2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Gümüş kapağı kullanma dedi dün doktor çıplak duruyorum dünden beri ama fayda etmiyor geç kaldım sanırım parçalandı sağ memenin başı
bilemiyorum burada yaşadığım ülke de de kullanıyorlar , tüm dünyada annelerin bir bildikleri vardır diye düşünüyorum ben.
[/QUOTE]
Çok ilginç ben bebek doğmadan bir hafta önce kullanmya başladım hiç bırakmadım 3-4 ay falan düzenli taktım asla yara olmadı hem süt fazla gelince orda birikiyor iyileşmesine fayda sağlıyor üstüme başıma bulaşmıyordu doktor neden önermedi anlamadım gerçekten 🤷🏼‍♀️

Benimkinin idrarında turuncu kalıntılar vardı yetersiz beslendiğinin göstergesiymiş hastanede demişlerdi. Doğduğu 3-4 gün sütün tam yetmediğini öyle anladım bir iki defa gece karnının resmen guruldadığını duydum iç çeke çeke ağlıyordu içgüdüsel zaten hemen anladım göğüslerim bomboştu dokunduğumda gidip mama aldık becerip veremedik çocuk sararmaya başladı yetersiz beslenmekten mesela sonraki günlerde sütüm çoğalmaya başladı idrar yapması normale döndü. Aç olsaydı bence anlarsın ya bizimkiler de bebeği kucakladığında emme refleksi yaptıkça bu çocuk aç diyip duruyor mesela. Bebek rahatlayıp gevşiyorsa memedeyken karnı doymuş sayılıyormuş onu söylemişlerdi.
Ama o emme refleksi yenidoğanlarda hep var. Ona bakarlarsa tüm çocuklar hep aç.

Merhaba kızlar nasip olursa muhtemelen benimde doğum ağustosta yapılacak. Bugün muayeneye gittim 34+3 olduk adet tarihine göre ama doktor 31 haftalık gibi duruyor dedi. Şu gelişim geriliği beslenmeyle alakalı olabilir mi. Doktora sormayı unuttum öyle deyince moralim çok bozuldu bsy konuşamadım bile
Beslenmeyle ilgili olabilir olmayabilir de. Nasıl besleniyorsunuz? Sabah öğle akşam neler yiyorsunuz? Takviye kullanıyor musunuz? Bende de 2 hafta gelişimi geriden geliyor.

Kizlar kontrolüm vardı bugün. 38+1iz. Hoca Bi muayene edelim istersen dedi ve 3 cm kadar açıklık olduğunu görünce başlatalım doğumu planlayarak dedi. Ev biraz hastaneye uzak trafik saatine fln gelirse sıkıntıya girmeyelim diye. Yarin suni sancı ile başlatacak insallah. Bugünkü muayenede de bilerek biraz zorladı sanırım belki sancılar başlar diye. Kanamam var hafif. Yarin aksama doğru başlatacak doğumu. Dua bekliyorum hepinizden.
Dualarım seninle su gibi geçsin doğumun inşallah yavruna sağlıcakla kavus😍acilman iyi baslamis sen bir şey hissetmedin mi

Beslenmeyle ilgili olabilir olmayabilir de. Nasıl besleniyorsunuz? Sabah öğle akşam neler yiyorsunuz? Takviye kullanıyor musunuz? Bende de 2 hafta gelişimi geriden geliyor.
Kahvaltıda standart peynir yumurta domates falan. Öğle vakti de ne olursa yerim. Kırmızı eti pek sevmem çok seyrek tüketiyorum tavuk eti yine öyle sadece dönerde yersem yerim. Sebze ağırlıklı oluyor akşam da öyle. Peki doktor size ne dedi neden geriden geliyormuş

Son düzenleme:
Gümüş kapağı kullanma dedi dün doktor çıplak duruyorum dünden beri ama fayda etmiyor geç kaldım sanırım parçalandı sağ memenin başı
bilemiyorum burada yaşadığım ülke de de kullanıyorlar , tüm dünyada annelerin bir bildikleri vardır diye düşünüyorum ben.
[/QUOTE]
Sıcak olduğu için dedi canım terlerim daha kötü olur diye

