2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Canım benimki de minicik bir bebek 2260 doğdu, 2030 a indi. Prematüre kıyafet için benim vaktim yoktu ama senin varsa al bi kaç parça çünkü yenidoğan hiç olmadı benim kızıma hep büyük geldi, bez oluyor katlıyorsun falan, sütüm üçüncü gün geldi, şu an kilo aldırma sorunumuz olmasa doyurur bile belki. Kısacası canını sıkma ben de ilk verdiklerinde çok ağladım küçük diye ama canları sağolsun

canm geçmiş olsun sebebi neymiş bir sorun olur muymuş? hayırlısı ile saglikla gelsin

Çok güzel yazmışsın canım dediğin gibi Allahın izniyle her şey güzel olacak, Rabbim sağlıcakla kavuşmanızı nasip etsin çok az kalmış

Her doktor aynı değil işte, ben hiç rahat değildim hamilelik sürecinde, farklı farklı şeyler söylediler ama çok şükür sağlıkla kucağıma aldım bebişi. İçini ferah tut canım

Doğuran annişler, gerçekten düşününce bebekli bir hayatı tam olarak hayal edemiyorum. Nasıl bir hayat tam olarak neler bekliyor bizi hadi hem siz içinizi dökün hem bize de hazırlık olsun
Ben de asiri merak ediyorum bunu o kadar mi degisicek her sey yani o tekmeleyen ayaklarını ısırmak için gün sayıyorum ahaha orasi kesin

Canım 37+2' de doğum yaptım, 3 hafta gerilik vardı bebeğimde. 2250 gram doğdu, 2065 gram ile hastaneden çıktık. Minyatür bir oğlum var ama çok şükür sağlıklı ve önemli olan bu 10 gün oldu bile, ele avuca gelmeye başladı. Molfix 0 beden bebek bezi almıştım, 1 yenidoğan beze geçtik. Kıyafetler biraz büyük geliyor, ebebekte yenidoğan çıtçıtlı bodyler var veya prematüre bebek takımı var. Onlardan 1-2 tane bulunsun elinde. Sütüm geldi benim ama yok gibi, damla damla geliyor ve yetmediği için mama takviyesi yapıyorum. Sarılık oldu bebiş, 2 gece yattık hastanede ve o bile geçti gitti. Önemli olan sakinlikle bebişe odaklanmak, gerisi boş İçini ferah tut, güzel düşün güzel olsun. Bebişler gerçekten çok güçlüler, korkma sakın. Sağlıkla gelsin inşallah

Doğuran annişler, gerçekten düşününce bebekli bir hayatı tam olarak hayal edemiyorum. Nasıl bir hayat tam olarak neler bekliyor bizi hadi hem siz içinizi dökün hem bize de hazırlık olsun
Eşimle eskiden çok tartışıyormuşum onu farkettim mesela Şu an tüm hayatımız bebek oldu. Acıktı, uyandı, ağladı derken gün bitiyor. Hadi uyusun da kahvaltı yapalım, kahve içelim moduna geçtik 10 günlük oldu bugün, gece uyumamalar başladı mesela ufaktan. Gün geçtikçe yeni huylar yükleniyor İnsan kendine zor vakit ayırıyor, en azından şu an bu durumdayım

Tecrübeli anneler gaz için en iyi biberon hangisini öneriyorsunuz
Ben Dr.brown's aldım dar ağızlı olanından, sütüm gelmezse biberonla mama veririm diye hem gazı önlüyormuş hemde çok yavaş aktığı için meme reddi yaşama ihtimali daha azmış. Deneyip göreceğiz bakalım

39+3üm hala tık yok bende dün karnım ağrıdı baya ama başka bir şey olmayınca da doktora gitmedim. Bebek hareketli bugün de o yüzden daha kanala girmedi diye düşünüyorum.
5 ağustosa kadar bekleyecekmişiz gelişini.

Bu arada ben salak gibi grip oldum. Burnum akıyor boğazım acıyor. Parol falan içiyorum az ıhlamur meyve ile iyileşmeye çalışıyorum. İnşallah ben iyileşinceye gelir bebek. Bebekle nasıl ilgileneceğim diye düşünüyorum

Hareket âzalinca kanala mi girmiş oluyorbenim hala çok hareketli de

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…