2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Çok ilginç ben bebek doğmadan bir hafta önce kullanmya başladım hiç bırakmadım 3-4 ay falan düzenli taktım asla yara olmadı hem süt fazla gelince orda birikiyor iyileşmesine fayda sağlıyor üstüme başıma bulaşmıyordu doktor neden önermedi anlamadım gerçekten 🤷🏼‍♀️
Sıcakta terlersin meme o terle kalır hava almaz pişer dedi ki öyleydi muhtemelen şimdi daha iyiyim
[/QUOTE]
Her beden kendine özgü tabi ama sadece memenin başına takılan gümüşün terlemeyle pek alakası olacağını sanmıyorum 😳
belki sende işe yaramadı🤷🏼‍♀️
göğüs yarası çok zor umarım seninde hemencecik adapte olur memişler ve emzirme keyifli bir hale gelir canım 🙏🏼💐💕

Merhabalar arkadaşlar
Bebeğimin kalça deliginin hemen arkasında sırta doğru bir çöküntü var internetten baktım Sakral gamze spida bfida falan diyor var mı bilgisi olan😔
Canım hemen kötü düşünme hatta önemli bir şey olsaydı mutlaka doktorların görür uyarırdı ben önemli bir şey olduğunu düşünmüyorum o kadar kontrolden geçiyor bebiş doğduğunda içini ferah tut lütfen hem ilk 3 aylık dönemdeydi sanırım kalça ultrasonu isteniyor kalça çıkığı için bakılıyor bebekte orda yine değerlendirilir hem için daha rahat eder 🙏🏼💐

Bugün perinatoloji randevum vardı pekte iyi geçmedi malesef normalde bir hafta gelişim geriliği varken 3 haftaya çıkmış kilosuda çok az şuan 35+4 2050 Gr doktor şuan alamayiz da dedi ama 3 günde bir nst haftada bir doppler istedi doğum için de 38 i bekleyelim dedi ama keşke 38 i gorebilsek ama zor da biraz 🥺🥺🥺

Bugün perinatoloji randevum vardı pekte iyi geçmedi malesef normalde bir hafta gelişim geriliği varken 3 haftaya çıkmış kilosuda çok az şuan 35+4 2050 Gr doktor şuan alamayiz da dedi ama 3 günde bir nst haftada bir doppler istedi doğum için de 38 i bekleyelim dedi ama keşke 38 i gorebilsek ama zor da biraz 🥺🥺🥺
Canım hemen umutsuz olma görebilirsin neden olmasın hiç ihtimal olmasaydı doktorun beklemezdi bence

Canım hemen umutsuz olma görebilirsin neden olmasın hiç ihtimal olmasaydı doktorun beklemezdi bence
İnşallah canım ya ani bebek ölümlerinden bile bahsetti bir kağıt verdiler hareketlerini sayacakmisim iki saat boyunca nst de ne hareket ne sancı cikmadi ama şimdide çok hareketli bendevanlamadim

Kızlar selam 37+5 te sezaryen doğum yaptım. Oğluşum 47 cm 2820 gram doğdu ama odaya geldikten 1 saat sonra solunumu hızlı olduğu için maalesef koynumdan alıp yenidoğan yoğunbakıma aldılar :KK43: çok üzüldüm inşallah hemen normale döner solunumu ve kavuşuruz :KK43: gözümün önünden gitmiyor minik kuşum bir de güleç doğdu ki teyzeleri hepimize doğar doğmaz güldü canım oğlum 🥹

Kızlar selam 37+5 te sezaryen doğum yaptım. Oğluşum 47 cm 2820 gram doğdu ama odaya geldikten 1 saat sonra solunumu hızlı olduğu için maalesef koynumdan alıp yenidoğan yoğunbakıma aldılar :KK43: çok üzüldüm inşallah hemen normale döner solunumu ve kavuşuruz :KK43: gözümün önünden gitmiyor minik kuşum bir de güleç doğdu ki teyzeleri hepimize doğar doğmaz güldü canım oğlum 🥹
İnşallah hemen yanına geri gelir canım. Merak etme toparlanıp gelecek fark edilmesi baştan iyi olmuş bir an önce kavuşmanızı dilerim

İnşallah canım ya ani bebek ölümlerinden bile bahsetti bir kağıt verdiler hareketlerini sayacakmisim iki saat boyunca nst de ne hareket ne sancı cikmadi ama şimdide çok hareketli bendevanlamadim
kafayı yemiş heralde doktor ne gerek var böyle moral bozmaya haftan gayet iyi 🙏🏻 sen içini ferah tut

