2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
İster istemez çok endişelendim çünkü kasılmalarım son 1 haftadır her gün var 😔 tansiyon hapı adalat crono verdi onu da biraz araştırdım ve sanırım kullanmıycam yanetkileri filan da korkuttu beni 😔

Teşekkür ederim canım, evet bol bol dinlenmemi söyledi çok dikkat etmeliymişim. Nst yapmadı gerek görmedi heralde şimdilik

Adalat crono yazmış bana ama ben kullanmakta tedirgin oldum biraz sanırım bikaç gün kullanmıycam durumuma bakıcam eğer progestan beni rahatlatmazsa ve kasılmalarım Allah korusun artarsa kullanmayı düşünüyorum. Bi de magnezyum her gün almamı söyledi magnezyum eksikliği de tetiklermiş
Ama tansiyon ilaçları kasılmaları anında kesiyor o kadar iyi geliyor ki onu kullanmamazlık yapma bence diğer türlü kasılmalar nasıl duracak. Ben de bu zamana kadar devamlı ilaçlarla geldim

İster istemez çok endişelendim çünkü kasılmalarım son 1 haftadır her gün var 😔 tansiyon hapı adalat crono verdi onu da biraz araştırdım ve sanırım kullanmıycam yanetkileri filan da korkuttu beni 😔

Teşekkür ederim canım, evet bol bol dinlenmemi söyledi çok dikkat etmeliymişim. Nst yapmadı gerek görmedi heralde şimdilik

Adalat crono yazmış bana ama ben kullanmakta tedirgin oldum biraz sanırım bikaç gün kullanmıycam durumuma bakıcam eğer progestan beni rahatlatmazsa ve kasılmalarım Allah korusun artarsa kullanmayı düşünüyorum. Bi de magnezyum her gün almamı söyledi magnezyum eksikliği de tetiklermiş
Canım kasılmaların nasıl oluyordu tüm karnın sertlesip kaskatı oluyor demi yürürken falan ?

Adalat yüksek tansiyonu düşürüyormuş ama normal seviyedeki tansiyona etki etmiyormuş sadece kan sulandırıp damarları rahatlatıyormuş. Bende adalat corona kullanıyorum günde 2 tane. Ben zaten okadar çok ilaç kullanıyorum ki elimde ilaç poşeti ile geziyorum :/ Sağlık ocağında vs sordugumda birçok gebenin kullandığını duydum. Benim kasılmalarım çoktu o yüzden hareket azlığı oluyordu bebişte çok şükür adalat ile daha da rahatladım
Çok geçmiş olsun canım işe yaramasına çok sevindim hem söylediklerin içimi bi nebze de olsa rahatlattı
Ama tansiyon ilaçları kasılmaları anında kesiyor o kadar iyi geliyor ki onu kullanmamazlık yapma bence diğer türlü kasılmalar nasıl duracak. Ben de bu zamana kadar devamlı ilaçlarla geldim
Evet kullanmazsam da kasılmalar artar ve erken doğum riski olur diye de endişeleniyorum iki türlü de içim huzursuz bakalım belki 1-2 güne hafiflemezse başlıycam
Canım kasılmaların nasıl oluyordu tüm karnın sertlesip kaskatı oluyor demi yürürken falan ?
Bebeğin hareketiyle doğru orantılı yani hareket ettiğinde oluyor kendini kasıp bi yere topluyor gibi karnım sertleşiyor o anda. Gündüz ve akşam oluyor 10 dk sürüyor gibi, yorulduğumda ayakta kaldığımda da oluyor ve gün içindeki diğer normal hareketlerinden ayırt edebiliyorum bu sertleşmeleri. Bi de vajinamda üst kısmında ağrı var 2-3 gündür baskı hissiyle beraber.

