Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    213
Canım o normal bence bende de oluyor zaten eğilmek tam bir işkence. Birde bebek biryere toplanıyor semsert yapıyor kendini sonra geçiyor ama gün içinde kaç defa oluyor bu durum sayamadım bile. Giderek ağırlaşıyoruz ona bağlıyorum. Ama senin şiddetli oluyorsa git bebeği de görmüş olursunuz artık son aylarda olduğumuz için daha dikkatli olmak gerekir tabi ki.
Gittim.cnim benimkiler zor geçtiği.icin ağrım olunca korkuyor evdekiler bir sıkıntı yoktu çok şükür Altan ve ustende bakıldı sıkıntı görmediler nts de bağladılar sancı açılma görmediler bebeğin kilosu farklı çıktı şaşirdim iki gün önce gittim 1880 Gr di acildeki 2166 gram dedi

Gittim.cnim benimkiler zor geçtiği.icin ağrım olunca korkuyor evdekiler bir sıkıntı yoktu çok şükür Altan ve ustende bakıldı sıkıntı görmediler nts de bağladılar sancı açılma görmediler bebeğin kilosu farklı çıktı şaşirdim iki gün önce gittim 1880 Gr di acildeki 2166 gram dedi
İyi iyi canım çok şükür 😍 maşallah bebişler günbe gün kilo alıyorlar ☺☺

Benimde 34. Hafta ortasında oldu otururken kendimi kipirdayamiyordum o derece bir ağrı oluyordu bekleyip sonra kipirdaniyordum. Doktor kontrolünde doktor basının yerleştiğini söyledi muhtemelen onun agrisiydu. Başı yerlestikten sonrasinda işe aşırı bir hafiflik var pat diye oturuyorum pat diye kalkıyorum yatakta sağdan sola çok rahatım 😅
Canım benim bebiş dönmedi bile daha çarşamba günü gittik daha

Selam kızlar kontrolden çıktım şimdi. Haftasıyla uyumlu 1.790 kg olmuş bebiş çok hareketli sert vuruyor dediğimde hakikatten mesanene sağlam vuruyor dedi 😬 sorun yok çok şükür suyu her şeyi yolunda
Canım bebeğin çok hareketli olması sorun değil ki bu seni neden tedirgin ediyor?

Kızlar 2 saat temizliğe gelen kadına yardım ettim derken kasıklarım çok ağrıdı ya normal dimi, şimdi uzandım geçer inşallah🙏🏻
ben de kadin gittikten sonra ertesi gun başlıyorum günlük rutin süpür topla (akşam oğlum ve eşim oyun yemek vs derken dağılıp dokuluyor).her gün yapmasam olmuyor aynı ağrıları yaşıyorum kasik bel vs. :KK43: roborock s8 maxv bakıyordum hep bu sefer kesin almaya karar verdim bebekle yetişemem diye. eşime yük olmak istemiyordum haftada 2 kadin üstüne süpürge aldırmak ama ben çok takintiliyim hersey düzenli temiz olmazsa sinirleniyorum :KK43:( nasıl olsa 1-2 yaşında işe geri doncem diye vicdanımi rahatlatmaya çalışıyorum masraflara karşı bu aralar 🫣

Hastane için değilde evde dağıtmak için kolonya şişesi ve çikolata yaptırdım
eve kabul edecek misin misafir? ya ben eşime bu aralar laf arasında sürekli baskı yapıyorum stresten. ailesi kalabalık kimseyi istemiyorum zaten ishal salgıni var bende de temizlik takıntısi var. gelen hastaneye gelip görsün ben dikişli halimle kimseyle uğraşmak istemiyorum dedim:KK43: genel anlamda eşimle iyiyiz her dediğini yaparım o da benim, ama bu konuda çok sınırlarım var ailesinin ve benim ailemin evimize geldikleri toplam 3-5tir yani inşallah üzmüyorumdur :KK43: ev oturması bana çok saçma geliyor rahat edemiyorum hiç

Hastaneye kimseyi istemiyorum 😄 dağıtmayacağım. Evde gelene de kurabiye çay kahve çikolata. İlk bebeğimde özel çikolata, mevlüt, şeker, mum vs yaptım. Bu defa yapmayacağım. Gerek yokmuş 🤣
ben de birşey dağıtmayacağım, ikram da eşim hastaneye ne alırsa o ben karışmıcam ayrı misafir odalı oda ayarlayacakmış. misafir hakkımı hastanede kullanmaya karar verdim eşime dedim kim görmek istiyorsa gelsin hastanede görsün. halılarımı yeni yıkattım erkekler anlamıyor ki söylemezsen yükü pisliği biz çekiyoruz sonra yardımcı da bir yere kadar heryere giremiyor, yıkaması etmesi yine bizde. inşallah benim gibi eşine söyleyen ailesi dahil kimseyi kalabalığı eve istemeyen tek ben değilimdir yaa eşime karşı da vicdan azabı çekiyorum çünkü çok hassaslaştım bu aralar ağlayabilirim gerçekten

Son düzenleme:
Ya kızlar 2.ya da 3. Çocuğuna doğum yapıcak anneler de aynı hissiyatta mıdır bilmiyorum.Ama 9 yaşında kızım var doğuma girmek onu bırakmak çok zor geliyor. O doğuma gitme anını düşünüp düşünüp ağlıyorum.Bi değişik oldum zaten paikolojik olarak.Siz de böyle misiniz?
Benim 6 ve 8 yaşlarında oğlum var . İlk kez doğumdan korkuyorum bu kadar. Zaten babalarıyla sorunlarım var . Sözde baba kendisi zaten! Bana bişey olursa çocuklar küçük diye ağlıyorum bende zaten her şey üst üste psikolojim hiç iyi değil .