Erkek annelerinden tavsiye isteyen bir anniş vardı alıntılayamadım mesajı bulamadım minişin altını açtığında bir peçete veya pamuk koyarsan pipişe üstüne başına süprizler yaşamazsın canım 🤭 ben bir de 4 aylıkken sünnet ettirmiştim daha dönmeye başlayamadan fazla hareketlenmeden rahat oldu daha küçükken de yaptırabilirsin fakat ben ilk 3 ay biraz baş başa ten tene olmak istedim tamamen benim kendi düşüncem ama çokta büyümeden fazla haraketlenmeden yaptırmak rahat oluyor ☺️
Bendim o öneri isteyen canım teşekkür ederim😊her taraf öyle battı ki isyan modundaydım beceremiyorum diye🥹sünneti çok geciktirmek istemiyorum dediğin gibi daha kolay olur hareketlenmeden yapılması ama biraz daha alışalım birbirimize🥰

Bendim o öneri isteyen canım teşekkür ederim😊her taraf öyle battı ki isyan modundaydım beceremiyorum diye🥹sünneti çok geciktirmek istemiyorum dediğin gibi daha kolay olur hareketlenmeden yapılması ama biraz daha alışalım birbirimize🥰
Evet evet canım hem sen iyileş iyice hem bebişin de dünyaya adapte olsun en güzeli sanırım biz yakındık seninle ben sünneti op dr Mesut Kaçara yaptırmıştım instadan inceleyebilirsin hiç sorun yaşamadık şükür belki sana da fikir olur

Merhabalar arkadaşlar
Bebeğimin kalça deliginin hemen arkasında sırta doğru bir çöküntü var internetten baktım Sakral gamze spida bfida falan diyor var mı bilgisi olan😔

Dualarım seninle su gibi geçsin doğumun inşallah yavruna sağlıcakla kavus😍acilman iyi baslamis sen bir şey hissetmedin mi
Amin cok tesekkur ederim 🙏 Benim haftalardır kasilmalarim hafif hafif oluyordu bir de bebeğin başı baya aşağıdaydı. Tabi bu 3.bebek olunca erken başlıyor sancılar ve acilma. O kasilmalari hissettim ama çok zorlamiyordu onlar. İlk doğumda daha uzun sürer açılma bu 3.oldugu için biraz böyle. Hepimiz su gibi doğuralım insallah 🙏🙏

Çok ilginç ben bebek doğmadan bir hafta önce kullanmya başladım hiç bırakmadım 3-4 ay falan düzenli taktım asla yara olmadı hem süt fazla gelince orda birikiyor iyileşmesine fayda sağlıyor üstüme başıma bulaşmıyordu doktor neden önermedi anlamadım gerçekten 🤷🏼‍♀️
[/QUOTE]
Sıcakta terlersin meme o terle kalır hava almaz pişer dedi ki öyleydi muhtemelen şimdi daha iyiyim

Merhabalar arkadaşlar
Bebeğimin kalça deliginin hemen arkasında sırta doğru bir çöküntü var internetten baktım Sakral gamze spida bfida falan diyor var mı bilgisi olan😔
Benimkinde de var ama kontrolleri çok sık yapılıyor bişe demedi doktorlar normal olduğunu düşünüyorum ben

Çook şükür bin şükür bugün benim de kontrolüm vardı kızlar 37+0 bugün 3500 ölçtü doktor vee önünüzde ki hafta bugün 38+0 6 ağustosa gün verdi Allah nasip eder gününü bekler ise haftaya bugün kucağımda olacak minik prensim 🙏🏼 darısı güzel haber bekleyen kontrolü olan arkadaşlara inşallah 🙏🏼💕
Canım seninle hemen hemen aynı sayılırız 😊 bugun 37+3üm 3750 gram ölçtü. 6 ağustosa gün verdi 38+3e. Sağlıcakla alalım kuzularımızı kollarımıza

Evet evet canım hem sen iyileş iyice hem bebişin de dünyaya adapte olsun en güzeli sanırım biz yakındık seninle ben sünneti op dr Mesut Kaçara yaptırmıştım instadan inceleyebilirsin hiç sorun yaşamadık şükür belki sana da fikir olur
Tamam canım teşekkür ederim Bandırma'da değiliz ama oraya gidiyoruz zaten bir ihtiyacımız olduğunda😊

X