Canım merak etme hemen gelir yanına hiç üzülme🥰 kolay düzene girecek bir şey o. Hem en sağlıklı haliyle gelecek yeter ki sabırlı olalım🙏🏻

Canım merak etme hemen gelir yanına hiç üzülme🥰 kolay düzene girecek bir şey o. Hem en sağlıklı haliyle gelecek yeter ki sabırlı olalım🙏🏻
Ben de inşallah biraz toparlamış olurum umarım şuanda çok ağrım. 3 buçukta doğum yapmama rağmen ayaklarım saat 10 da bile tamamen açılmamıştı :KK43:

Canım hemencecik düzelip yanına gelsin oğluşun çok şükür sağlıkla doğurdun o da hemen iyi olacaktır ben eminim🙏🏻 içini ferah tut dualarımız hepimizle 🙏🏻🙏🏻🙏🏻 ya tahmin bile edemiyorum zaten ilk gördüğün anı bak gözlerim doldu çok duygusalım nasıl bir sevgi bu evlat sevgisi kim bilir🥹

Canım hemencecik düzelip yanına gelsin oğluşun çok şükür sağlıkla doğurdun o da hemen iyi olacaktır ben eminim🙏🏻 içini ferah tut dualarımız hepimizle 🙏🏻🙏🏻🙏🏻 ya tahmin bile edemiyorum zaten ilk gördüğün anı bak gözlerim doldu çok duygusalım nasıl bir sevgi bu evlat sevgisi kim bilir🥹
O kadar güzeller bir duygu ki allah herkese sağlıkla nasip etsin inşallah. İlk gördüğüm an rüyadayım zannettim öyle güzeldi ki

kızlar zihnim çok bulanık bu aralar :KK43: ben son adeti yanlış hatırlamışım nereden çıktı neden öyle hatırladım sonradan bilmiyorum ama doğrusu 8 kasımmış içime kurt düşüp tüp bebek merkezini arayınca teyit aldım. tüp bebek olunca bu işler çok karıştı benim kafamda ya. doğum tarihimi 1 ağustostan 5 ağustosa çekti doğum yapacağım dr öyle olunca. ultrasona göre aslında ilerde ama risk almayalım beklesin dedi. doğum tarihim değişince nasıl yanlış tarih söylerim diye kendime kızdım, yolları karıştırdım, kaza olmuş yolda uzun süre takılı kaldım. ben hastanedeyken annem oğluma akşam yemeğini yemeden abur cubur vermiş diye ona patladım, daha önce de söylemiştim çok net çizdiğim kuraldı.Hatasını da kabul etmiyor ne olacak diyor, çocuk da baya gerildi çok kötüydü bugün:KK43: elimde değil sinirlerime hakim olamıyorum keşke bebeğe zararı olmasa bir süre antidepresan kullanabilsem sakin kalmak istiyorum

Kızlar bebeğimin suyunda azalma var internetten baktım çok nedenler sebepler var okunca korktum ya bebeğime bir şey olursa su çok içiyorum artık kusucam aç karınla bile içiyorum dünden beri aklımda Perşembe günü kontrol içim içimi yiyor ya

Maşallah canım benim gözün aydın inşallah bebişin de hemen toparlayıp yanına gelecektir annesiiii merak etme sen 🥰

Canım grupta biçok bebişte 2-3 hafta gelişim geriliği oldu Allahın izniyle hepsi sağlıklı bir şekilde dünyaya geliyorlar içini ferah tut sen de inşallah annesii seninki de sağlıkla gelicek inşallah

Benim de karın ağrım ve mide bulantım olunca acile gittim,nst bağladılar ilk kez nst oldu. idrar yolu enfeksiyonu çıktı bol suya devam üstteki mavi olan 170 e kadar çıkıyo normal mi bu acaba

Eklentiler

• C5C98ECF-2636-4A50-ACB2-4AA36B1277BC.jpeg
    C5C98ECF-2636-4A50-ACB2-4AA36B1277BC.jpeg
    71,5 KB · Görüntüleme: 41
Gidebiliyorsan başka doktora da git canım saçmalamış cidden ölüm vs demiş.Senin başka çocuk da vardı sanki onların da kilosu böyle değil miydi?Genetik bence.Benim de bebeğin kafası büyük ama benim de doğduğumda büyükmüş.Üzülme bi bakarsın bir haftada kilosu artmış sağı solu belli olmaz

X