2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Arkadaşlar benim sezeryan 8 ağustostu ama iki gündür hareketleri biraz azalmış ve gucsuzlesmisti. Bugün doktora söyledim nst'ye çağırdı. Nst iyi çıktı kalp atışları da iyiydi. Ama hareketleri çok azalmış diye yarına aldı ameliyat gününü. Yarın doğacak bizim kız. Geri sayım yapıyoruz.
Hareketleri azalması önemli. Zaten bir gün önce alacakmış. Daha iyi. Daha erken kavuşursunuz 🍀😅 sağlıkla gelsin minik
Kızlar merhaba. Benim de dün çatı muayenem oldu 38. Haftadayım. Bugün nişanım geldi. Acaba sancım başlar mı süreç nasıl ilerler çok merak ediyorum. Nişan geldikten sonra
Kesin 1 haftaya kadar doğum olur mu? Bilgisi olan var mı?
Benim nisan gelince hareketler de azalmaya başlayınca Dr um alalım dedi. Genelde 1 hafta içinde deniyor. Ama bir gün de olabilir belli olmaz artık beklemedesin😅 sağlıkla gelsin 🧿🩶

walla güzel olmuş çok hizli ilerlemiş açilma,ilk dogumumda 3 cm aciklik vardi benimde hastaneye gittigimde ama bi 12 saat sürmüştü ,ins bunda seninki gibi kisa surede olur:) 2.ci mi ilk mi senin
İlk doğumumda bende 3cm açıklıkla gitmiştim çok uzun süre beklemiştim. 2.bebek farklı oluyor galiba ama doktorum da çok iyiydi 4cm açıklıkla hemen suyumu patlattı çok sancim vardı dogumu hızlandırmış oldu

Hareketleri azalması önemli. Zaten bir gün önce alacakmış. Daha iyi. Daha erken kavuşursunuz 🍀😅 sağlıkla gelsin minik

Benim nisan gelince hareketler de azalmaya başlayınca Dr um alalım dedi. Genelde 1 hafta içinde deniyor. Ama bir gün de olabilir belli olmaz artık beklemedesin😅 sağlıkla gelsin 🧿🩶
Hadi bakalım beklemedeyiz artık. Teşekkür ederiz 😊

Kızlar ben çok geç girdim ameliyata 13 de doğdu bebiş ikimiz de iyiyiz 3650 gr miniğim biraz ağrılarım başladı daha ayağa kalkmadım bi de o var tabi Rabbim bekleyen herkese sağlıkla nasip etsin inşallah hepinizi öpüyoruz 💕💐

Allah'ım maşallah size 🧿🧿 Sağlıcakla büyüt yavrunu cnm

Kızlar bugün 37 hafta bitti hatta aşırı temizlik yaptım kasıklarım ağrıdı korktum🥹 burda NST dediğiniz testi yapmıyorlar ultrasonda sorun yoksa ama rahim açılmaya başlasa anlarım dimi yarın randevum var zaten

Tek tek yazamıyorum. Şükür doğum oldu, bişeyler içmeye başladım. Anestezi etkisi geçsin diye sade neskafe içiyorum. Ama etkisi geçmese daha mı iyi bilemedim. Meme ve mama beraber veriyorum. Bebek de ben de iyiyiz. 2 saat sonra yürümek için kaldıracaklar. Bu aşamayı da geçebilrsem sonrası hayat koşturması 😅 bekleyenlere önce sabır dilerim Son hayırla sağlıkla kavuşmanızı dilerim. Çok güzel bir duygu, şükürler olsun :)
Yaa hadi hayırlı olsun kuzum🧿

Selam kızlar bende bi ozet geciyim bayadir giremedim. ben 35+5 te dogum yaptim 12. Gun bugün bebis çok şükür gelişimini tamamlamış kuvoze girmedi doktor girer büyük ihtimalle demişti kismet çok şükür birlikte çıktık. sarilik vs De geçirdi sinirdaydi degeri yatış için ama kandan dolayı bizimkide bende götürmedim bidaha sürekli emzirdim hafifliyor artık şuan için hersey yolunda gibi normal doğum yaptım az Bi dikişle doğumumda iyiydi çok şükür 2. Olunca daha kolay oldu. Benim en büyük sorunum bebise ne giydirecegim şuan havalr çok sıcak ama bebisim erken doğduğu için cansız diye uzun kollu takılıyorum iyimi yapıyorum

Selam kızlar bende bi ozet geciyim bayadir giremedim. ben 35+5 te dogum yaptim 12. Gun bugün bebis çok şükür gelişimini tamamlamış kuvoze girmedi doktor girer büyük ihtimalle demişti kismet çok şükür birlikte çıktık. sarilik vs De geçirdi sinirdaydi degeri yatış için ama kandan dolayı bizimkide bende götürmedim bidaha sürekli emzirdim hafifliyor artık şuan için hersey yolunda gibi normal doğum yaptım az Bi dikişle doğumumda iyiydi çok şükür 2. Olunca daha kolay oldu. Benim en büyük sorunum bebise ne giydirecegim şuan havalr çok sıcak ama bebisim erken doğduğu için cansız diye uzun kollu takılıyorum iyimi yapıyorum
Siz kısa kollulara gectinizmi ne zamn gectiniz. 12 günlük şuan 2840 kilo doğdu kilosu da düşük olunca emin olamıyorum yarım kollu yada Atlet geçiş yapmaya çok arada kalıyorum Bi akıl verin bana

Merhaba arkadaşlar çok aktif katılamadım foruma.39.haftam dolu bugün. Normal doğum bekliyoruz ne bir sancı ne bişey yok ya. Ahududu yapragı cayı ananas tuketıyorum yüzüyorum aksamları yuruyorum yok. Boyle sancısız olan var mı bu haftalarında olup? Ne zaman dogacak bilmiyorum sanki içimde bomba var ne zaman patlayacak bilmiyorum cok gerginim :)
Hiç belirtim olmadan 39+1 sezeryan doğurdum. Sebebi bağırsaklarında çok kaka birikmesi hakikaten de doğduğu 2 gün aşırı mekonyum yaptı. Ama ablamın mesela hiç belirtisi yoktu 39+5 bir anda normal geldi

Doğumdan sonra 2 saatte bir ne kadar mama veriliyordu. Yahu lohusalığın dibini yaşamaya başladım 2.gün.. Süt geliyor, ilk sarı süt ama bebek doymaz diye mama veriyorum. 2.5 ml Şırınga ile 3 defa.. 7 8 ml. Çok az değil mi. Siz ne kadar veriyorsunuz.. Kaka çiş yapıyor doyuyor demekki. Ama asla uyumuyor

Doğumdan sonra 2 saatte bir ne kadar mama veriliyordu. Yahu lohusalığın dibini yaşamaya başladım 2.gün.. Süt geliyor, ilk sarı süt ama bebek doymaz diye mama veriyorum. 2.5 ml Şırınga ile 3 defa.. 7 8 ml. Çok az değil mi. Siz ne kadar veriyorsunuz.. Kaka çiş yapıyor doyuyor demekki. Ama asla uyumuyor
Canim ilk dogdugunda bebegin midesi çok küçük zaten ,bence doktora danisip ver ,sari süt çok yararli onuda mutlaka alsin

X