2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Günaydın kızlar bende uzun zamandır sessizce takip ediyorum araba kazası eşya toplama derken ailemin yanına geldim 2 haftadır ankaradayım şuan 36+4 olduk ssvd olmak istediğim icin koru hastanesine gidiyorum doktorum iyi simdilik ama ssvd fiyatı için 60 bin dedi bu konuda gittiği hastanelerle ilgili az buçuk duyum alan bilgisi olan varmıdır acaba? Ya hastane sorun değil bi şekilde hallederim ama çok uzak bulunduğum ilceyle hastane arası 1 saat 35 dakika bu 3. Doğumum olacak ilk sezeryan ikinci normal buda normal olursa gören hastaneye yetisemezsin 2. Normal doğum hızlı ilerler diyorlar korkutuyorlar biraz daha etimesgut sincan yenimahalle gibi yakın taraflar da doktor bilgisi olan var mı? Son haftalardayim her doktor kabul de etmek istemeyebilir haklı olarak yinede bi araştırmak istedim çünkü doğum kanalına yerleşmesede doğum pozisyonu almış denildi artık ve alt kısmım çok acıyor batıyor yürürken ayın sonunu görür müyüz bilmiyorum normal doğum ssvd destekleyen doktor bilginiz varmı merak ettim sormak istedim yardımcı olabilir misiniz acaba?

Merhaba kızlar yaklasik 20-25 gundur giremedim.Bebeklerden biri kesesini deldigi icin bu sureci hastanede gecirdik.2 gun oncede kesemiz tamamen patladigi icin doğduğumuz başladı ve normal doğumla ikizlerimi dünyaya getirdim.Biraz erken doğdukları icin ufak tefek sorunlarımız var ama çok şükür entube edilmediler ama kuvezdeler şua sanırım en büyük sorunumuz sutumun gelmememesi hemşireler çok fazla canımı yaktı şuan göğsümün birine acidan dokunamıyorum ama bebekletimede süt götürmem gerekiyor eşim ve annemlerde bu konuda çok üstüme geliyor sürekli basimdalar nasıl yapicam bilmiyorum
Gözünüz aydın, hoşgelmiş kuzucuklar🥰 merak etme annesi hemen toparlarlar🙏🏻

Canım kendini yorduysan bu aralar sıcakla birlikte çok zorluyor. Ben dün o kadar yordum ki kendimi doğuracam sandım bana da öyle dedi kayınvalidemler hatta. Bel kasık karın ağrısı bebeğin kasılmaları vardı. Belki senin ki de yorgunluktan olabilir mi?

Akıntım benim de çok oluyor ama su akıntı ayrımını yapamıyorsan mutlaka bi görün doktora.

Normalde hareketli mi bebeğin peki
Yok normalde hareketi normal aşırı hareketli değil ama heralde büyüyor diye azalttı vurmaları sadece sürtüyor el ayak sırt ittirme gibi ve hıçkırıyor

Merhaba kızlar yaklasik 20-25 gundur giremedim.Bebeklerden biri kesesini deldigi icin bu sureci hastanede gecirdik.2 gun oncede kesemiz tamamen patladigi icin doğduğumuz başladı ve normal doğumla ikizlerimi dünyaya getirdim.Biraz erken doğdukları icin ufak tefek sorunlarımız var ama çok şükür entube edilmediler ama kuvezdeler şua sanırım en büyük sorunumuz sutumun gelmememesi hemşireler çok fazla canımı yaktı şuan göğsümün birine acidan dokunamıyorum ama bebekletimede süt götürmem gerekiyor eşim ve annemlerde bu konuda çok üstüme geliyor sürekli basimdalar nasıl yapicam bilmiyorum
Canım gözün aydın 😍😍 normal nasıl doğurdun ikizleri maşallah sana. Sütün gelir inşallah kafanı takma bazen bi kaç gün sürebiliyormuş

Yok normalde hareketi normal aşırı hareketli değil ama heralde büyüyor diye azalttı vurmaları sadece sürtüyor el ayak sırt ittirme gibi ve hıçkırıyor
Benim de öyle canım son bir haftadır, kontrolüm yarın ben de sorucam. Normalde hareketleri iyiydi ama şimdi azaldı ve itme şeklinde genelde

Hiçbiri olmasa bile uyku olmuyor bazen. Hormonlardan diyorlar ama gece 3 5 sefer kalkmak normal mi şuan onu sorgulamaya başladım.
Umarım normaldir çünkü her gece klasik uyanmalar var hepimizde 🙈
Sıcaklar maahvediyor bizi yine defalarca üstümü değiştim . Hamileleigi yaza denk gelenlerin Allah yardımcısı olsun çok zormuş 🫠
Her gördüğüm hamilelik düşünene söylüyorum aman son aylariniz yaza denk gelmesin diye uyarıyorum ben yandım siz yanmayin diyorum😂
Kızlar varya korkutmak istemem ama lohusalıkta sıcaklar daha fena size anlatamam nasıl terlediğimi, o yüzden önden düğmeli gecelik nerede görürseniz alın😂😂 ya da askılı hep değişmek gerekiyor
Demeeeee🙈🙈🙈 ay birde evde bir sürü insan olacak onların yanında daha dikkatli giyinmek vs derken gelsin sürekli su gibi olmalar 💃🏼
Gözün aydın canım maşallah 🧿 sağlıkla buyusunler inşallah 🙏🏼 süt için bazı takviyeler var istersen doktorunla görüşüp alabilirsin sütünün gelmesi için dua edicem bende 🙏🏼💕
Hepimiz dağılıp Temmuz annelerine mi gitsek bu gidişte Ağustosta doğan olmayacak galiba 😂😂😂😂😂
Kız onlarda Haziran'da doğurdu zaten çoğu 😅

