Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    216
Geceleri uykusuz . Mide yanması ve huzursuz bacak sendromu ile geçirenler var mı aramiz da arkadaşlar. Artık takatim kalmadı desem yeridir. Bir an önce doğsa da o da ben. De rahat Etsek. Uyumayiiii ozlediiiimmmmmm 🙄🙄🙄
Toplam 3 4 saat uyuyabilirsem ne mutlu.. Kesintisiz uykuyu ben de çok özledim. Uykuya olmasa da doğuma az kaldı. Ya sabır..

Geceleri uykusuz . Mide yanması ve huzursuz bacak sendromu ile geçirenler var mı aramiz da arkadaşlar. Artık takatim kalmadı desem yeridir. Bir an önce doğsa da o da ben. De rahat Etsek. Uyumayiiii ozlediiiimmmmmm 🙄🙄🙄
Huzursuz bacak sendromu beni mahvetti uykuya hasretim resmenn 😔😔

RockPurpleDay RockPurpleDay boğmaca tehlikesi başlamış şimdi bebeklerde hamilelere iğne yapıldığını duydum bende mi yaptırsam 22+5 olacağım geç mi kaldık
Merhaba , ben yurt dışındayım , burada doktorumun yönlendirmesi ile 28-32 haftalar arası bogmacalı olan tetanoz aşısını yaptırdım. Burda bu aşıyı herkese öneriyorlar .. geç kalmadınız yani :)
Ben çok irite oluyorum fitili atarken çok ileri atamıyorum ya inşallah sıkıntı olmuyodur 😞 bi de ilk başlarda o kısım daha sıkı sıkıydı son bikaç gündür yumuşamış ve açılmış gibi geliyor iyice kafayı yedim 🫠🤦🏻‍♀️

Bi an bu yorumu ben mi yazdım diye düşündüm vallahi😅
Bana doktorum söyledi itebildiğin kadar it diye , bazı zamanlar daha sıkı , bazen daha açık oluyor benim de telaş yapma bence 🥰

Ya evet ben de bazen kendimi tutmaya çalışıyorum çok üst üste bh gelince ama bi yandan da çok okşayasım geliyo 🥲 aslinda bu kasılmalarin bi zararı yok hatta faydası var diyolar ama işte bazen rahim ağzını etkileyebiliyo heralde kafam çok karışık 🤧 irratable uterus diye bisi varmış bence bende ondan var ve nstde cikicak diye korkuyorum 😅
Bence doktorum bende kısalma olduğundan öyle söyledi , sende zorun yoksa sevmeye devam et minnoşu 🥰🥰 hımmmmm o neymiş acaba merak ettim , ay bir sürü ilginç şey öğreniyoruz, hamilelik bambaşka bir dünyaymış 🤣

Merhaba , ben yurt dışındayım , burada doktorumun yönlendirmesi ile 28-32 haftalar arası bogmacalı olan tetanoz aşısını yaptırdım. Burda bu aşıyı herkese öneriyorlar .. geç kalmadınız yani :)

Bana doktorum söyledi itebildiğin kadar it diye , bazı zamanlar daha sıkı , bazen daha açık oluyor benim de telaş yapma bence 🥰
32+5 teyim bugün sorarım bakalım

Benim de suan öyle yatisimi yaptılar düzenli ama az kasılmam var çok hissetmiyorum 35+5 Ciğer geliştirici vurdular serum veriyorlar açılmam yok çok şükür ama kasılma çok sık oluyor. beyazprensess beyazprensess senin seni sekil değil mi canim seninle de hep aynı şeyleri yaşadık ya olaya bak.
Canım gerçekten şansımız çok benziyor yinede şükür ne diyelim, ben hala yatıyorum dr um bence çıkma dişini sık diyor doğuma kadar yatacak gibiyim 35+2 yiz banada ciğer geliştirici yapıldı düzenli nst yapılıyor sancı varsa hastanede yat kalkma hiç açılma riskini göze alma mecbur gittiği yere kadar dayancaz bebişler için

Bence doktorum bende kısalma olduğundan öyle söyledi , sende zorun yoksa sevmeye devam et minnoşu 🥰🥰 hımmmmm o neymiş acaba merak ettim , ay bir sürü ilginç şey öğreniyoruz, hamilelik bambaşka bir dünyaymış 🤣
Yanlış yazmışım irritable uterus olcak 😅 rahim sık sık biseylerden tetiklenip kasiliyo. Benim bazen yalama oluyo hem bebek hareket ediyo hem ben elliyorum hem oturup kalkmak yemek yiyorum karnım sisiyo falan artık o sertlesmelerden psikolojim kötü etkileniyo canım acimasa da 🤣 o zaman biraz duruyorum