Canım bebeğin çok hareketli olması sorun değil ki bu seni neden tedirgin ediyor?
Canım tedirgin etmiyor ki 😂 ilk hamileliğim de hareketliydi bu daha sert vuruyor ve can acıtıyor sadece uyurken otururken dururken hareket halindeyken hiç farketmiyor maşallah. Doktorla aramızdaki klasik konuşma oldu artık o 😂

Canım tedirgin etmiyor ki 😂 ilk hamileliğim de hareketliydi bu daha sert vuruyor ve can acıtıyor sadece uyurken otururken dururken hareket halindeyken hiç farketmiyor maşallah. Doktorla aramızdaki klasik konuşma oldu artık o 😂
Yani yazdıkların genelde bebeğin ne kadar hareketli olduğuyla ilgili 😁 hatta buraya bebeğin hareketlerinin azaldığını yazanları alıntılayıp aksine bebeğin hiç durmadığını yazmıştın duymak istediği en son şeyken belki o an🤣 maşallah bebeşine sağlıklı demek ki hep öyle ilerlesin 😍😍

Yani yazdıkların genelde bebeğin ne kadar hareketli olduğuyla ilgili 😁 hatta buraya bebeğin hareketlerinin azaldığını yazanları alıntılayıp aksine bebeğin hiç durmadığını yazmıştın duymak istediği en son şeyken belki o an🤣 maşallah bebeşine sağlıklı demek ki hep öyle ilerlesin 😍😍
Yanlış anlaşılmış böyle düşündüysen. Hareketleri az diye yazan arkadaşlara plesenta önde arkada olabilir diye alıntılayıp cevap vermiştim kendimden örnek vererek.

Böyle düşünen başka arkadaşlar varsa iyilik yapmak rahatlatmak isterken kötülük yapmış olmayayım grupta hiçbir şeye cevap yazmayıp hatta çıkabilirimde. Kimsenin günahına girmek istemem. Amacım bildiğim şeyleri yanıtlamak burda çünkü, bir nebze fayda sağlamaya çalışmak

Yanlış anlaşılmış böyle düşündüysen. Hareketleri az diye yazan arkadaşlara plesenta önde arkada olabilir diye alıntılayıp cevap vermiştim kendimden örnek vererek.

Böyle düşünen başka arkadaşlar varsa iyilik yapmak rahatlatmak isterken kötülük yapmış olmayayım grupta hiçbir şeye cevap yazmayıp hatta çıkabilirimde. Kimsenin günahına girmek istemem. Amacım bildiğim şeyleri yanıtlamak burda çünkü, bir nebze fayda sağlamaya çalışmak
Yok canım buna ben karar verecek değilim ki çıkma da niye çıkasın. Ben seni kırmak istemedim bazen hassas olabiliyor hamileler onun için dedim neyse sorun yok hepimiz sağlıkla alalım inşallah bebişlerimizi kucağımıza 🙏🙏

eve kabul edecek misin misafir? ya ben eşime bu aralar laf arasında sürekli baskı yapıyorum stresten. ailesi kalabalık kimseyi istemiyorum zaten ishal salgıni var bende de temizlik takıntısi var. gelen hastaneye gelip görsün ben dikişli halimle kimseyle uğraşmak istemiyorum dedim:KK43: genel anlamda eşimle iyiyiz her dediğini yaparım o da benim, ama bu konuda çok sınırlarım var ailesinin ve benim ailemin evimize geldikleri toplam 3-5tir yani inşallah üzmüyorumdur :KK43: ev oturması bana çok saçma geliyor rahat edemiyorum hiç
Bende hastaneye kimseyi istemiyorum bana kalsa kendi annemi bile istemiyorum ama eşim bebek bakımı ve bana bakma konusunda ikimize birden yetememekten korktuğu için mecburen eşim ve annem kalacaklar. Eve misafir kabul edeceğim, eşimin aile uzakta yaşıyor benim aileme yakın yerde yaşıyoruz biz. O nedenle annem her gün günlük gelip gider kayınvalidem ise 40 çıkana kadar kalacakmış( gorumcemin oglunuda getirecekti hatta ona engel oldum birde 7 yaşındaki erkek çocuğunun sorumluluğunu alamam) aslında şimdiden gelmek istedi ama 9 aylık hamile halimle kayınvalideme hizmet etmek beni zorlar diye kibarca reddettim fakat 40 çıkana kadar kalma konusunda ısrarcı kendisi kiramadim bende fakat şimdiden düşünüyorum onun çocuk bakma düşüncesi ile benimki çok zıt ve ev işi konusunda pek yardımcı olmadı hiç daha önce geldiği zamanlarda hatta 6 aylık hamile halimle geldiklerinde üst katta ıslanan banyo paspasini havalandir dedi bana üst kat banyodan yanıma gelip🤦🏼‍♀️. Kayınvalidem dışında sadece bebek görmeye gelecekler olacak çevremizden akrabalar ve arkadaslar onlarda hemen gelmezler diye umuyorum🙏🏼 o kadar haklısın ki ev oturmasını bende sevmiyorum hizmet bekleniyor hep oysa orda sana hizmet edilecek durumdasın ancak gelenler bunu dinlemiyor 🤦🏼‍♀️

X