2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Benim bebe Ağustos'u bekler o şekilde hissediyorum hatta 40 haftayı bile devirir çünkü diğer bebeğim de 40 ı beklerdi erken alınmasaydı. ikisi de 38 de alındı. Doktor erken almak istemezse. Dikiş olduğu için riske atmak istemiyorlar. Benim sezeryan ya tahmini 13-16 ağustos görünüyor ama Dr 20 temmuzlara kayabilir ağustosta alsın diye ikna edicem valla. Ben beklerim 😄
Ayy ben bekleyemem bugün dese gel yapalım kabulüm sıcak çekilmiyor bu son günler bu hafta kontrolüm var 35 olucam acaba gün veririlermi artık ya temmuz bitmeden doğurmak istiyorum benim kız beklemedi 38 bile erken geldi bakalım bu bebiş Bizi Ağustos annesi yapacakmi

Kızlar tekrardan herkese merhaba, 34+3 olarak geldik bugünlere :) bende de her şey yolunda şükür. Doktorla doğumla ilgili ufaktan konuştuk. 37. haftada muayene ile tam karar vereceğiz. İlk gebeliğim, normal doğumu epidural ile yapıyor doktorum. Benim kafam çok karışık sezaryen mi normal mi olması konusunda bilemedim. Epidural normal doğum yapan var mı aranızda? Bel fıtığım ve siyatik var bunlar beni normal doğumda zorlar mı bilmiyorum. Doktor onu da konuşacağız dedi.

Kızlar selam, bende ağustos annesiyim Allah izin verirse 🙏🏼 göğsünden süt gelen var mı onu sormak istiyorum
Evet. Bol sütyen giyiyorum gelmesin diye.
Kızlar varya korkutmak istemem ama lohusalıkta sıcaklar daha fena size anlatamam nasıl terlediğimi, o yüzden önden düğmeli gecelik nerede görürseniz alın😂😂 ya da askılı hep değişmek gerekiyor
En rahatı evde yabancı olmayacak açıp gezicez😅 rahat bırakırlarsa

Kızlar merhaba bizde 35 haftalik olduk bugün muayene vardi benim bebek 20 haftadan beridir 3 4 hafta önden gidiyordu doktor böyle giderse sezeryan olur 37 haftada kesinleşir demisti. Şükür bu hafta yavaşlamis 2 3 hafta önde şuan kafası kilosu vs 2800 kg civari 37de çatı muayenesi yapacağız normal dogums uygunsa normali bekleyeceğiz. Bi terslik olmazsa temmuzda gelme ihtimali yok gibi 😀 bu arada doğum yapan tüm arkadaşlara hayırlı olsun inşallah hayırlı uzun ömürleri olur bebislerin

İlk ve İkinci doğumun arasında ne kadar süre vardı canım? İkinci normal olduğu için bunu da normal yapabilirsin bence. Birde nasıl oldu canım aniden sancın mı başladı normal doğum için çünkü doktorlara kalsa hemen sezeryana alıyorlar, yine olsa yine alabilirler o riski almak istemiyorlar çünkü.
Yok benim ilki sezeryandi zaten bebeğin kalp atışları bozuldu diye 5 cm açıklıkla sezeryana alındım. İkinci olan normal dogumumda önce suyum geldi ama vücudum sancıyı hic desteklemedi hep suni sanci aldim su gelişinden 27 saat sonra suniyle doğum yapabildim. Umarım bunda önce su gelişi olmazda biraz kendi sancımı çeker giderim çünkü suni sancıyla susuz kuru doğum baya zor oluyor. Şuanki doktorumda normal destekliyorum yaptırırım dedi ama işte ilk ve ikinci doğum arasında 6 sene var iki ve üçüncünün arasında 3.5 sene olacak tam doğum zamanında işte. Şuan 36+4üz yavaş yavaş baskıları hissediyorum 39.haftamda doğurdum ikisinide ama iki çocuğum da erkekti bu kız herkes 38de olur felan diyor iki gün önce kontrolde 2700 gr geldi bebek 14 gün sonra gel dedi doktor o arada sancın su gelişin olursa haber ver bebek baş aşağı pozisyonda ama kanala yerlesmemis büyük ihtimalle su gelişi yada sancıyla yerleşir merak etme dedi ama işte oturdugum yerle hastane arasi 1 buçuk saat mesafe olunca insan ister istemez tedirgin oluyor oturduğum ilce de sadece devlet hastanesi var sancım geldiğinde gidip önce orada bi muayene olup durumuma göre tedavi red formu imzalayıp mi çıkıp kendi hastaneme gitsem yoksa direk doğum yapacağım hastaneye mi gitsem bilemedim. O yüzden biraz daha yakında bi hastane bulabilsem çok iyi olacakti diye arayış içerisindeyim