Ağır kokulu kullanmasan iyi olur. Mesela ben hippo kullanamam, sirke iyi temizler ama kokusu ağır.. Yerdeki oyuncaklaeı toplarken bile yoruluyorum. Yemek bulaşık toplama derken bayram temizliği zulüm gelir yapmayacağım 🤣
Off off hemde ne zulüm ben şimdi yapicam dip koşe doğum için fazla ugrasmicam vallahi bizim ev kalabalık geniş aile inan çok yoruluyorum yaaa hem çocuk hem evdekiler hem misafir gelip gidiyor hem çok sıcak yaa 🥴🥴

Kızlar bir de neler aldınız bakalım :) Kanguru ya da ana kucağı alsam mı diye düşünüyorum. Sizler ne marka aldınız?

Bebek arabasını doğduktan sonra almayı düşünüyorum. Onda hangi marka tercih ettiniz?

Off off hemde ne zulüm ben şimdi yapicam dip koşe doğum için fazla ugrasmicam vallahi bizim ev kalabalık geniş aile inan çok yoruluyorum yaaa hem çocuk hem evdekiler hem misafir gelip gidiyor hem çok sıcak yaa 🥴🥴
Madem geniş aile temizlik yaptırsanıza doğum öncesi 😁 benim de bayramdan sonra ablalarım eve gelip temizleyecekler. Onları bekliyorum valla ben.

Kızlar bir de neler aldınız bakalım :) Kanguru ya da ana kucağı alsam mı diye düşünüyorum. Sizler ne marka aldınız?

Bebek arabasını doğduktan sonra almayı düşünüyorum. Onda hangi marka tercih ettiniz?
Canım ben onları bebek doğunca alıcam. kimi bebek sevmiyormuş. deneyip almak istiyorum açıkçası

kanguru nuna aldim baya basarili duruyo ergobabynin butun modelleri babybjornun hermony nunanin tum modelleri durmasi gereken iskelet yapisini destekliyo ergobaby alcaktim ama bi turlu guvenilir saticilarda stok bulamadim o yuzden alamadim anakucagini babybjorn aldim bebek arabasini mamas papas ocarro aldim

Madem geniş aile temizlik yaptırsanıza doğum öncesi 😁 benim de bayramdan sonra ablalarım eve gelip temizleyecekler. Onları bekliyorum valla ben.
Geniş aile kaynana kayınpeder var onlar olduğu için gelenleri çok gelenler anca kirletiyor temizleyip giden yok maalesef bizdekiler erkek var kız yok ya ben kaynana ben ve kızım tek varız gerisi erkek malesef 🥴🥴🤣🤣 doğuma yakın gorumceyi cagircam bakalım gelirmi benim ablam bir tane tek oda beş çocuk iki tane ikiz En.cok ona yardım lazımmmm 🤣🤣🤣 bende günde bir oda temizliyorum temziligim kolay olsun diye eve eşya almıyorum eksra dolap masa falan aksesuar bende ki çözüm tek halı koltuk 🤣🤣🤣🤣🤣

Ben kanguru ergo baby 360 aldımmm, ana kucağı da BabyBjörn aldım bakalım inşallah sever🥰

Kanguru almadım sling aldım neden ben de bilmiyorum 😂 babybjörn aldık yılbaşından da önce :)
Cybex priam bebek arabası aldık pusetini almadım çok ağır diye. Onun yerine doona aldık çok önerildi ilk 1 sene için

Valla sen istediğin kadar yatma canım uyurken istemsiz bi şekilde dönüyorsun 🤭 ben bi uyanıyorum sırt üstüyüm hemen sola sağa dönsemde yine uyku arasında döndüğüm oluyor. Bence Akışına bırakmak lazım birazda bu kadar çok kasmakta iyi değil
Ben de aynı şekildeyim ya sirt ustu buluyorum hep kendimi :KK43: E Efo2023
Ben yatıyorum ya başımı ve ayağımı yastıklarla biraz yüksekte tutarak. Çok rahat ediyorum. Sola dönünce kalbim sıkışıyor sağa dönümce kalçam acıyor. Benim bebişim de mesela sola yatınca hareketlenir derler ya hareketlenmiyor o da düz yatınca hareketleniyor sanırım ben rahat olunca o da rahat oluyor 🥹

Ben babybjorn anakucagi kanguru da boba 4g aldım Amazon yurtdışından yorumları çok iyiydi. Manas papas Strada aldim bebek arabası da ama belki daha hafif bir şey alınabilirdi orta hafiflikte benimki.

