2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
doğrudur canm vardır tabi alışan da bana yine de en yavaş akışlı biberon daha mantıklı geliyor anne memesine yakın olanlardan, şırınga ve kaşıktan ne verdiğimi anlamıyordum bir yandan bebek ağlıyordu bir yandan ben 😂 sonra biberonu bile ememedi uzun süre ağzına biberon ucu gelince kusar gibi oluyordu. alışırsa da alışsın diyorum sağıp biberonla veririm en kötü ihtimal. çünkü birinin de bebeği beslemesi gerekiyor bazen. uykusuzluğa dayanamadığımız günler olacak banyodayken ağlayacaklar biraz babası da doyursun 😄
Yine dikkatli ol,benim ilk kiz dodugunda cok guzel emiyordu,sonra goguslerim cok yara oldu ,biraz biberonla verim dedim sagip,sonra alisti,memeyi istemedi,sagarak veerdim hep,cok eziyetliydi,cunku surekli sagiyordum ,hic tavsiye etmem

Kizlar hepinize selamlar.normal doğum Tecrubesi olanlar yorum yaparsa sevinirim 🥰 4. Gebeliğim bu. İlki normaldi. Ama üstünden 10 sene geçti diğerleri sezeryan oldu mecburi
Bunu normal yapmayı istiyorum. 2 gün önce nisanim geldi. Belimde hafif sizi özel bolgemde de igne batmasi gibi his var. Suyum ya da öyle aman aman sancı durumum yok. En son 3 cm acilmam vardı. Benim bu kız ne zaman gelir acebaa 😁 haftam da 37+5 ultrasona göre . Bata göre 36+5 🥰

Merhaba kızlar tekrardan yeni doğum yapan tüm arkadaşlara hayırlı olsun.
Sabah bizimde muayenemiz vardi bizim bebis hep önden gidiyordu hala da 3 hafta önde gidiyor gelişimi 36 olduk normalde ama 39 civari cikti tüm ölçüleri doktorumuz eğer kendiliğinden doğum başlamaz ise 38e kadar normal doğum imkansiz gibi senin için sezeryana hazırla kendini dedi 😞 haftaya son bi kontrol yapacak çatı vs sonra duruma göre sezeryan için gün verecek
Maşallah bebişe 🥰 Kaç kilo olmuş şimdi söylediler mi canım
Kızlar selam dün doktor kontrolüm vardı ağrım da çoğalmıştı doktor 1.5 cm açıklık var beklicez dedi . Dünden beri sürekli adet olacakmış hissi var ağrım çok benzer durum yaşayanlar oldumu aranızda bizim bebek temmuzda gelecek gibi
Ben 2 haftadır bu durumdayım sürekli kasılma ve sancı var geçen hafta 2 cm açıklık var dediler yatıyorum sürekli alttan baktikları için açılmaya o gün hep sancım oldu sonra geçti çok şükür Dr a sormadım ama magnezyum kullanıyorum 5 gündür kasilmalarım bayağı azaldı Sen benim gibi yapma dr a danış öyle kullan İnşallah vaktiyle saglikla gelsin minikler🤗

Yine dikkatli ol,benim ilk kiz dodugunda cok guzel emiyordu,sonra goguslerim cok yara oldu ,biraz biberonla verim dedim sagip,sonra alisti,memeyi istemedi,sagarak veerdim hep,cok eziyetliydi,cunku surekli sagiyordum ,hic tavsiye etmem
bu bebişler da çok akıllı valla ne kolaylarına gelirse öyle bir yaptırıyorlar ki🙈 ben de ek gıdaya geçişte püreye alışınca bir türlü çiğnemeye alıştıramamıştım. biraz ısrarcı olmak gerekiyor pes etmeden

Kizlar hepinize selamlar.normal doğum Tecrubesi olanlar yorum yaparsa sevinirim 🥰 4. Gebeliğim bu. İlki normaldi. Ama üstünden 10 sene geçti diğerleri sezeryan oldu mecburi
Bunu normal yapmayı istiyorum. 2 gün önce nisanim geldi. Belimde hafif sizi özel bolgemde de igne batmasi gibi his var. Suyum ya da öyle aman aman sancı durumum yok. En son 3 cm acilmam vardı. Benim bu kız ne zaman gelir acebaa 😁 haftam da 37+5 ultrasona göre . Bata göre 36+5 🥰
Vallahi canım normal doğum tecrübesi yok bende ama inşallah sağ salim kucağına alırsın inşallah 🤲 i
İnşallah vaktinde kavuşursun kızına ♥️