Kızlar merhaba bizde 35 haftalik olduk bugün muayene vardi benim bebek 20 haftadan beridir 3 4 hafta önden gidiyordu doktor böyle giderse sezeryan olur 37 haftada kesinleşir demisti. Şükür bu hafta yavaşlamis 2 3 hafta önde şuan kafası kilosu vs 2800 kg civari 37de çatı muayenesi yapacağız normal dogums uygunsa normali bekleyeceğiz. Bi terslik olmazsa temmuzda gelme ihtimali yok gibi 😀 bu arada doğum yapan tüm arkadaşlara hayırlı olsun inşallah hayırlı uzun ömürleri olur bebislerin
Canım nacizane tavsiyem doğum sancin başlamadan yapılan hic bir çatı muayenesine güvenme. Çünkü sancı ile olan açılma ve rahiminin durumuyla sancısız hic bir sey yokken senin çatın dar demeleri çok doğal bişey. Benim ikinci dogumumda normal doğum yaptıran doktorum hiç çatı muayenesi yapmadı her kadının çatı farklıdır doğum süreci başlamadan bir kadının doğum yapıp yapamayacagi asla belli olmaz doğum sürecinden önce yapılan çatı muayenelerinin bir çoğu sezeryanla sonuçlanır çünkü doktorlarında zaten amacı budur dedi. Şimdi gittiğim doktorumda çatı muayenesi konusuni açtığında ona da dediğim ben sancım geldiğinde çatı muayenesi olmak istiyorum dedim saygı duyuyorum kabul ediyorum dedi. Hele hele ilk doğumunuzsa dogumunuza sahip çıkın ben ilkinde çok cahildim yapamazsın edemezsin dediler 5 cm açıklıkla sezeryan ettiler ikinci ve şuanki doğumumda özel hastane aramak hastanelere tomar tomar para dökmek zorunda kalıyorum devlet hastanesi yada daha cüzi miktarda doğum yapabileceğim yerde ssvd adı altında resmen soyuluyorum ama mecburum gidip sebepsiz yere sezeryan olmak istemıyorum ha gerçekten bebekte yada bende bir sorun olur o zaman sezeryan haktır olurum hiç olmam değil ama herşey yolunda giderse normal doğumdan da şaşmam yani şimdiki aklım olsa ilk doğumuma sahip çıkardım.

Kızlar tekrardan herkese merhaba, 34+3 olarak geldik bugünlere :) bende de her şey yolunda şükür. Doktorla doğumla ilgili ufaktan konuştuk. 37. haftada muayene ile tam karar vereceğiz. İlk gebeliğim, normal doğumu epidural ile yapıyor doktorum. Benim kafam çok karışık sezaryen mi normal mi olması konusunda bilemedim. Epidural normal doğum yapan var mı aranızda? Bel fıtığım ve siyatik var bunlar beni normal doğumda zorlar mı bilmiyorum. Doktor onu da konuşacağız dedi.
Eger bir daha çocuk istiyorsan ileride kesinlikle normalle olan şansını denemeni tavsiye ederim.

Kızlar bu 32 den sonra gelen az bi yürüyünce ölümlerden ölüm beğenme çarpıntı nefes yetiştirememe normal mi ya bu nedir 🥲
Ay çok fena ya resmen kendimi taşıyamıyorum yolda 😅
Kızlar selam ,
Doğuranlara hayırlı olsun Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin.
Benim bugün 35+1. İki gündür bi anda ayaklarım ödem oldu ve belimde ağrı başlad. Yataktan kalkerken hatta bazen yatarken bile vajinama bıçaklar saplanıyo sanki çok fena oluyorum. Doktorum izinde kontrolde yarın. Her gören doğuracaksın diyo korkuyorum. Bide günde 5 kere iç çamaşırı değiştiriyorum akıntım çok oluyor su gibi. Su mu akıntı mı bilmiyorum. Bebeğin hareketi de tek hıçkırık başka yok neredeyse. Korkmalı mıyım?
Canım geçmiş olsun bence ne olur ne olmaz ben doktora gitmeni öneririm
Merhaba kızlar yaklasik 20-25 gundur giremedim.Bebeklerden biri kesesini deldigi icin bu sureci hastanede gecirdik.2 gun oncede kesemiz tamamen patladigi icin doğduğumuz başladı ve normal doğumla ikizlerimi dünyaya getirdim.Biraz erken doğdukları icin ufak tefek sorunlarımız var ama çok şükür entube edilmediler ama kuvezdeler şua sanırım en büyük sorunumuz sutumun gelmememesi hemşireler çok fazla canımı yaktı şuan göğsümün birine acidan dokunamıyorum ama bebekletimede süt götürmem gerekiyor eşim ve annemlerde bu konuda çok üstüme geliyor sürekli basimdalar nasıl yapicam bilmiyorum
Gözün aydın canımm sağlıcakla büyüsün toparlansınlar hayırlısıyla hemencecik kavuşun inşallah

