2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Siz kısa kollulara gectinizmi ne zamn gectiniz. 12 günlük şuan 2840 kilo doğdu kilosu da düşük olunca emin olamıyorum yarım kollu yada Atlet geçiş yapmaya çok arada kalıyorum Bi akıl verin bana
Canım benim kızım da erken doğdu şu anda 2780 kilosu, derece 26°’nin altında olduğunda altına bir şey giydiriyorum o da ince. Yoksa hep Zıbınla. Soğuk değil sıcak hasta eder diyorlar hep, isilik ya da pişik olsun hiç istemiyorum bence o da çok önemli

Ben de hiç öyle bir şey olmadı hatta hastanede bile olmadı ki eve gelince de olmadı canım bence bir test ver sen sağlık ocağına falan belki idrar yolu enfeksiyonu oldu
ya doktor sondadan sonra çok normal deyince ben de herhalde herkeste oluyor diye düşünmüştüm iyi ki sormuşum size 🥲 şu an hâlâ dikiş ağrım devam ediyor ama haftaya sağlık ocağına test vereyim ben

Merhaba güzel anneler. Eylül annelerinden geliyorum bir şey soracağım size. Reflü yatağı ve hastane çantasının içini nasıl temizlediniz.? Reflü yatağını çamaşır makinasına atsam olur mu? Valizin içini neyle sileyim?

Kızlar bebegi gece yanımda yatıyorum meme olmadan huzursuz oluyor hep temas istiyor korkuttular beni bogarsin cocugu falan diye ya
Canım benim oğlum da öyle hatta hastanede kaldığımda bigün çok ağladı yarım saatte bir emziriyodum ekstra mama da verdik belki durur diye ama durmadı en son ebe kundak yaptı yatakta yan çevirerek çocuğu göğsüme koydu o gün o şekilde uyuduk çocukta baya rahatladı ebe demek ki seni istiyo annesi böyle uyuyun dedi inan zaten en ufak hareketinde zaten hemen uyanıyodum şimdide evde ara ara yapıyorum öyle

Merhaba güzel anneler. Eylül annelerinden geliyorum bir şey soracağım size. Reflü yatağı ve hastane çantasının içini nasıl temizlediniz.? Reflü yatağını çamaşır makinasına atsam olur mu? Valizin içini neyle sileyim?
Ben juno almıştım kılıfı çıkıyor.Kılıfını yıkadım.Valizi de duşakabine koydum,sıvı deterjanla her yerini yıkadım.Balkonda kurudu canım havalar sıcak zaten

Kızlar doğuranların gözü aydın herkes iyi olsun mis gibi olsun 🧿 benim bugün 39 hafta kontrolümde nst ve çatı muayenesi tekrarlandı rahim ağzı yumuşamış ve 1 parmak açıklık var ama bu hala normal doğum için yeterli değil bakalım nasıl ilerleyecek dedi cumartesi tekrar gel bakalım 40 hafta dolmadan bebeği alalım diyor . Ahududu yaprağı çayı , hurma, merdiven , bağdaş kurup yere oturmak, kurbağa yürüyüşü bunlar dışında neler yapabilirim hızlandırmak için ? Sezaryen istemiyorum lütfen gelsin bebeğim diye dua ediyorum

Merhaba kızlar bende dün kontrole gittim 35+5 olduk. Doktor 19 ağustos gel tarih verelim dedi. Ama bebeğim daha 2380 kg çok az geldi bana. Normal mi acaba yaa

Doğum yapan arkadaşlar, bu Nişan nasıl birşey, idrar kaçırdım diye düşündüm baya ıslanmış ama jelimsi birşey de vardı, ağrım pek yok, makat geliş birde 37+5 teyim. Emin olamadım nişan mı değil mi

Doğum yapan arkadaşlar, bu Nişan nasıl birşey, idrar kaçırdım diye düşündüm baya ıslanmış ama jelimsi birşey de vardı, ağrım pek yok, makat geliş birde 37+5 teyim. Emin olamadım nişan mı değil mi
Jelimsi değil de tutkal gibi. İlk gebeliğimde beyazdı. İkinci gebeliğimde yine beyaz ama kanla karışık geldi