Ben 2 haftadır bu durumdayım sürekli kasılma ve sancı var geçen hafta 2 cm açıklık var dediler yatıyorum sürekli alttan baktikları için açılmaya o gün hep sancım oldu sonra geçti çok şükür Dr a sormadım ama magnezyum kullanıyorum 5 gündür kasilmalarım bayağı azaldı Sen benim gibi yapma dr a danış öyle kullan İnşallah vaktiyle saglikla gelsin minikler🤗
Ben hamileliğimin 5.ayından beri magnezyum kullanıyorum canım. Kesmedi malesef arttırıcam biraz. İnşallah benim de geçer ya sen kaç haftalıksın

Bana da 38+5 ten itibaren 5 gün içinde bir gün yaparız dedi. Ağustosun 8-12 si arasında olacak. Ama benim bazen asagiya doğru ayıp olacak belki ama çişimizi yaptığımız yere doğru sancı giriyor. Bazen de yine oradan sol kasığıma doğru vuruyor. Bunlar sancı mi ki. Bilemedim

Kızlar selam dün doktor kontrolüm vardı ağrım da çoğalmıştı doktor 1.5 cm açıklık var beklicez dedi . Dünden beri sürekli adet olacakmış hissi var ağrım çok benzer durum yaşayanlar oldumu aranızda bizim bebek temmuzda gelecek gibi
Benim de 2 gündür adet ağrılarım vardı bugün nst'de biraz minik atraksiyon yani hafif düzensiz kasılmalarım çıktı doktorum sıcaktan uzak dur bol bol istirahat dedi 36 haftalığım bende. Sıcak havalar çok tetikliyormuş doğumu

Biberon verilecekse anne hiç vermemeli. Annenin biberon verebildiğini gören bebek memeyi bırakıyor. Acil durumlarda illa verilecekse baba, bakıcı, nine falan versin. Tabi imkan varsa.

Ben hamileliğimin 5.ayından beri magnezyum kullanıyorum canım. Kesmedi malesef arttırıcam biraz. İnşallah benim de geçer ya sen kaç haftalıksın
36 + 4 şimdi canım 34 den beri yatıyorum Dr um sagolsun cok rahat ciger geliştirici yapmadi gelismistir o dedi Ama ben yine de biraz stres oldum Bu haftayı da tamamlarsam biraz kalkmayı düşünüyorum çok zor hep yatmak😔 Ben de kalsiyum magnezyum kullaniyordum osteocare 250 mg varmış içinde 5 gündür eşimin magnezyumunu atıyorum gizli gizli onda 400 mg var daha iyi geldi Dr uma soylemedim inşallah sıkıntı olmaz🤷🏻‍♀️

3,5 kg civari dedi canım genel olarak ama boyunu da 52 cm kafasını 9,6 gibi ölçtü yanılma payı olabilir ama olsun olsun 2,5 hafta onde olsun dedi

Benimki 2700 doğdu ( hep iri iri dediler hiç yenidogan almadım şimdi kıyafetlerin içinden kayboluyor) o nedenle iri bebek çok çok daha rahat 🙈 ama Allah öyle bir güç veriyor ki ben hiç bebek kucağıma almazken evirip çeviriyorum çocuğu resmen 😅 sağlıkla kucağına al inşallah canım
Evet bizde öyle dedik en azindan çok küçük olmayacak rahat tutarız hizli büyür dedik :)

sjsjssj benim koca nasil benle ayni kafaysa sjsjsj ben demeden dedigi doguma giricek dogum sonrasi oglani odayami cimarticaklar dedi dedim buyuk ihtimal ameliyathane soguk olur dedim ozaman ben onla gidiyimde kimse biz yokken dokunup ellemeye kalkmasin sjsjssj bire bir yapmak istedigim sjsjsjs
Bu defa benim de eşim ameliyathanede olmak istiyor 😄 Annem bekleyecek kapıda. Bebekler karışır diye korkuyor, eskiden çok olurmuş.
bu ara kusma salgını falan mı başladı kızlar oğlum su içse kusuyor uyandığından beri hiç birşey yiyemedi :KK43: ateş yok sadece bulantı kusma
Bu ara rota virüsü salgın olarak geziyor. Kusma ve ishal ikisi de varsa baktırmakta fayda var. Geçmiş olsun

Kızlar göğüs pompası almadıysanız kesinlikle lansinoh öneriyorum. Ben iki çocuğuda onunla büyüttüm ihtiyaç olmayınca vermiştim birine şimdi yine lansinoh aldım

X