2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Günaydın kızlarrr ❤️
Unibaby ile çamaşırlarını yıkadım ütüledim astım fakat bu kıyafetler hiç kokmuyor ve sertler 😂 yumuşatıcı kullanmadım deterjanı da kokusuz yenidoğanlar için. Böyle de sevmedim ya siz nasıl yaptınız yıkama işini
Siveno ile yıkadım. Bir de e bebekin yumuşatıcısını kulandım. Çamaşırlar yumuşak oldu ve değişik bir koku var ama güzel yada çirkin değil. Temiz kokuyor diyebilirim.

Valla sen istediğin kadar yatma canım uyurken istemsiz bi şekilde dönüyorsun 🤭 ben bi uyanıyorum sırt üstüyüm hemen sola sağa dönsemde yine uyku arasında döndüğüm oluyor. Bence Akışına bırakmak lazım birazda bu kadar çok kasmakta iyi değil
Ah keşke uyurken istemsiz hareket edecek kadar dalsam 😊 şimdi doktoruma yazdım sağa ve sola kaykılarak sırtüstü yat dedi yıkıldım

Ben yatıyorum ya başımı ve ayağımı yastıklarla biraz yüksekte tutarak. Çok rahat ediyorum. Sola dönünce kalbim sıkışıyor sağa dönümce kalçam acıyor. Benim bebişim de mesela sola yatınca hareketlenir derler ya hareketlenmiyor o da düz yatınca hareketleniyor sanırım ben rahat olunca o da rahat oluyor 🥹
Aynen ağrılarım bu sağ ve sol yatmaktan kalçam ağrıyor uyutmuyor beni, hamile yastıkları falan rahatlatmıyor beni, ayağımı yüksekte tutmayı denicem yoksa ben artık uykusuzluktan Tyler Durden olucam hayal falan görmeye başlicam 🤣

kizlar sutyenimin icinde gogus ucuna denk gelcek yerlerde islaklik olmus coook az leke yapmis herhalde sut geldi sıkınca gelen bisey yok yazliktayiz diye termiki dedimde oynadim ama olmadigi belli gibi bisey yapmamiz gerekiyomuymus ellemicez hic bisekilde dimi ben 29. haftadayim normalmi erken degil mi ya bide dun instada bisey gordum bi kadin bebegi dogmadan hamileliginde kolosturum toplamis falan oyle bisey yapmicaz herhalde dogumu tetikliyo oynamak diye biliyorum
Evet ben oynamayı tercih etmiyorum. Sadece 31. Hafta ile beraber göğüs ucu kremi sürmeye başladım ama sıvayıp bırakıyorum. Masaj yapmıyor ve sıkmıyorum. Kolostrum da bebek dünyaya gelince ona veririm. Önden toplamak gibi bir derdim yok.

Nerdeyse sıfır uykuyla geçirilen bir gecenin sabahı benim için 😞 kalça bacak ağrılarından ölcem artık. Doktor fizik tedaviye git muhtemelen fıtık oldun dedi
Benimde belim.cok.agriyor.sanci giriyor belime kalçama hep benimki muhtemelen fıtık yada kayma var doktora dedim doğuma kadar sabret dedi az kaldı dedi şuan fiziğe gitsen ne yapsalar aklın bebekte kalır ilaçları içmekte tedirgin olursun dedi pek önermedi doğumdan sonra daha iyi bakılır dedi

Benimde belim.cok.agriyor.sanci giriyor belime kalçama hep benimki muhtemelen fıtık yada kayma var doktora dedim doğuma kadar sabret dedi az kaldı dedi şuan fiziğe gitsen ne yapsalar aklın bebekte kalır ilaçları içmekte tedirgin olursun dedi pek önermedi doğumdan sonra daha iyi bakılır dedi
Ah canım doktorlara söylemesi kolay iki aydan fazla var daha doğuma, fiziğe gitmicem ben çünkü korkarım o hareketler bebeğe zarar verir falan diye, eşim sporcu o bana hafif egzersizler gösteriyor ama hiç faydası yok ya. Allah yardım etsin bize

Ben de hiç sevmiyorum klima ama sanırım mecburen alacağız yani, önereceğiniz bir Marka var mı evim çok büyük değil?
Biz salonda 18 binlik LG kullanıyoruz. Yatak odasından 9 binlik baymak. İkisi de güzel. LG nin yazılımı daha iyi. Daha çok program var ve daha sakin sakin çalışıyor. Baymakın donanımı daha güzel ama biraz daha gümbür gümbür eski klimalar gibi epey soğutarak çalışıyor. Bütçenize göre bakın. Aman dolandırıcılara dikkat edin. İnternetten alacaksanız bilmediğiniz siteden almayın. Klima dolandırıcıları çoğalmış. Sitenin şikayet vardaki yorumlarına mutlaka bakın.

