2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Devlette sezeryan doğum yapmış olan arkadaşlar, öneriniz var mı? Yanına mutlaka şunu al, şuna ihtiyacın olur gibi önerisi olan var mı?

Hayırlı olsun sağlıkla büyüsün 😍🧿 spinalden sonra baş ağrınız oldu mu? Beni en düşündüren şeylerden biri 🤔
Ameliyat esnasında başımı biraz yukselttiler ve çok hareket ettirmedim sadece bebek çıkınca bebeğe baktım sonrasında ise başımı yüksekte tutup çok fazla su tükettim 2 kere de kahve içtim Hiç baş ağrısı yaşamadım şimdilik İnşallah olmaz

Günaydın kızlar💕 bildiğiniz kapı süsü takı yastığı yapan güvenilir sayfa var mı? Ben iki hafta önce biriyle anlaştım şimdi cevap vermiyorlar ya. Acil başka birinden yaptırmam lazım yetişsin diye
Kapı süsünü burdan yaptırdım iki güne geldi canım bakabilirsin

Eklentiler

• 1000046159.jpg
    1000046159.jpg
    87,3 KB · Görüntüleme: 58
Devlette sezeryan doğum yapmış olan arkadaşlar, öneriniz var mı? Yanına mutlaka şunu al, şuna ihtiyacın olur gibi önerisi olan var mı?
Benim temiz nevresime ihtiyacım olmuştu yedek bir tane de yastığa nedense hastane nevresimine karşı bir hassasiyetim var. Bir de emzirme yastığı da götürmüştüm sezeryan olduğu için çok rahatlatmıştı bebeği alma açısından.

Benim temiz nevresime ihtiyacım olmuştu yedek bir tane de yastığa nedense hastane nevresimine karşı bir hassasiyetim var. Bir de emzirme yastığı da götürmüştüm sezeryan olduğu için çok rahatlatmıştı bebeği alma açısından.
Ben özelde olucam ama sanırım çarşaf ve yastık kılıfı götürcem.Otellerde de bana hijyenik gelmiyor mesela 😒

Bende götürsem mi acaba emzirme yastığı ya işime yarar mı ki

Yaaa ben de kelebek şeklinde olan hazır kulndaklardan aldım bakalım kullanabilecek miyim çok merak ediyorum. Doğuma 2 gün kaldı hayırlısıyla cumartesi olacak ama benim anksiyete tavan. Ayaklarım kaşınmaya başladı sanki böyle az ödem de var daha yeni baktırdım testlere vs bise yok ama içim içimi yiyor stresten de olabilir tabi hepsi 9 ay geçti şu 2 gün nasıl geçecek bilmiyorum.
Benim bebiş küçük geldi o kundaga 😅 kenarda bekliyor şimdilik😂 kız hiç stres yapma 9 aydır buluşmayı beklediğin biriyle buluşacaksin mutlulukların en güzeli o ❤️ şu 2 günde bol bol dinlen uyu hatta ( sonra hasret kalacaksın bir süre 😅) kendini şımart kısaca kendine zaman ayır 😍 ruhunu dinlemek seni sakinleştirir. Sağlıkla gelsin inşallah minik ❤️

Selam herkese , biz sonunda hastaneden beraber çıkıyoruz bugün . Kızım iyi , emmeye başladı , silikon göğüs ucuyla ama olsun buna da şükür . 2630 doğdu 2500 hastaneden çıkıyoruz . Sarılık sınırda o yüzden bol bol emzirmem lazım.

Şimdi gelelim bana en çok ne gerekli oldu ?
Depend candır diyorum , ben xl almıştım iyi ki öyle yapmışım , hiç sıkmadan rahat ettim ilk günler .
Önü açılan pijama kurtarıcım oldu , bir de beli bol şort alt.
Göğüslerim için lansinoh krem . Gümüş kapak kullanamadım çünkü sütyen kullanamadım. Sütyeni son gün kullanıyorum şimdi , o da soğuk kompresi tutsun diye.
Bebek için ise en kullanışlı olan çıtçıtlı tüm body tulumlar oldu . Ben içine bir şey giydirmedim , o full body üstüne penye battaniyeyle sardım hep. Eldiven hiç tutmadı , çocuğa göre değişir sanırım , çorap body içine giydirdim .
Baya bir çetrefilli hastane maceramız burada bitti çok şükür. Kızıma hep ben baktım eşim sadece 13-19 arası geldi , dikişler vs zorladı ama ikimiz de çok şükür sorunsuz çıkıyoruz .

