2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
.
Canım maşallah🧿🧿🧿 kilosu çok güzel boyu da🧿🙏🏻 hayırlsııyla al kucağına sağlıkla🙏🏻 ben de merak ediyorm son haftalarda ne kadar kg alıcak diye 35.haftada ne kadardı senin bebiş ?
Teşekkür ederim amin. Hepimiz sağlıkla kavuşalım inşallah 34. Haftada 2450 gr 47 cm

Merhaba canım, bu gruptan değilim ama doğum anlarını okuyup kendimi hazırlıyorum. Benim yolum daha uzun💖🌸 bende hamileyim ve grip oldum malum hap kullanamıyoruz. Şuan çok iyiyim sana küçük bir tarif vereyim yarım saatte rahatlıyorsun. Ilık suya limon bal toz tarçın sirke göz kararı ekle karıştır iç çok çok iyi geliyor bogaz ağrım burun akıntım uçtu gitti. Günde 2 kere içtim ben. Bol bol su da içmeyi ihmal etme😘

Teşekkür ederim cnm paylaşım için sanada çok geçmiş olsun ♥️ sağ salim bebeğini kucağına al inşallah 🙏🏻

Benim de öyle. Bazen gününü beklemicek geliyor mu acaba diye ağrıdan korkuyorum. Bugün kontrolde Dr uma sordum. Ultrason a geç bakalım dedi. Normal, herşey yolunda, toparlanır, iter, ağrıtır, nst de sıkıntı yok artık doğumda görüşelim dedi. 37Haftalık. 3250gr 51cm. Haftaya perşembe doğum olacak inşallah.
Maşallah 🥰

Canım gözün aydın Allah analı babalı büyütsün inşallah 😍 benimde sütüm yetmiyordu bebeğim de minik doğdu meme ucumu iyi kavrayamadığı içinde silikon uçla vermeye çalıştım gücü yetmedi tabiki biraz mama takviseyi yaptım kaşık biberonuyla daha sonra bol bol göğsümü pompayla uyardım bol su ve yeşillik tükettim , vakit buldukça sıcak suda göğüslerimi tarakla masaj yaptım yukardan aşağıya doğru devamlı emzirmeye çalıştım pes etmeden şimdi çok şükür yiyiz bol bol uyarmak gerekiyor göğüsleri
Sanırım mastit oldum :KK43:

arkadaşlar iyi dilekleriniz için cok teşekkür ederim. Herkesi tek tek yazamadım. Çok güzel bir duygu Allah isteyen herkese nasip etsin insallah. Ama ben çok zorlanıyorum suan dikişlerim inanılmaz açıyor. Ve sütüm birikti göğüslerim taş gibi oldu daha 3. Gün bugün. Napicam bilemiyorum. Sağım yapmaya bugün başladım. Gece de sıtma tuttu evdeki ilk gecem böyle geçiyor maalesef. Emzirmenin zor olduğunu bilmiyordum.

QUOTE="Babyyoda, post: 77805316, member: 647593"]
arkadaşlar iyi dilekleriniz için cok teşekkür ederim. Herkesi tek tek yazamadım. Çok güzel bir duygu Allah isteyen herkese nasip etsin insallah. Ama ben çok zorlanıyorum suan dikişlerim inanılmaz açıyor. Ve sütüm birikti göğüslerim taş gibi oldu daha 3. Gün bugün. Napicam bilemiyorum. Sağım yapmaya bugün başladım. Gece de sıtma tuttu evdeki ilk gecem böyle geçiyor maalesef. Emzirmenin zor olduğunu bilmiyordum.
[/QUOTE]
Dikişlerin bir kaç gün acıyor canım parol iç ağrın oldukça günde üç tane içebilirsin demişti bana doktorum, mastit biraz zor ben de oldum ve sağım yapmaktan meme ucum yara oldu bunun çaresi ne ben de bilmiyorum 😞 sıcak suyla masaj falan iyi geliyor diyorlar bir dene istersen ama kötüysen doktora git bence, hastanede hiç sağım yapmadın mı o rahatlatırdı aslında B Babyyoda

Günaydın kızlar sezeryan doğum yaptım 6 gün oldu geceleri uyurken horladığımı fark ettim Eşim bile fark edip uyandırdı önceden hiç horlamazdım başına gelen var mı yorgunluktan mı acaba

Merhaba kızlar nasip olursa muhtemelen benimde doğum ağustosta yapılacak. Bugün muayeneye gittim 34+3 olduk adet tarihine göre ama doktor 31 haftalık gibi duruyor dedi. Şu gelişim geriliği beslenmeyle alakalı olabilir mi. Doktora sormayı unuttum öyle deyince moralim çok bozuldu bsy konuşamadım bile
Kızlar tecrübesi ya da bilgisi olan yazabilir mi

Kızlar tecrübesi ya da bilgisi olan yazabilir mi
Beslenme ile çok alakalı değil. Yani birebir etkilemiyor. Mesela kimine kaşar yiyince yarıyor kimine muz yiyince yarıyor. Kimine de hiç biri etki etmiyor. Ben 3 hafta kadar düzgün beslenemedim. İshal oldum. Üstüne enfeksiyon oldum. Kahvaltı öğle yemeği yok. Vitamin almadım. Sabah akşam serumla ayakta kaldım. Korkarak Dr a gittim. Beslenemedim bebek iyi mi diye sordum . Ama bebek 1 hafta önde gitmiş. Dr demekki beslenme ile çok da ilgili değilmiş demişti.

Beslenme ile çok alakalı değil. Yani birebir etkilemiyor. Mesela kimine kaşar yiyince yarıyor kimine muz yiyince yarıyor. Kimine de hiç biri etki etmiyor. Ben 3 hafta kadar düzgün beslenemedim. İshal oldum. Üstüne enfeksiyon oldum. Kahvaltı öğle yemeği yok. Vitamin almadım. Sabah akşam serumla ayakta kaldım. Korkarak Dr a gittim. Beslenemedim bebek iyi mi diye sordum . Ama bebek 1 hafta önde gitmiş. Dr demekki beslenme ile çok da ilgili değilmiş demişti.
Peki çok teşekkür ederim 🌸 bende çok iştahlı biri dğlm kendime yüklenmiştim yemediğim için böyle diye. Doktora da söyledim hamile kaldığım aydan bu yanadır hep 2 hafta geriden geliyor dedim. O zaman doktor geç döllenmeden de bahsetmişti dedim. İlk haftalardaki ultrason fotolarını istedi benden. Taşındık biz neredeler onlar hiç bilmiyorum

X