Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
kızlar kontrolden çıktım aşırııı moralim bozuldu ya :KK43: ne kadar pozitif, neşeli gitmiştim oysa. 30+0'ım normalde ama bebek 28+2'ye uyumlu, gelişim geriliği var dedi doktor. 1275 gr.mış. 3 hafta önce de 1050 gr.dı. kendi doktorum izinde olduğu için başka bir doktora gittim aynı hastane ama. bir de rahim ağzı 32ydi 26ya düşmüş. erken doğum ihtimali var, progestanı ağızdan değil fitil olarak kullan dedi ama kendi doktorum hiç böyle kullan dememişti napsam bilmiyorum gerçekten. haftaya kadar iyi beslen kontrole gel dedi

kızlar kontrolden çıktım aşırııı moralim bozuldu ya :KK43: ne kadar pozitif, neşeli gitmiştim oysa. 30+0'ım normalde ama bebek 28+2'ye uyumlu, gelişim geriliği var dedi doktor. 1275 gr.mış. 3 hafta önce de 1050 gr.dı. kendi doktorum izinde olduğu için başka bir doktora gittim aynı hastane ama. bir de rahim ağzı 32ydi 26ya düşmüş. erken doğum ihtimali var, progestanı ağızdan değil fitil olarak kullan dedi ama kendi doktorum hiç böyle kullan dememişti napsam bilmiyorum gerçekten. haftaya kadar iyi beslen kontrole gel dedi
Canım bol proteinli beslen toparlarsınız inşallah, 2 hafta geri ileri normal diyorlar hep, hemen gelişim geriliği diye söylüyolar ben sinir oluyorum bu doktorlara ya 😞 ben de progestanı fitil olarak kullanıyorum önlem amaçlı verdi doktorum kullanınca rahatladım biraz sana da faydası olur inşallah

Canım moralini bozma , hepimizde bir şeyler çıktı baksana .. ama tüm bebişler iyi olacak eminim.
Öncelikle progesteron’u vajinal kullan doktorunun da dediği gibi daha fazla faydası olur, bir de itebilldiğin kadar derine it.
Boooool su iç
Bir de protein ağırlıklı beslen , az ama sık ye , misal gidip geldikçe ağzına kaşar peynir at, ceviz at, ilerde mide yanması vs gibi problemleri engellemek için de en başından sık alarlıklarla az yemek gerek
Her şey yoluna girecektir , bir de kendini yorma , ağır kaldırma

kuzum o gelisim geriligi degil ki normal 2 hafta ileri geri olmasi ayrica cok bebek duydum zaten son haftalarda proteini yuksek beslenmeyle baya kilo alan niye boyle yapiyor doktorlar anlamiyorum ben moral bozmak icin. Karbonhidrati birak kuzum baya bence ceviz, kabak cekirdegi, keci sutu, et, balik yani yararli ne varsa avokado ye bakalim bol bol eminim toparlar ya daha kac hafta var

İştahım çok azaldı kızlar, sizinde öyle mi? 31. Haftama giriyorum. Şu temmuz bitsin bi oh çekicem artık. Devamlı bebeği beslemeliyim kaygısı beni çok yordu
Benim de o eski iştahım yok 20.haftadan 25e kadar nasıl iştahlıydım giderek azaldı
Bence de 2 haftalık geri ileri olması normal hiç canını sıkma sonra bir de kendi doktoruna görünürsün için rahatlar

Kızlar benimde kontrolüm vardı bugün, kilo almış bebiş ama yeteri miktarda almıyor. Gelişim geriliği devam ediyor dedi, kilosu geriden geliyormuş. 37. haftada alırız demişti, bu sefer az da olsa kilo alıyor bekleyebiliriz biraz daha dedi 🤷🏼‍♀️ Günü gününe uymuyor, o yüzden aynı durumda olan arkadaşlar takmayın kafanıza. Ben çok taktım, sıktım kendimi ama bu hafta kilo almış şükür bebek

Doktorların çoğu bence son dönemde sadece moral bozmaya çalışıyor. Protein ağırlıklı beslenmeye çalış bebeğe kilo yapar şeyler ye bir de bol su iç 2 hafta ileri geri normal diye söyleniyor.

