Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
Bebeklerin tam kilo alma zamanlari canım kendini zorlamaya çalış az az sık sık da olsa yemeye çalış derim inan istahimin olmadığı zamanlarda bebeğe bile kilo olarak yansıdığını farkettim
calisiyorum canim aklima geldikce en azindan biraz kefir koyuyorum. azicik ceviz badem atiyorum agzima ne biliyim iste ugrasiyorum da oyle 3 ogun nasil guzel yerdim 20.haftalarda :)

Aynen bende de tiksintiler geri döndü malesef. Temmuz geçse 35 i görsem bi oh çekicem

calisiyorum canim aklima geldikce en azindan biraz kefir koyuyorum. azicik ceviz badem atiyorum agzima ne biliyim iste ugrasiyorum da oyle 3 ogun nasil guzel yerdim 20.haftalarda :)
Benim de canım et yemek istemiyor, hep karpuz peynir, ekmek arası falan yemek istiyorum bu sefer de vicdan azabı çekiyorım çocuk kilo almicak diye ama çok sıcak hiç almıyor midem ya

Benim de canım et yemek istemiyor, hep karpuz peynir, ekmek arası falan yemek istiyorum bu sefer de vicdan azabı çekiyorım çocuk kilo almicak diye ama çok sıcak hiç almıyor midem ya
Canım ben sabah uyanınca ve gece yatmadan önce tam yağlı süt içiyorum. Hatta içine azıcık granül kahve atmaya başladım tiksinme olmasın diye. Gün içinde tam yağlı yoğurt yiyorum 1 kase bile olsa. Sıcaktan birşey yiyesim gelmiyor ama bebeğe kilo aldıran şeyleri tüketmeye çalışıyorum. Süt içmeye başladığımdan beri biraz daha toparlanmış. Hakiki sütle yapılan dondurma bulabilirsen o bile yararlı. Peynir yerken kaşar peyniri ye mesela, tahin-pekmez ye. Aklıma geldikçe kaşar dilimleyip parça parça atıyorum ağzıma, öyle öyle kilo alır bebito

Ah canım benim kilo almamam lazım onun için süt peynirde az yağlılara geçtik, sabah süt yulaf yiyorum yanına biraz ceviz, bi kaç saat sonra yumurta falan hafif bi kahvaltı, kendim yoğurt yapıyorum öğleden sonra ondan yiyorum ama akşam olunca bi tiksinme geliyor et tavuk görmek istemiyorum ekmek de çok sınırlı tükettiğim için aç kalıyorum nerdeyse

Baklagil tüketsen et yerine, sevdiğin şeylerden yap. Mercimek köftesi falan yap mesela az yağlı. Salata ye bol bol, bende et ve yumurtadan tiksindim hep alternatif yollar arıyorum

Baklagil tüketsen et yerine, sevdiğin şeylerden yap. Mercimek köftesi falan yap mesela az yağlı. Salata ye bol bol, bende et ve yumurtadan tiksindim hep alternatif yollar arıyorum
Evet olabilir aslında mercimek severim yapayım bir gün, her zaman yenmiyor et yumurta falan tiksiniyor insan haklısın

ya evet, mesela internette başka bir doktoru dinledim "bebekler fabrikadan çıkmıyor ki hepsi aynı haftada aynı kiloda olsun" diyor. ama benim doktor gelişim geriliği deyince direkt bir problemmiş gibi hissettirdi

vajinal kullanmaktan korkuyordum hani zararı olur mu, havalar sıcak bir de yeterince hijyenik tutabilir miyim falan diye ama öyle kullanayım o zaman çok teşekkür ederim normalde çok acıkan bir insan değilim ama bugün eve geldiğim gibi bol proteinli bir menü ayarladım. inşallah en azından 35-36ları görürüm sağlıkla

çok sağolun moral oldu mesajlar gerçekten aynı hastanedeki iki doktor ama yaklaşımları tamamen farklı. ben bu hafta ishal kusma salgınına yakalandım ondan biraz kötü beslendim ama bugünden itibaren toparlayacağım inşallah. pazartesi de kendi doktoruma gideceğim inşallah o içimi rahatlatır

bizde de aynı durum var ama buna neden gelişim geriliği diyorlar cidden anlamıyorum. belki sizin bebeğiniz ya da bizimki biraz daha ufak tefek olacaktır. bunu hesaba katmıyorlar mı acaba merak ediyorum

bizde de aynı durum var ama buna neden gelişim geriliği diyorlar cidden anlamıyorum. belki sizin bebeğiniz ya da bizimki biraz daha ufak tefek olacaktır. bunu hesaba katmıyorlar mı acaba merak ediyorum
Başka bir doktorla görüştüm, gelişim geriliği olabilmesi için başka faktörler olmalı, bu durumda sadece düşük kilolu bebek diyoruz dedi. Kendi doktorum gelişim geriliği olarak adlandırıyor

Başka bir doktorla görüştüm, gelişim geriliği olabilmesi için başka faktörler olmalı, bu durumda sadece düşük kilolu bebek diyoruz dedi. Kendi doktorum gelişim geriliği olarak adlandırıyor
işte bunu kastettim. doktorların aynı duruma olan yaklaşımları çok fark ediyor. ben de pazartesi kendi doktoruma gidicem inşallah, eminim o güne kadar çok stres yapacağım ama bakalım o ne diyecek

işte bunu kastettim. doktorların aynı duruma olan yaklaşımları çok fark ediyor. ben de pazartesi kendi doktoruma gidicem inşallah, eminim o güne kadar çok stres yapacağım ama bakalım o ne diyecek
Ben başta çok taktım kafama ama çok şükür bebeğin sağlığı yerinde, acil doğum yapmam gereken bir durum da yok. Zayıf doğsun varsın toparlar doğduğunda. Doktorlar insanı telaşa sürüklüyor zaten, olumlu olumsuz herşeyi söylemek zorundalar kabul ama hamilelik psikolojisiyle insan herşeyi doğru düşünemiyor

Kızlar doğum çantasına bestlak damla da koymayı düşünüyorum hani sezeryan olduğu için. Kullanan var mı aranızda gerçekten süt getiriyorsa koyucağım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…