Bir ara oldu canım siğil gibi parmaklarımda ama kendi kendine geçti benim kaşımadım ellemedim de çok. Yakın zamanda olmuştu geçen 2-3 hafta içindeydi
Benimde ayaklarımda başlayıp daha sonra ellerimde çıktı uçuk gibi isilik gibi görüntüsü. önce sinek ısırdı falan sandım ama durmadı hatta fotoğrafta ekleyeyim. Bu görüntü çıktıktan sonra korkunç derecede kaşınma başlıyor ayaklarım daha fena :KK43: Vücudun diğer hiç bir kısmında yok şükür :dua:

Canım oncelikle merhaba. Aynı şey ben de de vardı. 35. Haftam da başlamıştı. Karaciğer enzimlerim normaldi ama. Gebelik koleztazisinden şüphelendi doktorum belirtilerime göre hemen 1 hafta sonra sezeryan almıştı. (Çok fazla ödem tutmuştum. Gece vaktine yakın kaşıntı başlıyordu vucudimda uyku uyuyamiyordum. ) bu gebeliğim de de erken haftalar da yine kasintilarim oldu ama sebebi ferritin demir ve magnezyum eksikliğinin olmasıymış. İlacımı degistirdi . Sabah akşam almaya başladım. Geçti bir süre sonra. Sen de bir değerlerine baktirt. Karacagier normal diye es gecme . Dikkat et kendine. Rabbim şifa versin. Çok zor gerçekten

Merhaba canım. Doktor safra asitleri testi istedi ona bakacakmış. Dermatolog kolestaz değil dedi. Ben de şu an 33+3 teyim ferritin orta değerin altında çıktı. En iyisi vitaminlere de baktırmak. Allahım bebişlerimiz sağlıklı olsunda dayanacaz yapacak bişe yok. Sen de bebeğini sağlıkla büyüt inşallah canım :dua:

Eklentiler

• WhatsApp Image 2024-07-04 at 10.07.21.jpeg
    WhatsApp Image 2024-07-04 at 10.07.21.jpeg
    101,1 KB · Görüntüleme: 42
  • WhatsApp Image 2024-07-04 at 10.07.22.jpeg
    WhatsApp Image 2024-07-04 at 10.07.22.jpeg
    81,6 KB · Görüntüleme: 40
Bende de oluyordu ama hafif dereceli kaşıntı. Bugün duştan sonra ellerimin üstü avuçlarım kollarım kırmızı nokta nokta oldu. Çok kaşınıyordu bir şey alerji mi yaptı acaba diye düşündüm. Sonra mustela çatlak önleyici kremim var ondan sürdüm tüm vücuduma şuan yatıştı sıkıntı yok.
Bana da nemlendirici verdi doktor ellerim ve ayaklarım için. Bir de kesinlikle sıvı sabun kullanma dedi. dove sabun önerdi. aşırı bir kuruluk var el ayaklarda. Hemen geçsin kaşıntılarımız :KK43:

Benimde ayaklarımda başlayıp daha sonra ellerimde çıktı uçuk gibi isilik gibi görüntüsü. önce sinek ısırdı falan sandım ama durmadı hatta fotoğrafta ekleyeyim. Bu görüntü çıktıktan sonra korkunç derecede kaşınma başlıyor ayaklarım daha fena :KK43: Vücudun diğer hiç bir kısmında yok şükür :dua:

Merhaba canım. Doktor safra asitleri testi istedi ona bakacakmış. Dermatolog kolestaz değil dedi. Ben de şu an 33+3 teyim ferritin orta değerin altında çıktı. En iyisi vitaminlere de baktırmak. Allahım bebişlerimiz sağlıklı olsunda dayanacaz yapacak bişe yok. Sen de bebeğini sağlıkla büyüt inşallah canım :dua:
Evet benimde böyleydi canım ama kendiliğinden geçti bir kaç gün içinde. Gerildiğini hissediyordum gerilince acıyordu

Hamile değilken çıkardı bende bunlar alerjikti benim

Ayy kızlar 31+5teyim. Ekmek almaya erindiğimden kahvaltıyı geçiştireyim dedim 3 dilim kek yedim kendi yaptığım. 1 saat geçti kan şekerim düştü o kadar kötü oldum ki terleme kalp çarpıntısı aşırı endişe biraz toparlayınca hemen ekmek aldım geldim yedim yeni yeni kendime geliyorum ayy bi daha asla yapmam böyle bişey 🥲

X