Geniş ailede biri gelsin yardım etsin yapsın yahu, uğraşma 😅 Bi kadın bulabilsem yaptıracağım, ama öyle dolular ki boşta yok. Keşke 2 3 haftada bir gelip genel temizlik yapacak birini bulabilsem. Önceki gebeliğimde öyle yaptım, temizlikte çok rahattım ama taşınınca bulamadım.

Kızlar kontrolden çıktık 29+4 üm, 1405 gr 39 cm haftası ve ayıyla uyumlu dedi doktorum baş ve karın çevresini de ölçtü gayet normal dedi. Karnımın kasılmasını sertleşmesini sordum rahim ağzımı ölçtü 1-2 cm kısalma var dedi bebiş başını aşağı yaslamış basınç var o yüzden dedi. Asla yorulma iş yapma çok ayakta kalma özellikle bu 1 ay çok dikkat et dedi. Tedbir amaçlı progestan fitil ve tansiyon hapı verdi (tansiyon için değil erken doğum riskini önlemek için ve kasılmaları rahatlatıyomuş). Biraz stres oldum ama inşallah dikkat edicem bundan sonra, çok dikkat etmiyodum açıkçası ev işi yaparken yoruyodum kendimi bişey olmaz diye🙁
AdChoices
ADVERTISING​
Progestan fitil daha önce hiç kullanmadım kızlar tecrübesi olanlara soruyorum herhangi bir yan etkisi var mıydı?
Canım çok geçmiş olsun dikkat et yorma kendini stres de yapma o da kasılmaları artırır magnezyum vermiş miydi ondan da kullansan keşke.

Kanguru almadım sling aldım neden ben de bilmiyorum 😂 babybjörn aldık yılbaşından da önce :)
Cybex priam bebek arabası aldık pusetini almadım çok ağır diye. Onun yerine doona aldık çok önerildi ilk 1 sene için
Valla doona almadığıma biraz pişmanım gibi esim duymasin :) mamas papas stradayi çok beğenerek aldım ama daha kullanmadan büyük gelmeye başladı gözüme neyse bi bakalım olmadı sonra hafif bir şeye geçerim kısmet. Kanguru aldım ben de acaba sling de alsam mı diye düşünüyorum.

Günaydın kızlarrr ❤️
Unibaby ile çamaşırlarını yıkadım ütüledim astım fakat bu kıyafetler hiç kokmuyor ve sertler 😂 yumuşatıcı kullanmadım deterjanı da kokusuz yenidoğanlar için. Böyle de sevmedim ya siz nasıl yaptınız yıkama işini

Günaydın canım, ben siveno kullanıyorum yumuşacık oldular çok beğendim öneririm ☺️

Siveno ile yıkadım. Bir de e bebekin yumuşatıcısını kulandım. Çamaşırlar yumuşak oldu ve değişik bir koku var ama güzel yada çirkin değil. Temiz kokuyor diyebilirim.
Ya ben de baby me almıştım granül sabun %98 doğal sabun yazıyordu bir de pudra kokuluymuş meğer yıkamış bulundum ama sadece çarşaflarını müslimlerini yıkadım henüz çok ağır kokmadı ama ben kokusuz parfümsüz istemiştim ne yapsam tekrar yıkasam mı sizce yoksa kıyafetlerini başka markayla mi yıkayayım ? Siveno ve unibaby yenidoğan da aldım.

X