Hayirli olsunnn 💜 Kanguru bakımı falan yapiyo musunuz? Erken dogumlarda süt gelmesine ve emme refleksine çok faydası oluyomus.

Kızlar biz grubu Ağustos anneleri diye.kurduk ama galiba hepimiz temmuzda.dogurcaz 🤣🤣 bakalım Hangi annelerimiz Ağustos'ta doğuracak 🤣
Benim bebe Ağustos'u bekler o şekilde hissediyorum hatta 40 haftayı bile devirir çünkü diğer bebeğim de 40 ı beklerdi erken alınmasaydı. ikisi de 38 de alındı. Doktor erken almak istemezse. Dikiş olduğu için riske atmak istemiyorlar. Benim sezeryan ya tahmini 13-16 ağustos görünüyor ama Dr 20 temmuzlara kayabilir ağustosta alsın diye ikna edicem valla. Ben beklerim 😄

Günaydın kızlar bende uzun zamandır sessizce takip ediyorum araba kazası eşya toplama derken ailemin yanına geldim 2 haftadır ankaradayım şuan 36+4 olduk ssvd olmak istediğim icin koru hastanesine gidiyorum doktorum iyi simdilik ama ssvd fiyatı için 60 bin dedi bu konuda gittiği hastanelerle ilgili az buçuk duyum alan bilgisi olan varmıdır acaba? Ya hastane sorun değil bi şekilde hallederim ama çok uzak bulunduğum ilceyle hastane arası 1 saat 35 dakika bu 3. Doğumum olacak ilk sezeryan ikinci normal buda normal olursa gören hastaneye yetisemezsin 2. Normal doğum hızlı ilerler diyorlar korkutuyorlar biraz daha etimesgut sincan yenimahalle gibi yakın taraflar da doktor bilgisi olan var mı? Son haftalardayim her doktor kabul de etmek istemeyebilir haklı olarak yinede bi araştırmak istedim çünkü doğum kanalına yerleşmesede doğum pozisyonu almış denildi artık ve alt kısmım çok acıyor batıyor yürürken ayın sonunu görür müyüz bilmiyorum normal doğum ssvd destekleyen doktor bilginiz varmı merak ettim sormak istedim yardımcı olabilir misiniz acaba?
Canım ikinciyi normal yapmışsın sancım başladığında hemen doğum mu yaptın genelde normal doğum birgün yada 2 gün sürüyor yetişirsin bence

İlk ve İkinci doğumun arasında ne kadar süre vardı canım? İkinci normal olduğu için bunu da normal yapabilirsin bence. Birde nasıl oldu canım aniden sancın mı başladı normal doğum için çünkü doktorlara kalsa hemen sezeryana alıyorlar, yine olsa yine alabilirler o riski almak istemiyorlar çünkü.

Canım eğilip kalkmalar çömelmeler filan bunlar bence biraz riskli, bence imkanın varsa ev temizliğiyle alakalı büyük şeylere sen girişme yanında kim varsa o yapsın bak zaten bacak aran ağrıyomuş, bu sıcaklarda Allah korusun sıkıntı olmasın. Booool su içmeyi unutma. Ben 29.haftamın içindeyken bebiş odasını boyadık çıta uygulaması yaptık eşime yardım ettim çömel eğil kalk filan derken o hafta rahim ağzımda kısalma oldu doktor hiçbi iş yapmamamı söyledi çok pişmanım o zamandan beri kasılmalarım filan hiç geçmedi çok zorluyo beni

Benimde kasıklar ağrıyor bu aralar hareket azaldı ve sertleşiyor bir köşede hep. Son aya girdik vakitlice gelirler inşallah

Çok yorulduğun günler bel ve kasık ağrısı normal aslında ama yine de için rahat etsin istersen bir doktora görün

Çok şükür iyiyim kızlar yaa temizliği de bitirdik birazdan doktor kontrolüne gidicem ne olur dua edin bana sıkıntı çıkmasın neredeyse 7 aydır hiç bişey yapmadım eve ve mecbur kimsem olmayınca yine ben yapmal zorunda kaldım

Gözün aydın canım bebeklerinle sağlıklı, mutlu, huzurlu bir ömrün olsun inşallah :dua: Her şey sizler için hemen yoluna girsin sağlıcakla kavuşun :) sütünü de hiç dert etme, konuşulanları kafana takmamaya çalış sadece bebeklerine odaklan zaten vücudun hazır olduğunda en güzeliyle gelecektir sütün :)

X