İştahım çok azaldı kızlar, sizinde öyle mi? 31. Haftama giriyorum. Şu temmuz bitsin bi oh çekicem artık. Devamlı bebeği beslemeliyim kaygısı beni çok yordu
benim de hic yok :KK43: 30'dan sonra basladi gunde 3 ogun yapamiyorum cogu zaman atliyorum artik boyle yemek yapmak ya da yemek istemiyorum disarida bile, atistirmalik seyler olsa yeter gibi hep :/

Selam kızlar, benimde bugün kontrol günümdü 36. Haftaya girdim. Artık yer hafta çağırıyor doktor ilk kez nst ye de girdik sancı vs cıkmadı. Bebek 2590 kilo olmuş benimki de hep geriden geliyordu ilk kez kendine göre baya iyi artmış kilosu dedi doktor. Birde Ankara'da olanlar için liva pastanesinden online olarak bebek çikolatası söyledim dün isimli olarak 3 saatte hazırlayıp getirdiler. Aklınızda olsun acil durumlar için kurtarıcı. 80 tanesi 750 lira idi.

Eklentiler

• 20240702_195434.jpg
    20240702_195434.jpg
    228 KB · Görüntüleme: 48
Benim 3 haftadır iştahım kesik zorla yiyorum salata veya soğuk sandviç ile besleniyorum hiçbişi canım istemiyor yoğurt ve süt iyi geliyor bu sıcaklardan olsa gerek ilk haftadaki gibi yemeklere karşı tiksinti geliyor görünce 😕

benim de hic yok :KK43: 30'dan sonra basladi gunde 3 ogun yapamiyorum cogu zaman atliyorum artik boyle yemek yapmak ya da yemek istemiyorum disarida bile, atistirmalik seyler olsa yeter gibi hep :/
Bebeklerin tam kilo alma zamanlari canım kendini zorlamaya çalış az az sık sık da olsa yemeye çalış derim inan istahimin olmadığı zamanlarda bebeğe bile kilo olarak yansıdığını farkettim

Hiç moralini bozma kendi doktorunu bekle canım benim. Benim aynı gün aynı hastane 2 farklı doktor birisi 2000 gr ölçtü birisi 2225 gram ölçtü. Birisi hele kafası 37. Hafta ile uyumlu dedi daha 34. Haftadayım. Hata vardır. Sen beslenmene dikkat et kendi doktorunu bekle

Kızlar Ağustos anneleri olarak inşallah sütlerimiz o kadar yarar ki hepimizdeki bu geriliği toparlar. Az kaldı kucağımıza almamıza. İnşallah dışarda çok güzel besleyip büyüteceğiz 🙏🏻🧿
Amin inşallah canım benim kızım 1500 kilo filan doğmuştu 33+3 te valla şuan 4.5 yaşında kilo olarak yasitlarini yakaldi ve maşallah tombik bı kızım var çok ta istahli kendi yemeğini yer hiç zorlanamam 🤭

Amin inşallah canım benim kızım 1500 kilo filan doğmuştu 33+3 te valla şuan 4.5 yaşında kilo olarak yasitlarini yakaldi ve maşallah tombik bı kızım var çok ta istahli kendi yemeğini yer hiç zorlanamam 🤭
Küçük doğan bebekler için yaşıtlarını yakalamak için daha çok beslendiğini okumuştum özellikle erken doğmuş ya da prematüre bebekler çok emmek istermiş

Selam kızlar sanki üzerimde ölüm ağırlığı gibi bir ağırlık var elim kolum kalmıyor ne yapsam bilemedim uyuyup uyanıyorum sürekli salak gibi bişey oldum yaaaa 😔😔😔😔

X