Bende bugün kontrole gittim,Nts de çocuğun hareketlerinde yavaşlama gördü.yatis istedi ara ara nts de bı kontrol edilsin diye. Bende hocam açim şuan ondanda olabilir mi dedim. Oda olabilir birde bebek stresede girmiş olabilir dedi . Ntslerde böyle aynı çıkarsa sezeryanada alabilirim ,suni sancida verebilirim çocuğun durumuna göre dedi. Dedim kızım rahatsız hocam dedim kalamam dedim.Bir kızim var geçen hafta 4 gün hastanede kalmak durumunda kaldık yarında kontrolü var.Kalmam dersen cuma günü tekrar gel bir bakalım nts ile birdaha ozaman dedi .Biraz tirsmaya başladım böyle olan var mı acaba burdada? 38 haftalık olduk.Sezeryan olmakta istemiyorum açıkçası.

Kızlar merhaba biraz moralim bozuk bebek bazen kakasını yaparken gün içinde gaz biriktiği için hırçınlaşıyor günde bir kere yapıyor bunu eşim de bugün üstüne mama verdim daha rahat yapar belki diye diye mama verince çocuğa ağırlık çöktü eşik acmis bak demek dedi ne alaka dedim gün icinde hic yapmıyor tamam hayatım sütün besliyor tamam diye bir cikis yapti kırıldım bende ananesi falan aç galiba bu cocuk diyor aglayinca hrmen dedim oyle seymi soylenir lohusa insana zaten yeni adapte oluyorum emzirmeye özeniyorum senin isine gelmedi bu laf alındigina göre dedi daha da üzüldüm tabi ki evladim ac mi diye düşünürüm..Bez sayısı iyi kilo almış günde 2 kere mama verdim sarılık geçene kadar diye o kadar sıktığımda fiskiyor süt .. çok yazdım ama kırıldım dert Yanayım dedim 😭

Kızlar merhaba biraz moralim bozuk bebek bazen kakasını yaparken gün içinde gaz biriktiği için hırçınlaşıyor günde bir kere yapıyor bunu eşim de bugün üstüne mama verdim daha rahat yapar belki diye diye mama verince çocuğa ağırlık çöktü eşik acmis bak demek dedi ne alaka dedim gün icinde hic yapmıyor tamam hayatım sütün besliyor tamam diye bir cikis yapti kırıldım bende ananesi falan aç galiba bu cocuk diyor aglayinca hrmen dedim oyle seymi soylenir lohusa insana zaten yeni adapte oluyorum emzirmeye özeniyorum senin isine gelmedi bu laf alındigina göre dedi daha da üzüldüm tabi ki evladim ac mi diye düşünürüm..Bez sayısı iyi kilo almış günde 2 kere mama verdim sarılık geçene kadar diye o kadar sıktığımda fiskiyor süt .. çok yazdım ama kırıldım dert Yanayım dedim 😭
İlk bebek sanırım. İlkte eşler pek anlamıyorlar süreci. Eşin senden daha lohusa gibi davranıyor. Duymazdan gelmeye çalışmak lazım. İlk gebeliğimde bana söylenenleri kafama çok takmıştım. Lohusalık kötü geçmişti. Bu 2. Lohusalığım hiç alttan almıyorum. Saydırıyorum. Afallıyorlar karşımda. Kendimi hiç üzmüyorum. Eşime de laf söylemiyorum yapacağımı yapıyorum. Birinci bana ders olmuştu bu da son lohusalık diye umrumda değiller😄

Canım benim kızım da erken doğdu şu anda 2780 kilosu, derece 26°’nin altında olduğunda altına bir şey giydiriyorum o da ince. Yoksa hep Zıbınla. Soğuk değil sıcak hasta eder diyorlar hep, isilik ya da pişik olsun hiç istemiyorum bence o da çok önemli
Bende cikardim canim yarım kollu zibin giydirdim baktım çocuğun nedeni çok sıcak dediğin gibi daralıyodur sıcakta hasta eder bende istemiyorum hiç bogaz kısmında az bisey isilik olmuş bugün banyo yaptırdım Bi saat bekledim cikardim sonra fazlalıkları artık bende sizin gibi giydiricem

X