Umarım normaldir çünkü her gece klasik uyanmalar var hepimizde 🙈

Her gördüğüm hamilelik düşünene söylüyorum aman son aylariniz yaza denk gelmesin diye uyarıyorum ben yandım siz yanmayin diyorum😂

Demeeeee🙈🙈🙈 ay birde evde bir sürü insan olacak onların yanında daha dikkatli giyinmek vs derken gelsin sürekli su gibi olmalar 💃🏼

Gözün aydın canım maşallah 🧿 sağlıkla buyusunler inşallah 🙏🏼 süt için bazı takviyeler var istersen doktorunla görüşüp alabilirsin sütünün gelmesi için dua edicem bende 🙏🏼💕

Kız onlarda Haziran'da doğurdu zaten çoğu 😅
Offf olmasınlar evde 🙈🙈

Biz de kontrolümüzden çıktık şimdi 33+5 im kilomuz 2013 gr çıktı bebiş henüz doğum pozisyonuna dönmemiş, doktor her şey normal ne iri ne küçük bi bebek tam kararında dedi böyle giderse 3buçuk gibi olur doğum kilosu dedi. Kasılmalarım için senin yalancı kasılmaların var ama doğumu başlatmadığı sürece bir sıkıntı yok dedi. 10 gün daha bişey yapma dikkat et 10 günden sonra egzersizlerine başla 36 haftadan sonra abart hatta dedi 😀 37.haftamda yani 3 hafta sonra gidicez o zaman nst ye bağlıcakmış 38de de çatı muayenesi olcakmış o zaman karar vericez doğum şekline, bence benimki de ağustosta gelecek ben öyle hissediyorum bakalım 😀

biz de hastanede gönderdik zaten bebiş gelincede çok minik gene kimse gelemez gerçekten bu arada sürecim normal bile olsaydı asla çekemezdik biz eşimle kalabalık
İyi yapmışsınız sen daha iyisin ama dimi . Yanında birisi kalıyor mu yoksa kendin idare edebiliyor musun canim🌸

Ankara'da boğucu basık bi hava var kızlar, aşağı bölgedekilere Allah yardım etsin. Depresyona sokar insanı bu sıcak

Gece boyu sıcaktan yada huzursuz bacak sendromu yüzünden uyuyamıyorum deli gibi uykum olmasına rağmen 🥲🥲 bi doğursaydım artık yaaa
Canım öncelikle gecmis olsun. Aynı sorunlarinj yaşayan biri olarak Rabbime şükürler olsun. Sebebi B12 ve ferritin demir dusuklugummus. Serum taktılar . B12 iğnesi verdiler. Şükür iki gündür hiç sıkıntım yok. Bir doktoruna danış derim .

Biz kontrolden çıktık evimize geldik teyzoşlar şükür sorun çıkmadı 2buçuk kilo olmuş hanım efendi herşey yolunda her hangi bir sorun sıkıntı yok muayene esnasında sırtını döndü yüzünü göremedik haftaya yine gel dedi o zaman net anlaşılır artık yüzü dedi doğum içinde sezeryan tüp bebek için daha iyi inşallah Ağustos u bulur doğum birinci yada ikinci haftası dedi hatta... Güzel haberler almak sizlerede nasip olsun inşallah 🌺 🌺 🌺

Selam kızlar bugün 35+0 ız 2400 gram olmuş suyum en yüksek tek cep 4.5 cm çıktı bugün. Karın çevresini 33+4 ölçtü bunun dışında bir problem yok. Doktor hala 37 de alıcam diyor. Suyum bu seviyede kalsa bebek de büyümeye kilo almaya yine devam etse 38i bekleyelim demez mi acaba ?

Canım öncelikle gecmis olsun. Aynı sorunlarinj yaşayan biri olarak Rabbime şükürler olsun. Sebebi B12 ve ferritin demir dusuklugummus. Serum taktılar . B12 iğnesi verdiler. Şükür iki gündür hiç sıkıntım yok. Bir doktoruna danış derim .
Canım sen nasıl yaptırdın ferritin için serumu? Hangi bölümde verdiler kim onaylıyor hamileyken bunu

X