Artık deneye deneye anlicaz canım. Mesela prima benim her iki bebeğime alerji yaptı ve paketi bitirmeden başka beze geçtim. Bütün markaları denedim molfix ve e bebekte satılan goondan memnun kaldım. Sleepy önceden iyiydi ama o da bozdu kendini.
Ben de molfix aldım bugün son karar olarak. Molfix pure and soft.

Benim de 7 24 klima açık. Klimanın olduğu yerde yatıyoruz çocuklarla yoksa olacak değil. Karşısında değil de havasını vurmayacak yerde uyuyoruz. Bizim klima samsung memnunuz canım.
Klima kaçlık acaba? 12lik var 14lük var 9luk var. Gücüne göre değişiyor sanırım. Vantilatör açık uyuyorum ben de bütün gün açık yine evden çalıştığım için kapatmıyorum karşısında çalışıyorum. Klima alacağız sanırım biz de. Çok almak istemiyordum ama yatağımız kötü diye onu aldık 32 bin liraya 😁 Bir 30 bin de klimaya gidecek gibi hadi bakalım. Bebek bahanesiyle her şeyi almış olduk yani.

Evet ben oynamayı tercih etmiyorum. Sadece 31. Hafta ile beraber göğüs ucu kremi sürmeye başladım ama sıvayıp bırakıyorum. Masaj yapmıyor ve sıkmıyorum. Kolostrum da bebek dünyaya gelince ona veririm. Önden toplamak gibi bir derdim yok.
Doktoruna danış istersen krem sürme konusuna. Benim okuduğum kadarıyla son 2 hafta krem sürün diyorlar, doktorum da öyle dedi. Daha erken sürmeye başlamak doğumu başlatabilir diye biliyorum ben. Yani tabi kesin değil ama neden risk alasın

Klima kaçlık acaba? 12lik var 14lük var 9luk var. Gücüne göre değişiyor sanırım. Vantilatör açık uyuyorum ben de bütün gün açık yine evden çalıştığım için kapatmıyorum karşısında çalışıyorum. Klima alacağız sanırım biz de. Çok almak istemiyordum ama yatağımız kötü diye onu aldık 32 bin liraya 😁 Bir 30 bin de klimaya gidecek gibi hadi bakalım. Bebek bahanesiyle her şeyi almış olduk yani.
Bizim 12 lik canım yetiyor bize ev zaten 85 mtr2

Aboo çok pahalı olmuş kız biz 3 buçuk yıl önce 4 bine mi ne almıştık 😳

Ah canım doktorlara söylemesi kolay iki aydan fazla var daha doğuma, fiziğe gitmicem ben çünkü korkarım o hareketler bebeğe zarar verir falan diye, eşim sporcu o bana hafif egzersizler gösteriyor ama hiç faydası yok ya. Allah yardım etsin bize
Ahh ahh gerçekten çok zor çok korkunç bir ağrı vallahi dayanması zor bende gidemem doktorum dedi zaten her ilaç harekette kafan kalır bebeğe bir şey ölümü diye o yüzden bende gidemem bende spor yapıyorum biraz gevsiyor sonra yine başlıyor otursam ağrıyor çatal ağrısı da oluyor onunla beraber uzansam kalkamıyorum çok gitsem gelsem bu sefer uyuyamıyorum Ağrıdan bilmiyorum ne olucak ya

Kızlar canım kısır istedi az bi yaptım yedim yemez olaydım. Şuan terliyorum midem ağzıma geliyor bulanıyor ağrıyor. Geçirecek bişey var mı dokundu sanırım

Biz salonda 18 binlik LG kullanıyoruz. Yatak odasından 9 binlik baymak. İkisi de güzel. LG nin yazılımı daha iyi. Daha çok program var ve daha sakin sakin çalışıyor. Baymakın donanımı daha güzel ama biraz daha gümbür gümbür eski klimalar gibi epey soğutarak çalışıyor. Bütçenize göre bakın. Aman dolandırıcılara dikkat edin. İnternetten alacaksanız bilmediğiniz siteden almayın. Klima dolandırıcıları çoğalmış. Sitenin şikayet vardaki yorumlarına mutlaka bakın.

A101 de bulduk seg marka diğer markalar çok pahalı o yeterli olur diye düşündük 17 bindi fiyatı
Benim de 7 24 klima açık. Klimanın olduğu yerde yatıyoruz çocuklarla yoksa olacak değil. Karşısında değil de havasını vurmayacak yerde uyuyoruz. Bizim klima samsung memnunuz canım.
Çok teşekkür ederim kızlar bakacağız artık bayramdan sonra ancak olur da, almak durumundayız yani böyle olmayacak

X