2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
merhaba kizlar emzirirken dogru pozisyonda mi emiyor yoksa sadece ucunu mu almiş oluyor bazen anlamiyorum,2 gunluguz henüz ,dun hic uyumadi sanirim yanlis emzirdigimden cocuga sut gitmedi,okadar video izledim egitime gittim ama bebegin agzi kucucuk o kahverengi yeri nasil alacak hepsini nasil verirsem daha iyi tutar zorlaniyorum :KK43: bende ac kalmasin diye sagip kasik biberonla takviye yapiyorum
Kahverengi kısmı alması için ilk gün ben destekledim alt çeneyi açıyordum memeye yaklaştırıp sonra hemen öğrendi memeye yaklaştırdığımda kocaman açıuor ağzını. Bu arada kaşık biberon ne kullanıyosun ben çok zorlanıyorum istemiyor hiç yarısı dökülüyor mamanın

Merhaba bugün ateşlenince acilde sezeryan yerimin şiştiğini ve enfeksiyon kaptığını öğrendim yarın kendi doktorumla görüşeceğim aranızda böyle bir şey yaşayan var mı nasıl bir tedavi uygulanacak çok tedirginim
Arkadaşımda olmuştu. Antibiyotik tedavisi gördü. Dikişler pansuman yapıldı
Bebekonun sagma makinasinin gücünü nasil buldunuz,onu takip iş yapabilmek cok güzel ama sanki sagim gücü lansinoha göre düşük
Ben çok rahat ediyorum. Emzirirken bir yandan çekiyorum. Pembede 3 ya da 4 ışıkta çalıştırıyorum

Merhaba kızlar. Bende 39+5 te dün kızımı dünyaya getirdim. Cuma sabaha karşı kanamam oldu. Doktorumu aradım hastaneye gittik. 3 cm açıklık varmış nst de de sancı çıkınca göndermek istemediler yatışım yapıldı. Öğlene kadar kendi sancılarımla sakince süreci götürdük. 6 cm olmuştu açıklık. Epidural takıldı. Sonrasında yine kendi sancılarımla 8 cm gördük. Suyumu kendileri parlattı suni sancı taktılar fakat açmaya pek fırsatları olmadı. 16.38 de kızım kucağımdaydı. Benimde ilk doğumumdu. Herkese güzel doğumlar diliyorum. Bebişlerinizi sağlıkla büyütün. Ancak bizimde bir problemimiz var. Sütüm gelmiyor. Ne olacak bilmiyorum. Umarım gelir.. Şu sıra maalesef mama vermek durumundayız. Bu sekilde mama veren varsa ilk günler ne kadar da bir ve kaç ml verdiler? Destek olursanız sevinirim 🙏
Merhaba öncelikle hayırlı olsun sağlıkla büyütün miniğinizi💕 ilk gğnler 2 saatte bir 30 cc mama vermek lazım hepsini bitirmeden uyuyakalıyorsa saat başı beslemekte fayda var sarılık olmaması için 🙏🏼

Anladım canım bende çıtçıtlı var kademeli oluyor hani ama rahat edemiyorum ondan cırtlı deniyim bu sefer bakalım beden konusunu nasıl yaptın onlarda beden oluyor mu
5 tane cırtlı kısmı var. Karnım küçüldükçe daha sıkı yapabiliyorum. Ev içinde ya da yatarken takıyorum. Dışarıda ben de rahat edemiyorum. Kenarlar sert olduğu için batıyor.

Umarım dediğin gibidir ya 😏 birde çok gazı var minnoşun emerken çok kıvranıyor bu sebeplede bazen emmeyi yarıda bırakıyor. Mamalar çok gaz yapıyor sanırım.
Bilmiyorum belki yapıyorsunuzdur karnına masaj falan bisiklet çevirme hareketi sonrası bacakları kaldırma bizim oğluşta baya işe yarıyor pırt yapıyor kolayca belki denemek isterseniz

Sağol canım benim de yarın 15 gün oluyor yavaş yavaş takmak istyorum bakalım medikalciye bi bakiim
5. Gün taktım ben. Başka canım takmaya, işe yarıyor. Giyilenden alsan daha rahat olur. Kalçayı bacağı da toplar. Ben sıcakta ter içinde rahat edemem diye almadım. Senin bulunduğun yer serinse giymeli de bakabilirsin. Medikalcide o da var

Benimde bugün kaşıntım başladı bilmiyorum normal mi. Umarım iyileşsin biran önce 🙏
Bendede var canım sanırım iyileşme sürecinde normal

Eklentiler

• Screenshot_2024-08-19-12-42-18-557_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg
    Screenshot_2024-08-19-12-42-18-557_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg
    77,6 KB · Görüntüleme: 24
Kızlar ben de bu kilolar kalacak galiba ya 70'le hamile kalmıştım 88 kilo oldum doğumdan çıkınca ilk bir hafta 78'i gördüm emziriyorum ve çok sık acıkıyorum bugün tartılıyım dedim 80 kiloyum doğum yapalı 25 gün oldu ne yapacağız ya nasıl gidecek bu kilolar gider mi acaba

Kızlar ben de bu kilolar kalacak galiba ya 70'le hamile kalmıştım 88 kilo oldum doğumdan çıkınca ilk bir hafta 78'i gördüm emziriyorum ve çok sık acıkıyorum bugün tartılıyım dedim 80 kiloyum doğum yapalı 25 gün oldu ne yapacağız ya nasıl gidecek bu kilolar gider mi acaba
ben de 55le fln hamile kaldım 70 kg gibi doğuma girdim 63teyim 2 hafta oldu. ne zaman düşecek diye bekliyorum çok az gitti bence. hala ödem de olabilir ameliyat kaynaklı. internette 6 ay içinde verilir doğum kiloları yazıyor

25 günlük olduk gazı olmaya başladı sanki kendi kullandığınız şeyler varmı sanki kaka yapacak karnı ağrıyor gibi zeytinyağı verdim valla daha iyi geldi bir çay kasigindan az doktor nurse surubunu verdi daha sıktı sanki cocugu ya sizlerde durrum nasil

25 günlük olduk gazı olmaya başladı sanki kendi kullandığınız şeyler varmı sanki kaka yapacak karnı ağrıyor gibi zeytinyağı verdim valla daha iyi geldi bir çay kasigindan az doktor nurse surubunu verdi daha sıktı sanki cocugu ya sizlerde durrum nasil
Yarın 15 günlük olacak. Bizim de gaz problemi başlıyor. Bugün nbl probiyotik başladım. İşe yarar umarım.

Kahverengi kısmı alması için ilk gün ben destekledim alt çeneyi açıyordum memeye yaklaştırıp sonra hemen öğrendi memeye yaklaştırdığımda kocaman açıuor ağzını. Bu arada kaşık biberon ne kullanıyosun ben çok zorlanıyorum istemiyor hiç yarısı dökülüyor mamanın
Yandan basmali benimki,e bebkten almiştim

Bilmiyorum belki yapıyorsunuzdur karnına masaj falan bisiklet çevirme hareketi sonrası bacakları kaldırma bizim oğluşta baya işe yarıyor pırt yapıyor kolayca belki denemek isterseniz
Yapıyorum canım her türlü yolu deniyorum ama özellikle akşamları huzursuz gazlı. Umarım çözebilirim🙏

X