Hamilelik güzel ama o bal yanakları koklayabilmek bir harika 🤩 herkese kolay doğumlar diliyorum, sonuç her zorluğa değer 🩷🩷🩷

Son düzenleme:
Kızlar merhaba 36+5im bugun. Hem devlete hem özele gidiyorum. Özeldeki doktorumdan memnun değilim. Bulunduğum ilçede bir tane özel olduğundan başka alternatifim yok. Sezeryan olacağım sanırım bebeğimin iriliğinden dolayı. Devlette sezaryan için gün veriliyor mu? Nasıl oluyor?

Gözün aydın canım benim çok sevindim🙏🏻🙏🏻🥰
Biz silikon göğüs ucu kullanıyoruz daha rahat tutsun diye belki sende de işe yarar🌸
Biz de onla yapabildik bir tek ..
Evet. İlk gebeliğimde 37 de tarih vermişti. Bu gebeliğimde aynı Dr um 34 te tarih verdi. İki gebeliğimde 38 sonrası için tarih seçmiş olduk.

Hırıltısı varsa burnu tıkanıyor olabilir. Ben yapmaya korkardım Dr Bi kere yapıp göstereyim dedi, sonrasında hep onun gibi yaptım. Ama 2 aylıktı. Biraz büyümüştü.

Hastanede ne giydi, hastane odasında üşür diye uzun kollu, patikli alt ve müslin örtü götüreceğim. Ameliyathame soğuk olur diye bunların yanında bir de ince uzun kollu üst vereyim diyorum. Çok mu olur🙄
Ben full çıtçıtlı body ile çok rahat ettim , bir de penye battaniye
Bende götürsem mi acaba emzirme yastığı ya işime yarar mı ki
Kesinlikle götürün ben götürdüm çok işime yaradı

Selam herkese , biz sonunda hastaneden beraber çıkıyoruz bugün . Kızım iyi , emmeye başladı , silikon göğüs ucuyla ama olsun buna da şükür . 2630 doğdu 2500 hastaneden çıkıyoruz . Sarılık sınırda o yüzden bol bol emzirmem lazım.

Depend candır diyorum , ben xl almıştım iyi ki öyle yapmışım , hiç sıkmadan rahat ettim ilk günler .
Göğüslerim için lansinoh krem . Gümüş kapak kullanamadım çünkü sütyen kullanamadım. Sütyeni son gün kullanıyorum şimdi , o da soğuk kompresi tutsun diye.
Bebek için ise en kullanışlı olan çıtçıtlı tüm body tulumlar oldu . Ben içine bir şey giydirmedim , o full body üstüne penye battaniyeyle sardım hep. Eldiven hiç tutmadı , çocuğa göre değişir sanırım , çorap body içine giydirdim .
Baya bir çetrefilli hastane maceramız burada bitti çok şükür. Kızıma hep ben baktım eşim sadece 13-19 arası geldi , dikişler vs zorladı ama ikimiz de çok şükür sorunsuz çıkıyoruz .

Hamilelik güzel ama o bal yanakları koklayabilmek bir harika 🤩 herkese kolay doğumlar diliyorum, sonuç her zorluğa değer 🩷🩷🩷
Gözün aydın canım 😍😍😍😍

Tekrar gelmiş geçmiş olsun canım çok şükür ikinizde iyisiniz ve evinizdesiniz 🥰 darısı bizlere inşaAllah 🌸

Kızlar merhaba 36+5im bugun. Hem devlete hem özele gidiyorum. Özeldeki doktorumdan memnun değilim. Bulunduğum ilçede bir tane özel olduğundan başka alternatifim yok. Sezeryan olacağım sanırım bebeğimin iriliğinden dolayı. Devlette sezaryan için gün veriliyor mu? Nasıl oluyor?
Her yerde sistem farklı oluyor ama genelde 39 .haftada doğuma aldıklarını duydum

Selam Eylül annelerinden geliyorum 32+3 haftalığız şuanda dün akşam başlayan bir kasık ağrım oldu biraz dinlen ince geçti bugün yine başladı sanki regl sancısı gibi sizler tecrübelisiniz norml mi bu haftalarda doktora gitmeli miyim

X