlar hiç su gibi sıvı gelen oldu mu bayağı benim iç çamaşırımdan çıkıp pijama ma geldi çok tedirgin oldum ya 8+5 günlük hamileyim

Canım dün gece kırmızı kan geldi iki üç defa.. doktorumu aradım düşük başlamış dedi ama kanama durdu.. kafam allak bullak sabah başka bir doktora gideceğim
Bekleme canım yarın muhakkak git başka bir doktora progestan filan kullanıyor musun?

Arkadslar lutfen cevaplar misnz vajinal kasinti yasayan var mi. Yani ilk haftalarda normal mi acaba.

Vajinal enfeksiyondu ama yogun dis agrilarm da vardi. Ama yogun kasntim kokulu bitmeyen akintilarm vardi. Gebelige bagliyorduk doktorm da pek onemsemedi sonra birde lekelenme baslayinca aylarca suren donulmez bir yola girdik.
Benimde iki gebeliğinde de vardı hemen hemen başından sonuna kadar fitil kullandım. Enfeksiyon çok riskli bir durum nasıl önemsemez ya. Gebelikten daha hassas oluyorsun. Benim 3. Gebelik şuan bundada olur mu bilmiyorum. Yine olursa gerekirse başka doktora git. İlaç versin kesinlikle. Rabbim bida evlat acısıyla sınamasın canım
Amin cnm. Bu sefer aylik kendm test isteyecem. Ilk gebeligimde de enfeksiyonm vardi ama bu sefer coktu. Vucudum cok acik enfeksiyona.sen takip ediyor muyfun. Benm crp bayagi yukselince mudahale ettiler de gec kalindi tani anca beni iyi ettiler
Crp ye ben dikkat etmedim ama kötü olunca akıntımdan hemen anlıyordum doktora söylüyordum hep enfeksiyon çıkıyordu devamlı fitil kullandık.

X